Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Milyen vizsgálatokra lenne...

Milyen vizsgálatokra lenne érdemes elmennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsokat szeretnék kérni!

Kisbabát szeretnénk a párommal, eddig sikertelenül.

Fél éve diagnosztizáltak pcos szindrómával és inzulinrezisztenciával.

Azóta folyamatosan szedem a merckformin xr-t, kaptam clostybegyt-et is peteéréshez, illetve minden hónapban szedem a Progesterone Exeltis-t is a ciklus 16.-32.napja között.

Betartom a diétát, mozgásban sincs hiány.

A peteérésem azóta minden hónapban ellenőrizzük az orvosommal ultrahangos vizsgálattal.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen vizsgálatokra lenne érdemes még elmennem? Milyen vitaminokkal, gyógyszerekkel tudnám segíteni a szervezetem a teherbeeséshez?

Természetesen beszélek erről bővebben az orvossal is a következő vizsgálat alkalmával, viszont addig is szeretnék több mindent megtudni a lehetőségekről.

Előre is köszönöm a tanácsaitokat/válaszaitokat :)



febr. 11. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ciklus eleji-végi hormonsoron túl vagy (gondolom, mert ez szokott kb. a nulladik pont lenni), akkor a felsoroltak után az első pont a sprema vizsgálat szokott lenni, aztán nőnél az átjárhatósági... Ezek nagyjából az alapok és ezek után kb. nem is marad más, mint a meddőségi. Ha nem találnak semmit, akkor azért, ha találnak és mondjuk nem oké a sprema szám, nem hozható helyre egyszerűen, akkor meg azért.
febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
febr. 11. 15:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjed vizsgálata nélkül kár volt elkezdeni a stimulációt…
febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Trombózis panel. Nálam az volt a baj. Mondjuk én teherbe estem, de 2-szer is elvetéltem az 5-6. hét között.
febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Q10-et és D-vitamint szedj nagy dózisban, ha nem mondta volna még a doki.
febr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az 5-ös írta, azokkal is meg lehet támogatni! Ami még nekem segített, az a myo-inositol és a D-chiro-inositol. Magyarországon sajnos nincs 40:1 arányú készítmény ezekből, de külföldről tudsz rendelni. De az is jó, ha szimplán myo-inozitolt szedsz.


Én nekem az a tapasztalásom, hogy az inofolic, amit a legtöbb doki ajánlani szokott, kissé túlárazott, és egy zacskóban csak 2000 mg myo-inositol van, és pcos esetén

napi 4000 mg-mal mértek érdemi változást a inzulinérzékenységben. Szóval abból napi 2 zacskóval kellene szedni (orvosok is ezt ajánlják), így máris csak 1 hónapra elég egy dobozzal, úgy meg azért borsos. Nem beszélve még arról, hogy 200 mcg folsav kb. fele a szükségesnek, és nem is a jól hasznosuló formában van benne ebben a termékben (MTHFR mutáció aránya a magyar lakosságban elég magas) Szóval én amondó vagyok ha mondjuk a Vitaking vagy a freyagena myo-inositoljával jobban jársz.


Illetve nem tudom miket edzesz, nekem a crossfit volt a befutó, meg egy kis izomépítés. :)

febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, a porciózott inozitolt nem érdemes venni, én WTN-t szedtem, abban nincs folsav, úgyhogy ki tudtam egészíteni jól a vitaking B-50-nel, abban folát van.
febr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4# es válaszoló, es amikor kiderült a trombozis hajlamod milyen kezelést kaptal? Énis ebben a cipőben vagyok
febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!