Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulinrezisztencia, hiányzó...

Inzulinrezisztencia, hiányzó peteérés. A kezelés egy éve tart, a diétát, mozgást tartom. Már a második gyógyszert fogyasztom. Nem ér semmit sem az egész. Volt, aki így járt, és ezért kipróbálta a paleolit diétát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy esetleg vitát fogok kiváltani. Elsősorban olyanok tapasztalatai érdekelnek, akik hasonló problémával (inzulinrezisztencia, PCO) belevágtak az "ősember-diétába". Volt, akinek segített, ésrendezte a peteérését? Esetleg terhes lett? Volt, akinek hátrányára vált? Köszönöm szépen előre is minden válaszolónak. Kérlek, írjatok! Híznom kell, sovány vagyok. (BMI=18)

2012. jún. 19. 18:08
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Úgy látom, nincs olyan válaszoló, aki megpróbálta a paleot. Lehet, hogy belevágok. Sok vesztenivalóm nincsen.
2012. jún. 21. 17:49
 12/21 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok. 1 éve tartom a hármas kezelést de sehol semmi. Nálam érdekes a fogyás mert ciklus elején 4 kg-ot tudok fogyni és menzesz előtt meg visszahízom úgy hogy közben betartom a diétát. Kipróbáltam a paleó diétát 2 hónap alatt 5 kg ment le és a ciklus 17. naptól menzeszig pecsételő vérzésem volt.Inkább visszatértem a normális diétámhoz amit betudok tartani.
2012. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Annak is, aki privit írt. Próbálom a paleot, a pattanásaimnak jót is tesz, de a peteérési gondjaimat nem az inzulinrezisztencia okozta, mint kiderült. Megkaptam az AMH eredményemet: 0,1 alatti :( Asszem mehetek petesejt donort keresni.
2012. júl. 13. 14:07
 14/21 anonim ***** válasza:

Mi az az AMH? És hogy Végzik a vizsgálatot?

Ne már :( Tök durva.


Én vagyok amúgy a blogíró ... a tesztoszteronom (1.2) nem rossz, csak kicsit emelkedett és minél nagyobb, annál jobban akadályozhatja a peteérést.

2012. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Vérévételből nézik, és a petefészek tartalékait mutatja. Hogy miért tűntek el a peték, azt nem tudják megmondani. Lehet autoimmun, vagy Csernobil, vagy egyszerűen kevés petesejtet örököltem. És a Körúti Orvosi Centrumban nézettem. (Bp.)
2012. júl. 30. 20:53
 16/21 anonim válasza:

Szia!


Az inzulinrezisztencia okoz alacsony AMH-szintet, mert a petefészekben nagyon sok inzulinreceptor található. Okozhat még alacsony AMH-t a pajzsmirigy bizonyos hibás működése, többnyire gyulladása, meg még elég sok minden. Már elég rozoga lábakon áll az az elmélet, hogy ha alacsony AMH-d van, akkor vége a dalnak. Nem egy esetben növekedett meg életmódváltástól, D-vitamintól, szeléntől (ezzel vigyázni kell, általában pajzsmirigyeseknek javasolják, mert könnyű túladagolni.

Amúgy az orvosom mesélte, hogy egy páciense 0,00 AMH-val ikrekkel esett teherbe.


Szóval vizsgáltasd ki magad egy nagyon jó és alapos endokrinológussal.


Az AMH-tesztek megbízhatósága sem 100 %-os, általában 10-15 %-os hibahatárt emlegetnek, de hallottam már 30 %-ot is.


TZudom, mit érzel, nekem ugyanennyi lett nyáron. Azóta kiderült, hogy súlyos inzulinrezisztenciám van. A paleo állítólag jó eséllyel rendbeteszi. A lényeg, hogy az IR javuljon.

2013. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Szia Utolsó! Köszi a választ. Nálam valszeg kromoszóma hiány okozza a nyavalyát. A kariotipizáláson kiderült, hogy az egyik x-ről hiányzik egy rész. Már nem paleozom, rosszul voltam tőle. Most próbáltunk lombikolni, de leállítottuk, csak 1 pete érett. Te mivel próbálkozol? Amúgy d vitamint rengeteget eszem.
2013. febr. 12. 01:07
 18/21 anonim válasza:
Átállóban vagyok a paleolit étrendre, amit megpróbálok az IR-diétával kombinálni, szedek szelént, Q10-et és D-vitamint. Nekem elég súlyos az IR, ezért nekem nem elég a diéta + mozgás, kell metformint is szednem. Nekem súlyfeleslegem van, fogynom kell. Ha súlyos az IR, akkor sajnos kell a gyógyszer ahhoz, hogy kisbabád legyen.
2013. márc. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Szedek én bogyeszt, de nálam az inzulinszint csak másodhegedùs. Legfeljebb.
2013. márc. 5. 18:45
 20/21 anonim válasza:

Sajnos van, akinek tovább tart a rendeződés, mint egy év.

A PCO mögött is sok esetben az IR áll. Egy jó endokrinológushoz kellene elmenned, hátha van még ott valami (nálam a pajzsmirigy is rendetlenkedik). A paleolit diéta sok embernek egész gyorsan mérsékelte az IR-t.

2013. ápr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!