Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Igy teherbe eshetek? A másik...

Igy teherbe eshetek? A másik dolog pedig hogy régóta van hüvelyfolyásom, de voltam vele nőgyógyésznál és semmi bajom azt mondta. Ez lehet a PCOS miatt vagy mert nem jön meg a menstruációm? 20/L

Figyelt kérdés
PCOS-om van. Diane 35öt szedtem kb 4 évig mellette Merckformint, most azt mondta az endokrinológusom, hogy csak Merckformint szedjek, hogy kiderüljön megjön e magától, amióta nem szedem a fogamzásgátlót,2hónapja nem jött meg.

2013. ápr. 28. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nekem fogamzásgtló abbahgyása után 9 hónapig nem jött meg pedig akkor még IR-em sem volt csak a policiszták. Ha nem akarsz még babát védekezz mert azért előfordulhat teherbeesés. Jobb nem kockáztatni.
2013. ápr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csodák mindig vannak és helyes kezelés is és sajna a Diane nem tartozik oda. Kérdés, hogy babát szeretnél-e vagy még nem, mert ha nem, akkor is kezelni kell, mert a betegség az egesz szervezetre hat és ha jól vagy kezelve, nem lesz gond,ha majd babat szeretnél. Addig vedekezni kell,de semmiképp ne szedj fog.gátlót!
2013. ápr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Attól, hogy nem jön meg a menstruációm még van peteérésem?
2013. ápr. 29. 20:28
 4/13 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy nincs, bar attol is függ, mennyi ideig nem jön meg.
2013. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
loszi! szerinted mivel kezelhető a legjobban?
2013. máj. 8. 20:17
 6/13 anonim ***** válasza:
En azt tudom mondani, amit en csinaltam/csinalok. Kecskeruta teat iszom, napi 4-5 cseszevel (1 cseszebe 1 teaskanal teafü), ezzel az edessegvagyam hihetetlen modon lecsökkent. Meg a baba elött szedtem baratcserjet is. +kaptam egy nögyogyaszati könyvet, amiben leirjak, hogy a legtöbb PCO-snak D3-vitamin hianya van es extra dozisu vitamin adasaval jo eredmenyeket ertek el (ciklusrendezödes, teherbeeses). Ezert megnezettem a D3-vitaminszintemet es tenyleg nagyon alacsony volt, elkezdtem napi 10000 NE D3-vitamint is szedni es kb. 1-1,5 honapra ra sikerült a baba. Akkor a nögyogyaszom azt mondta, hagyjak abba mindent (ö nem ismerte ezeket a dolgokat) es szüles utan sem kezdtem el egy jo darabig, ugyhogy most mindent elölröl kellett kezdenem.
2013. máj. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is PCO-s társ vagyok. Nem értem, hogy ha fogamzásgátlót szedtél négy évig miért adtak még neked mellé Mercket is? Pont azért szedetik a Pco-sokkal a fogigátlót hogy beszabályozza a petefészkeket, ne cisztásodjon tovább, mikor babát szeretnének, akkor állítják le a fogigátlóról és kezdődik a Merck.

Ez még normális, csak nyugi előbb-utóbb meg fog jönni, de készülj fel rá hogy nyilván nagyon erős és görcsös lesz. Kell egy kis idő a szervezetnek hogy egyenesbe hozza magát, és a Merck-nek is hogy téged rendbe tegyen.

Megkérdezhetem hogy más irányú kivizsgáláson voltál-e már? Mert ugye tudod, hogy a PCO-nak általában "kísérő" betegsége a pajzsmirigy alulműködés vagy túl, illetve az inzulinrezisztencia. Mindkettő okozhatja a menstruáció zavart is!

2013. máj. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Voltam már több vizsgálaton is és minden rendben van. Már lassan 3 hónapja, hogy nem jött meg és egyre gyakrabban szúr a petefészkem és eléggé fáj ,meg a hasam is fáj néha, meg 2 napja fáj a mellem is. Ez azért van mert meg fog jönni? Sajnos mikor együtt vagyunk a párommal is néha beleszúr a petefészkembe , ez a PCOS miatt lehet?
2013. máj. 15. 13:56
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát nem értem.

Az orvosod nem írt fel neked olyan gyógyszert, hogy meghozza a mensid???

TSH-d mennyi lett?

2013. máj. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos, hogy most fél évig csak a Merckformint szedjem, hogy meglássuk megjön e magától. Nem tudom, hogy mennyi lett de 3 hónapja voltam minden vizsgálaton és minden rendben volt.
2013. máj. 15. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!