Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A méhpempő hogy hat az endomet...

A méhpempő hogy hat az endometriózis nevű betegségre? Használta már valaki? Erősödtek a fájdalmai tőle?

Figyelt kérdés
Gyermeket szeretnénk ezért gondoltam, hogy kipróbálom a méhpempőt, de később olvastam csak hogy a méhnyálkahártyát erősíti, ami az endometriózis esetén nem biztos hogy annyira jó. Nekem a szokásosnál is vastagabb a nyálkahártyám. Érdemes ilyenkor méhpempőt használni, vagy inkább csak ártok vele?
2013. máj. 31. 08:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szerintem inkább ne. Diétát csinálod. Kolleganőmnek az angyon sokat segitett. AZóta nincsenek fájdalmai, neki nem csak menzeszkor ájt hanem mindig se dolgozni nem tudott már se semmit. nem birt felkelni a hatalmas gyógyszer mebnnyiségtől be is volt kábulva. Amióta csinálja az endo diétát nincsenek fájdalmai. Amint eszik olyat amit nem lenne szabad rá pár napra már jön is a fájdalom.
2013. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szia, én elkezdtem a aloe vera-méhpempő kombinációt....de végül csak az aloét használtam, mert a méhpempő miatt még jobban görcsöltem...nem tett jót az endómnak! :( Orvos javasolt valamit? Cisztáid vannak? Műtöttek már?
2013. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, volt laporoscópiám 2010-ben, azóta kb 2 évig szünetelt a fájdalom, most megint elkezdődött.

Az a furcsa, hogy nekem cisztáim egyáltalán nem voltak, nekem a hashártyán okozott összenövéseket és a húgyhólyagomon.

Igen, az aloe -ról is jókat hallottam. Az a másik amit kipróbálnék.

2013. máj. 31. 19:26
 4/16 A kérdező kommentje:
Milyen az endo diéta?
2013. máj. 31. 19:26
 5/16 anonim ***** válasza:
Semmi vörös hús, tejtermék, fehér liszt, cukor...én is tartottam, de most kismama vagyok és az orvos azt mondta, hogy hanyagoljam a diétát! Én csináltam az arwen tornát is.
2013. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egyébként én is mindent kipróbáltam: cickafark, palástfű, méhpempő, barátcserje...de akkor még nem tudtam az endometriózisról. Jobb lett volna, ha nem szedek ilyeneket.

Nem tudom, hogy mióta próbálkoztok, de érdemes kivizsgáltatni magad (főleg, hogy endód van), ha már régebb óta.

2013. jún. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mit értesz kivizsgáltatás alatt? Elvileg túl vagyunk a párom vizsgálatán,nekem volt vérvétel a mensi 3-5 napján és most voltam petevezető átjárhatóságin. Eddig minden vizsgálat ok. A dokim inszem-re akar küldeni.

Én viszont adnék még egy hónapot magunknak, mert állítólag az átjárhatósági után könnyebb a teherbeesés, ezt gondoltam rásegíteni méhpempővel és páromnak macavibével.

2013. jún. 1. 12:57
 8/16 A kérdező kommentje:

Ezek szerint neked az endo diéta segített végül? Mármint a teherbeesésben és az életminőség javításában is?

Hát elég nehéznek tűnk így elsőre a NO tejtermék, de talán tényleg meg kellene próbálnom.

2013. jún. 1. 12:58
 9/16 anonim ***** válasza:
Az én kolleganőm tejterméket eszik. AMit egyáltalán nem az a vörös hús, krumpli, és a fehér liszt. Cukrot nyugodtan ehet elve kórosan elfogyott a diétától, 45kg-ról 36-ra (alacsony igy a 42-45kg a normális nála kb.) Neki mondták is hogy cukrot nyugodtan ehet és egyen is hogy ne fogyjon tovább, szegényt már tápszerezik, olyannal amit a beteg emberek kapnak. (első voltam)
2013. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen, a kivizsgálások alatt ezeket értettem és a 21-25. napi vérvételt, hogy van-e peteérésed.


Mi lombikoztunk, sajnos, a férjem eredményei miatt nem is próbálkozhattunk spontán.

A diétáról...ahogy megfigyeltem mindenhol, minden orvos másképp tanácsolja. Mi Németországban élünk, itt műtöttek, itt is lombikoztunk. Az itteni orvosom azt a diétát mondta!

2013. jún. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!