Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Most fogok orvoshoz menni és...

Most fogok orvoshoz menni és érdekelne, hogy milyen vizsgálatokra lehet számítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Röviden a történetem: kb. egy év próbálkozás után sikerült teherbeesnem de sajnos nem maradt velünk.Aztán egy kis szünet és ismét próbálkozni kezdtünk, de sajnos sikertelenül.Mostmár ismét több,mint egy éve.

Hónap végére kaptam időpontot a nőgy-hoz.

Úgyhogy csak tájékozódás szempontjából érdekelne, hogy ilyenkor -Kit vizsgálnak ki először, engem vagy a páromat?

-Én (mint nő) milyen vizsgálatokra számíthatok?

-Esetleg mivel szokták kezdeni?


Köszönöm a segítségert!


2013. jún. 11. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem érdemes lenne egyszerre nekiállni.

A férfinak egy andrológiai vizsgálat: megtapintják a heréket (lenn vannak-e, van-e hereviszér és ha igen mekkora), és kap beutalót spermavizsgálatra.

A tégelyért általában bemehetsz te is, sőt, testmelegen vissza is viheted 3 órán belül, de azért jó minél hamarabb.

Remélhetőleg vele minden rendben, és akkor vele ennyi.

Ez olcsó, és nem fáj, azért kell(ene) már az elején megnézni a pasit is.

A nőknél egy középidei UH-val szokták kezdeni (vagy viszel 3 ciklust lehőmérőzve), hogy egyáltalán van-e tüszőérés és repedés.

Az Uh-n látszik hogy jó-e a nyh. vastagság.

Nekem először egy terheléses vércukor és terheléses inzulin vizsgálat, és egy D vitamin vizsgálat volt, mindkettő vérvételt jelent, kiderült hogy mindenhol van gond sajnos.

Sőt, nekem a tüszőérést is serkenteni kell, az meg az UH-n látszott, de azóta kapom a megfelelő hormonokat (nem vészes), és szépen "rendbe is jöttem".

Szerintem ez a legeleje, és sokaknak ha itt gond van, akkor ezek megoldásával létre is jön a terhesség.

Még annyi, hogy én is elveszítettem egy terhességet az 5. héten, így azóta minden ciklus 2. felében Utrogestant kapok, hogy ha megint összejön, akor segítsen megtartani a babát. Esetleg érdemes lenne kérned.

Sok sikert nektek, és mielőbbi gyermekáldást!

2013. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ és a sok információt, sokat segített!!!!

Neked is mielőbbi babavárás.

2013. jún. 11. 21:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, hasonlókat tudok én is mondani, mint az első válaszoló.

Azzal a különbséggel, hogy endokrinológiára is kérj időpontot.

Ő mindenképpen ki fog írni egy hormonpanel vizsgálatot (3. és 21. napi vérvétel). Abból alapból kiderül, hogy van-e pé-d, illetve van-e bármi hormonprobléma (FSH/LH, TSH...) ami esetleg gátolja a teherbeesést. A hormoneredményeket csak endo dokival elemeztesd ki, a nődoki nem ért úgy hozzá. Ha indokoltnak látja a fenti eredmények alapján, tovább fog küldeni egy terheléses cukor/inzulin vizsgálatra.

Eközben az ovu előtti egy-két napon elmehetnél UH-ra, megnézni hogy van-e domináns tüsződ, milyen a méhnyálkahártyád, lát-e cisztát a doki.

A párod meg nyugodtan elmehet sperma analízisre, ez neki semmiből sem tart.

Ha ezek az eredmények megvannak, sok mindent ki lehet ezekből szűrni, úgyhogy ne aggódj. Csak el kell kezdeni mihamarabb.

Csinálsz ovuteszteket? Méred a hődet? Rendszeres a ciklusod?

2013. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!Köszönöm a válaszod!

A menszeszem az pontos. Ovutesztet használtam, de sose volt olyan erős mint a kontrol csík... Mindig a legerősebbet néztem meg ugye a köv.nap már nagyon halvány volt.

Érdemes lenne kipróbálni a hőmérőzést?Jobb, mint az ovuteszt?

2013. jún. 12. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!