Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Májusba megállapították hogy...

Májusba megállapították hogy 5mm és cisztáim vannak, április 13-a óta nincs menstruációm. Dokihoz summit se Scott, mert majd elmúlik, csak egy állapot. Szeretnénk kisbabát. Mi a teendö?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 16:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Semmit se*
2013. jún. 25. 16:05
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmit se mondott
2013. jún. 25. 16:05
 3/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Keress egy endokrinológust, aki meddőségre sepcializálta magát. A cisztákat általában cukoranyagcsere zavar okozza, ez borítja a hormonháztartást. Normál vérvétellel nem derül ki, terheléses cukor + inzulin vérvételre van szükség, ezt csak endokrinológus írhatja ki, és tudja rendesen értelmezni a leletet. Gyakran jár együtt a pajzsmirigy működés zavarával, ez is endodoki területe.

Nőgyógyászok nem értenek hozzá ez nem az ő szakterületük, max a tüneteket (ciszták) kezelgetik általában hiába.


A lényeg hogy nem kell kétségbe esni, ez egy nagyon gyakori betegség manapság, és szénhidrátszegény diétával, mozgással, metforminnal jól kezelhető. Kitartás kell hozzá, de nem reménytelen az ügy. :-)

Mielőbbi babásodást kívánok.

2013. jún. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt 2 szer is. Igaz nekem mindkét esetben 1-1 db 2,5mm esek voltak. Az első alkalommal kaptam gyógyszert, az segített, utána a 2.-nál nem írta fel. mondván felszívódik.Kérdezte akarunk e babát.Akartunk így hormontesztet csinált.Kevés volt a sárgatest, így azt mondta ad fogamzásgátlót az rendbetesz és nem újul ki a ciszta (nekem a lábtörésem után alakult ki a sok injekciótól). A tabit szedtem, csak kezdő tabisként ezek szerint nem jól, mert hogy terhes lettem egyből.Amit persze nem bántam meg. Tehát nekem segített és rendbe tett. Azóta újra ezt szedem, mióta a leánykám megszületett.
2013. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A hármas válaszoló tökéletesen leírt mindent.

Ne nődoki próbáljon meg "gyógyítgatni", ez endokrin szakterület, szénhidrát anyagcsere okozhatja, és terheléses cukor/inzulin kell, meg hormonsor (3. és 21. napi).

Ezt az endokrinológus tudni fogja.

2013. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2013. jún. 29. 21:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Azota itt kul földön is eljottem, mert màr faj a petefeszkem.... Haza kuldtek fajdalomcsillapitoval. Ultrahang, vervetel, minden volt.
2013. aug. 9. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!