Pco-s vagyok,2 éve szedek Metformint, most hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Most szeretnénk babát. Milyen kiegészítő kezelések lehetnek még?

Figyelt kérdés
Nektek mennyi idő múlva sikerült a baba? és hány évesek voltatok? Segített a metformin?

2013. júl. 28. 07:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én decemberben kezdtem el Merckformin xr napi 2*750 -et szedni. Közepesen súlyos IR-em volt, a petefészkeim tele policisztákkal.

A diétát 2-3 hónapig szinte 90%-osan tartottam, utána inkább a hétköznapokon, hétvégéken, utazáskor elengedtem magamat. Sportot 1 hónapig csináltam csak sajnos.

Márciustól peteérést mutató hőgörbém volt.

Június 21-én megfogant a babánk.


2,5 évet küzdöttünk érte, mert későn diagnosztizáltak. Nálunk ráadásul magas prolaktin is volt, és kevés spermium szám, valamint utólag kiderült enyhén hátrahajló a méhem.

Mégis itt van 7 hetes 2 napos a pocakban.


Sok sikert.


A met alapú gyógyszerek diétával kiegészítve nagyon hatékonyak.

2013. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen és gratulálok!!
2013. júl. 28. 14:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Gratula a babához!

Továbbra is szedned kell a metet?

2013. júl. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A metformin mellett diéta és sport. De a diéta tekintetében orvossal kéne konzultálni. Soványaknak általában 200-220 g CH/nap, túlsúly esetében 160 g CH/nap a megengedett.
2013. júl. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nektek görcsölt a petefészketek a mensi alatt és utána is még pár napig?
2013. júl. 31. 06:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szedem a metet, akármit is mondjon a nőgyógyász.Inkább az endokrinológusomnak hiszek. A babát is neki köszönhetem, nem a nőgyógyásznak. Mens Mentises baba :)

Ha felborul az inzulinháztartás elvetélhetek, a gyógyszer viszont nem árt a babának. A 12. héttől fogom abbahagyni fokozatosan.

2013. júl. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Em lehetöseg szerint szerettem volna elkerülni, hogy barmilyen gyogyszert szedjek es szerencsere sikerült is. Kecskeruta, baratcserje, kromtabletta, extra dozis D3-vitamin, keves szenhidrat (semmi -na jo, majdnem semmi :) - cukor es finomliszt) es sok-sok-sok sport. A sajnalatos modon szedett fogamzasgatlo abbahagyasa utan kicsit több mint egy ev telt el, a fönti dolgokat 2-3 honapig alkalmaztam, aztan beköltözött valaki a pociba, aki mostmar 21 honapja ki is bujt :)
2013. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
szerencsére nekem a metet a nőgyógyászom írta fel! azt mondta fog felírni peteérést segítő gyógyszert, ti kaptatok?
2013. aug. 5. 14:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Én kaptam clostit, de azért, mert nekem a met nem használt. Mind a cukrom, mind az inzulinom elszállt tőle. Egyébként ha más gond nincs és beválik a metformin, nem kell semmi más.
2013. aug. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem a peteérést segítő gyógyszerek rontottak az IR-en. Minden egyes kezelés után még rosszabb lett a vérvételem eredménye, pedig kőkeményen tartottam a diétát, és nyomtam a sportot. Ha nem muszáj, ne siettesd a dolgot.

A diéta és a sport a legjobb erre a betegségre. :-)

2013. nov. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!