Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tudnátok ajánlani egy megbízha...

Tudnátok ajánlani egy megbízható endokrinológust Somogy megyében vagy a környékén?

Figyelt kérdés
Már több mint egy éve nem jön a baba. Három hete kaptam Ovitrelle injekciót, de ma megjött a mensesem, pedig érzékenyek, duzzadtak voltak a melleim,nagyon bizakodtam. Ilyen csalódást még az életben nem éreztem. Az orvosom szerint PCOS vagyok, de a hüvelyi ultrahangon kívül semmilyen vizsgálatot nem csinált.

2013. szept. 3. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos Somogy megyében nem tudok ajánlani neked dokit, csak Pesten. Azt viszont tudom, hogy esetedben 3 pontos cukor és inzulinterhelést kellene csináltatni. Ha az eredmény inzulinrezisztenciát igazol, akkor pedig diéta, sport és metformin. Az inzulinrezisztencia és a Pcos az esetek jó részében ugyanis összefügg.
2013. szept. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál! Azt mondja, hogy PCOS vagyok, de a tünetek nem igazán igazak rám, 56 kg vagyok, tehát vékonynak mondanám magam, szép bőröm van, nem vagyok pattanásos, sem túlzottan szőrös, és eddig a cukrommal sem volt gond. De sok apró tüsző van mindkét petefészkemben és eddig minden próbálkozás ellenére nem jött össze a baba... Ez alapján mondta, hogy PCOS vagyok!
2013. szept. 5. 09:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos az, hogy vékony vagy, nem jelent semmit. Én is az vagyok mégis inzulinrezisztens vagyok. Nekem cisztáim nincsenek, de mint írtam az esetek többségében a két dolog (IR és PCOS) összefügg. Az éhgyomri cukorból önmagában nem lehet következtetést levonni. Megitatnak veled 75 gramm cukrod vízben feloldva, és ezt követően nézik 60, illetve 120 perc múlva, hogy milyen cukor és inzulin értékeid lesznek. Az éhgyomri inzulinom és cukrom nekem is jó volt, csak terhelt nem. Ha esetleg meg tudod oldani, hogy felgyere Pestre, akkor a javasolnám, hogy a Mensmentist keresd fel egy konzira. A neten fent vannak az adatok róluk.
2013. szept. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet!
2013. szept. 6. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!