Endokrinologus ciszta ellen?

Figyelt kérdés
Petefészek cisztam van, de sehogy se akar eltűnni. Tapasztalatokat várok ki hogyan szabadult meg tőle endokrinologussal vagy mással. Babát szeretnék és lombikbébit javasolt az orvos, de előtte megpróbálnék mást ha lehetne.
2013. szept. 26. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha Pcos-ed van, akkor egyértelműen endokrinológus a megoldás, ha viszont csak egy cisztád van, akkor szerintem inkább nőgyógyászati a probléma. Nem igazán értem viszont, hogy pusztán egy ciszta miatt miért javasolta a doki lombikot.
2013. szept. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ha pcos, ha egyetlen ciszta, egyik sem indokolja a lombikot jelenleg. Sokkal inkább a kezelést.


endokrinológus, 3. és 21. napi vérvétel

2013. szept. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Írtam h.nem szívódik fel. Több mint egy éve. És 2 éve nem esem teherbe ezért. Tapasztalatokat várok
2013. szept. 26. 09:10
 4/9 anonim ***** válasza:

azért írtam, hogy meg kellene nézni, hogy pcos-e vagy sem. Erre kell az endokrinológus és a hormonsor vizsgálat (3. és 21. napi vérvétel, plusz a terheléses cukor-inzulin). Ebben az esetben hármas kezelés kell (diéta, mozgás, gyógyszer, ha szükséges)


De ha csak egyetlen ciszta, azt is kezelni kell, erre nem megoldás a lombik sajnos, illetve, ha kezelnek simán természetes úton lehet babátok.

Nem is értem a dokit, hogy miért mondta ezt, egy éve nézi, hogy ott van? :(


(2. voltam)

2013. szept. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, mert nem tud mit csinálni. mivel már műtöttek cisztával és akkor kellett az egyik petefészkem kivenni, így nem szeretné bojgatni azt az egyet, ami még van. amúgy fogamzásgátlóval próbálkoztunk,de az se segített.
2013. szept. 26. 10:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már voltak cisztáid, sanszos a Pcos. Ezt nem ellenőrizte a doki? Mindenképpen keress akkor endokrinológust és nézesd meg magadat. Kérj terheléses cukorvizsgálatot és hormonsort, ahogy az előző válaszoló is írta. Mellesleg lehet, hogy nem ártana egy meddőségi klinikát felkeresni, hogy célirányos kezelést kapj. A doki a leírtak alapján nem feltétlenül áll a helyzet magaslatán.
2013. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hormonvizsgalatom volt már leletek alapján minden rendben. Februárra kaptam időpontot endokrinologushoz.
2013. szept. 26. 12:45
 8/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nődokim szerint az én hormonjaim is rendben voltak...

Aztán kiderült az endokrinológusnál, hogy mégsem. Egyébként a cisztásodás a legjobb bizonyíték arra, hogy nincsenek rendben a hormonjaid. Bocsi. :-(

február még sajnos messze van, de addig is tudsz tenni magadért: Ha van túlsúlyod, 160g CH diéta, rendszeres mozgás, ha nincs túlsúly akkor valamivel több CH bevitel, de fontos hogy legalább 5 felé legyen elosztva. Ez a módszer akkor is jó, ha egyébként egészséges vagy, nem csak IR-eseknek, tehát kárt nem tudsz vele okozni, és nem igényel semmi plussz költséget (az esetleges kondibérleten kívül :-)

2013. szept. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok.köszönöm
2013. szept. 26. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!