Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Aviva tornáról véleményetek-si...

Aviva tornáról véleményetek-siker történetek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 8. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hát én csak pozitívat tudok mondani. Tavaly, kétoldali petevezető elzáródás miatt döntöttem úgy, hogy megtanulom a tornát, volt még kb 3 hónapom a lombikprogram elkezdéséig. Gyakorlatilag egy ciklusban csináltam (3 hétig) és spontán teherbe estem, lombikra már nem mentünk :)

Hogy ennek köszönhető-e, nem tudom. Tény, hogy sokszor előfordul, hogy a petevezető elzáródási vizsgálat valójában mégis megnyitja, lehet attól volt (a vizsgálat utáni 3. ciklusban fogant a lányunk). Lényeg, hogy ha jól csináltam, akkor bizony megizzasztott és rendesen éreztem azt a bizonyos alhasi, kismedencei vérbőséget, pedig nem is gondoltam volna, hogy annyira fárasztó lesz. Először hivatalos oktatótól megtanultam, azaz egy délelőtt alatt átvettük a program minden elemét, majd otthon gyakoroltam úgy, hogy minden nap 1-2 mozdulatsort, hogy jól menjen. Végül amikor már mindent így meggyakoroltam, heti 2x csináltam a rendes programot végig, 3 hétig, az utolsó héten nem csináltam, mert közeledett a mensim időpontja (hozzáteszem nekem soha nem volt hormonális bajom!), ami meg nem akart megjönni, gondoltam is, hogy na, a torna beállítja 28 naposra a ciklusom? (addig átlag 26 napos voltam) Amikor a 32. napon se akart megjönni, csak csináltam egy tesztet és nem akartam hinni a szememnek :)

2013. okt. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, hogy volt-e köze hozzá, vagy sem, de 2 hónap aviva tornázás után estem teherbe, előtte 8 évig próbálkoztunk mindhiába. azt hiszem még lúgosítottam is akkoriban.
2013. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is tudok pozitív példát említeni.

Soha nem foglalkoztam a kissé hosszú menstruációs ciklusaimmal (32-50 naposa voltak) míg el nem jött a próbálkozások ideje. Miután hiába próbálkoztunk fél éve, a ciklusaim még rendszertelenebbek lettek, a végén már az idegelt ki, hogy azt sem tudtam mikorra ne várjam, vagy mi lehet a bajom. Ezután kóros mértékű hajhullás, pattanások is társultak tünetként.Kivizsgálások következtek, PCOS-t és IR-t diagnosztizáltak. Lelkiismeretesen tartottam a 3-as kezelést már 5 hónapja, mikor elkeztdtem az Aviva tornát a sok pozitív példának köszönhetően. A következő 2 ciklusom 32 napra rövidült, a 3. próbálkozós hónapban teherbe estem. :)

Egyik barátnőm látva a sikert, szintén elkezdte. Neki pontos ciklusai, teljesen jó hormon eredményei voltak, de 6 (!) éve nem jött a baba. A torna elkezdése után 5 hónappal sikerült Neki is!

Remélem ez a 2 történet reményt ad, a pozitív példák nekem mindíg nagy lökést adtak.

Sok sikert!


29 hetes kismama

2013. okt. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
de jó, hogy ilyen jókat írtok :) én jövő héten megyek a tanfolyamra, remélem nekem is segít
2013. okt. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csajok nagyon köszönöm a válaszokat.

öröm olvasni a sikertörténeteiteket gratulálok nektek!

Csodás érzés anyának lenni imádtam a pocimat benne a babámat minden pillanatát átéltem de szeretném-nénk újra átélni.

Még kérdeznék?-Otthon magatoknak végeztétek a gyakorlatokat vagy jártatok még külön órára hogy megszokjátok?Heti két alkalommal gyakoroltatok?

2hete voltam először az előadáson azóta 2.gyakorló órán voltam hogy megszokjam nem merem még magamtól végezni.csak félek nehogy nem jól végzem a mozdulatokat.Kicsit szokatlan sok évekig step-aerobikra jártam ugye az ugri-bugri ez más.Meg kell tanulni,megszokni.

Röviden nekünk kisfiúnk spontán baba első próba hónapjában megfogant hála egészséges 7éves fiú.-Császárral született vércsoport végett anti-d szurit kaptam.2éve szeretnénk kistesót de sikertelenül.inszemináció történt ez év januárban /Állítólag nem jutnak fel a spermiumok a pct teszt pozitív lett/az inszem sikerült de sajnos a 10.hétben 2cm cyst.pete volt spontán elvetéltem+eü.kaparást végeztek+Anti-d szuri.A mensim pontos sosem maradt ki 28.napra.A vetélés után igaz 32.napra megjött kétszer-két hónapot pihentünk.A doki 3.ciklusban engedélyt adott hajrá.Újra szép endom,1szép tüszőcske.Próbálkozunk de ha nem jutnak fe!?De sikerült el sem akartuk hinni időnk sem volt beleélni magunkat a 7.hétben újra spontán elvetéltem+eü.kaparás történt+Anti-d.Azóta felborult a mensesem 52.napra jött kevés.Ma a 33.napon vagyok újra azt érzem mint az előző hónapban uralkodik rajtam a feszültség,idegeskedés.Sírdogálok dolgozom éljük szépen napjainkat kisfiam,párom nem engedi hogy szomorkodjam.De amikor egyedül vagyok közben dolgozom állandóan ezen kattogok hogy miért történhetett ez.Miért nem jön meg.Nálam sincs "horm.gond.Elegem,elegünk lett a Kórházból a dokikból:Természetes utat választanám Az avivát érzem minden porcikámon az áramlást.Vettem ma gyógynövény teát jó lenne ha szépen megjönne beállna menses.Pihennék még nem próbálkoznánk.Az avivától én-mi szeretnénk sikert.

Nem régi a történet veletek?Megszülettek a babáitok?vagy még kismamik vagytok.Jó egészséget köszönöm a válaszokat,segítségeteket.Puszi

2013. okt. 8. 21:39
 6/10 anonim ***** válasza:

hm....egyébként erről hallottam, vagy olvastam egy cikket, hogy a korai vetélésnél, ha már többször volt, akkor adnak valami gyógyszert, ami megakadályozhatja, neked nem adtak?


egyébként nekem annyi, hogy ez a 4 órás bemutatkozó gyakorló óra során az oktató mondta, hogy nagyon jól tudom csinálni és nem szükséges, hogy elmenjek, persze ha akarok, nyugodtan mehetek hozzá ismételni. Valahogy jó vagyok ebben a dologban (míg az ugrálós kombinációs aerobikot utálom és béna is vagyok:) )

szóval ezután, ahogy írtam, minden nap 1-2 mozdulatsor gyakorlása, kb 2 hétig, utána pedig heti 2x a teljes programot csináltam végig - egyszerű módszer 18 gyakorlat

2013. okt. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A tegnapi 16:16-os válaszoló vagyok.

Én egy alkalommal voltam egy 4 órás betanuló foglalkozáson, utána otthon csináltam könyvből a 18 egyszerű gyakorlatot heti 4 alkalommal. A hozzá tartozó tanácsokat mind meg kell fogadni (pl. előtte legalább 3 óra hosszáig ne egyél ha megoldható, a gyakorlatok után meleg takaróba bugyoláltam magam és pihentem 20-30 percet. Nem szabad más mozgásformákkal kombinálni, ill. nem volt könnyű, de megálltam, hogy torna után nem zuhanyoztam már aznap, vizes mosdókesztyűvel mosakodtam.)

Még egy jó tanács: írtad a gyógyteákat...Torna mellett ezeket sem javasolják, hisz az aviva pont az öngyógyító folyamatokat indítja el a szervezetben, a tea csak bekavarhat ilyenkor.

2013. okt. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok köszönöm írtatok.

Vetélésem:Nem jó vissza gondolni nem is szeretnék nem kaptam az anti-d vércsop.ellenanyag szurin kívül semmit.

Van dokink bízunk benne vigyázz rám.

Viszont ha arra gondolnál hogy amikor pozi lett a teszt másnap hcg.vérvétel igazolta várandósság onnantól szedtem a duphaston segít megtartani a babát progi pótló.

Ezt a választ kaptam a dokitól ha megnyugtat engem,mert látja pontot várok a végére miért?történhetett ez.

Doki:Ez kell mondania ok nincs,nem tudható "lehetséges hogy nem lett volna egészséges,ezt hívjuk szelektálásnak.

Elfogadjuk megértjük de azt nem hogy ha "egészséges párnak van 1élő egészséges gyermeke akkor ez miért történhetett?Azt sem gondoltuk hogy márc.júl. egymás után kétszer így hogyan próbálkozzunk kicsit később?

Megkérdeztem anyukámat sosem beszéltünk ilyenről bár ne beszélnénk istenem potyognak könnyeim.Volt-e ilyen neki sosem beszélt róla,ne titkolja el.Nem volt neki sem nagymamámnak sem vetélések.

Vetélések után kutakodtam a dokitól+több nőcikétől milyen vérvétel,vizsgálat javasolt.

Herpesz-toxo-kutya macska allergia.ezeken átestem

a véralvadás épp határértéket mutat a doki szerint nem vészes.Genetika,vmi allergia nem adható van 1élő egészséges gyermekem ugyan attól a férfitól.

A teát akkor leállítom csak avivázom.

Nem zuhanyozom le utána én sem ez furi ez a cica mosakodás.Sok folyadékot iszom azzal nincs gond.

Napi mennyi időt tornáztatok a 18.gyakorlat sor 40-45p?

Köszönöm csajok a segítséget erőt adtok a siker történetekkel.A hátra lévő év tornával,szerelmetes védekezéssel,beszélgetésékkel ölelgetésekkel telik el.

Köszönöm írjatok még ha gondoljátok kimaradt valami kérdés tanács.Szeretettel olvaslak titeket.Ölelés puszi

Igyekszem nem idegeskedni de sajna mindig történik vmi aggódni való.

2013. okt. 9. 10:36
 9/10 anonim ***** válasza:

a 18 soros gyakorlat megvan kb 20 perc alatt, a zenék segítenek benne. Az oktatód majd fog mondani életmód tanácsokat is, plusz kapni fogsz könyvet és a zenéket is, ez mindenhol, ahol hivatalos aviva oktató van, így van.

Kimásolok neked pár mondatot a könyvből:

"többszöri vetélés után szánjunk hat hónapot a méh megerősítésére. A gyakorlatokat az első három hónapban a menstruáció napjai alatt is végezzük, majd heti 2-vel folytassuk a 14. napig. Utána a könnyebb gyakorlatok következnek, három hónap után már csak a menstruáció 3. napjától dolgozzunk az előbb leírt módon, hat hónap kell a méh megerősödéséhez."

De majd te is elolvasod a könyvet. Kívánok neked stresszmentes, lelkiekben és egészségben gazdag felkészülést!! Szorítok! :)

Más: lehet nekem lelkiek is hozzájöttek a dologhoz, ugyanis májusban amikor megtudtam, hogy csak lombikkal lehet baba, azonnal eldobtam a hőmérőt, sőt, a ciklusom napjait se számolgattam, amolyan lesz*rom tablettát vettem be...ez alatt csináltam az avivát és stresszmentesen szerelmeskedtünk (nem pedig a jajj, leesett a hőm, peteérés van, akár fáradt vagyok, akár nem, szexeljünk, mert muszáj..)

2013. okt. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szabolcs M.vagyok itt 8 eft volt a tanf.6órás.

Másolt zenés cd adott könyvet nem.

Én véleményem vagyis olvastam róla hogy könyv is jár a tanfolyammal.

Aviva megvan olvastam erről is-pdf.-ben olvasom és végzem gyakorlok.

Nem hőmérőzök-akkor vagyunk együtt amikor jól esik ez mindig is így volt-van.

Nap mint nap úgy ébredek mint ahogy te is írod:

Bevettem a lecarom cuccost nem érdekel "senki-semmi.

Nincs barátnőm és nem is kell!Vannak tisztelet a kivételek és is szeretnék meg bízni valakiben.

Senkivel nem tudom megbeszélni és nem is akarom csak a párommal,na és most persze veletek.Igyekeztek segíteni nekem.

Gondolom sok családban mint ahogy nálunk is pénz-törlesztő részlet nincs úgy gond de aggódás hogy több-több nem nagyon jut másra.Szeretnénk inkább elutazgatni,fürcsizni egészségesen-bben élni,de sajna nem jut rá.

Nem tudom esetleg más családoknál nálatok is így van?

Köszönöm a segítséget.Pusssz

2013. okt. 9. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!