Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Létezhet olyan, hogy később...

Létezhet olyan, hogy később van tüszőrepedés, mint kellene, mondjuk egy héttel, de aztán a tüszőrepedés után már egy héttel megjön a menzesz?

Figyelt kérdés

Pl. Hogy 28 napos a ciklus, és a 21-en tüszőrepedés, és a 28-on menzesz? Vagy ilyenkor a menzesz is egy héttel tolódik?

Mert a könyvekben az áll, hogy a tüszörepedés után két héttel jön meg. Viszont többször megfigyeltem (magamon) hogy a 21 napon szoktam egy éles petefészekfájdalmat érezni. Aztán egy hétre rá megjön. Nincs ciszta, rendszeresen járok orvoshoz. Endometriózis volt, műtöttek, bal oldalam zárt.



2013. okt. 24. 13:09
 1/6 anonim válasza:

Nem mindenkinek 28 napos a ciklusa,

és nem minden nőnek -a holdhónap számtani közepénél-

van a peteérése.

Egy személyen belül is eshet az ovuláció havonta más-más napra. De külső körülmények vagy belsőproblémák gyakran befolyásolják az ovulációt és általában a női-ciklus hosszát.

2013. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

A könyvek egy normál -átlag- ciklust írnak le.

Az érzékenyebb nők megérzik az ovulációt.

Persze ők sem minden alkalommal.


Az éles fájdalomnak, ha az rendszeresen jelentkezik, annak oka van. A fájdalom a szervezet jelzőrendszeréhez tartozik.

2013. okt. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Az endometriózisod volt, és valamilyen fokon rendezték.

Azt nem tudom, hogy hormonálisan, hogy állsz.


Az endometriózis az egy tünetegyüttes az tudom róla, hogy a tüszőrepedés elmaradása talaján jön létre, amikor a ciklus során csak ösztrogének termelődnek, de progeszteron nem.


Így nehéz megmondani, hogy nálad mi mit befolyásolhat?

2013. okt. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nézd a természetben minden ciklikusságot mutat.

Ha valami eltolódik a ciklusban,az másra is kihatással van.

Amit érzel az viszont egy szubjektív dolog.

2013. okt. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Valószínűleg valami mást éreztél, vagy ha mégis az ovut, akkor onnantól kb 14 nap múlva kellene megjönnie a mensesnek. Mindig. Ha az ovu később van, később lesz a mensi. Ez azért van, mert ahogy a tüsző megreped, átalakul sárgatestté és elkezdi termelni a progeszteront. Kb 10-12 napig "él", ezután elsorvad, a progeszteronszint leesik, és erre a hormonesésre leválik a méhnyálkahártya.

Nekem az ovufájdalom inkább hasonlít egy erősebb menstruációs görcsre (a kiszabaduló folyadék okozza, ami a hasüregbe kerül), az éles petefészekfájdalmat kb másnaptól a ciklus végéig tapasztalom egy-egy hirtelen mozdulatra. Progeszteron pótlással ez erősebben jelentkezett, ebből azt a következtetést vontam le, hogy az emelkedett progiszint okozza.

2013. okt. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Hátha egyszer erre jár a gólya :)
2013. okt. 24. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!