Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Clostilbegyt kúra után mi...

Clostilbegyt kúra után mi következik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Több, mint másfél éve próbálkozunk az első babánkkal, eddig sikertelenül (még csak egy pozitív tesztem se volt). A párommal minden rendben van. Fél éve meddőségi rendelésre járunk, 4 hónapja szedem a Clostit, már csak egy havi adag van belőle. Az orvos nem mondta, hogy ezután mi következik. PCO-m van, petevezető átjárhatóságin még nem voltam. Félek, hogy sose lehet gyerekünk... Holnap-holnaputánra nem várom.

2013. okt. 24. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

4 hónapja? Az nem sok? Nekem is pcom van, nekem cisztáim lettek tőle, borzasztóan nagyok.


Nekünk sem sikerült a baba (meg soha nem nézte uh-val, hogy hogyan állnak a tüszők), utána dokit váltottam, kiderült, hogy hiába próbálkoztunk, mert egyik petevezetékem sem volt átjárható. Megműtöttek, kezelték a pcot (diéta, mozgás, gyógyszer), meg a pajzsmirigy alulműködésemet is végre, és most már 37 hetes terhes vagyok.


Ha tovább küld, akkor átjárhatósági, ha az oké, akkor inszem. De én inkább a pcot kezelném.

Lehet babátok, ne add fel, nagyon sokan járunk hasonló cipőben!! :)

2013. okt. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nőgyógyászatilag az átjárhatósági vizsgálat jönne, bár normális doki addig nem kezd hormonokkal tömni, amíg ez nincs meg.

Nem tudom, voltál-e endokrinológusnál a PCOS miatt, mert amíg az nincs kezelve, kicsi az esély a babára akkor is, ha minden más rendben van.

Általában az alapbetegsége az inzulin rezisztencia, igazolni egy terheléses cukor + inzulin vérvétellel lehet, a kezelése metformin, diéta, mozgás. Ha az IR rendezve van, általában minden egyéb rásegítés (pl closti) nélkül is összejön a baba.

2013. okt. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok! :) Jó tapasztaltabbak tanácsát olvasni, nálam még úgymond gyerekcipőben jár a betegség, de mivel 30 leszek (3 hónap múlva), és mivel nem szeretnénk, ha a gyermekünk egyke lenne, így ideje belehúzni :) Endokrinológusnál nem jártam, de akkor azt is beiktatom hamarosan. Első válaszoló: gratulálok a babához! Sok boldogságot hozzá :))
2013. okt. 24. 17:40
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy az előző hozzászólók is mondták: minél előbb endokrinológust keress fel!

A meddőségiben néztek teljes hormonpanelt, pajzsmirigy funkciót és IR-t? Sajnos a PCOS-nak gyakori társbetegségei ezek, és kezelésük nélkül felesleges a Closty, mert csak túlstimulálnak és tovább ront a petefészkek állapotán :(


Monitorozzák a ciklust vagy csak kiírta a gyógyszert a doki, és viszlát? Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy sok orvos nem veszi a fáradságot, hogy a stimulált ciklust kövesse :(


A meddőségi kezelés protokollja szerint átjárhatósági a következő lépés. Annak eredményétől függően: műtét, inszem vagy lombik. Pároddal minden rendben?

2013. okt. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A meddőségin többször is néztek hormonpanelt és pajzsmirigyet is, de semmi problémát nem találtak (pedig 2 doki is látta a leleteteim). Inzulint nem néztek, csak cukrot. Természetesen monitorozzák a ciklust a Closti mellett(meddőségi orvos klinikán, úgyhogy komolyan veszi a kontrollt). A párommal minden ok, úgyhogy a hiba az én "gépezetemben" van. Nem görcsölöm túl a dolgot, szóval ezzel se lehet baj.
2013. okt. 25. 11:12
 6/9 Manka68 ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy ilyet írok, nem rád haragszom, hanem a dokikra, de milyen meddőségi klinika az, ahol átjárhatósági nélkül nekiállnak a hormonkezelésnek???

Ráadásul PCOS vagy, és még nem is néztek inzulint???


Tényleg bocs, csak néha kiakadok a magyar egészségügyi ellátáson... :-((


Megkérdezhetem milyenek voltak azok a "jó" értékek?

2013. okt. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nincs időm bemásolgatni a hormonértékeimet, egy barátnőm megmutatta az endodokijának, és szerinte is ok volt. Nem szedek hormont, csak Clostit. Hormon pl. a progeszteron, ösztrogén, hcg stb. A Closti hatóanyaga a klomifén-citrát. Azért köszi a segítséget! :) Amúgy 15 dpo-n vagyok, hőm még mindig magas, és nem barnázok (ami tőlem idegen).
2013. okt. 26. 10:41
 8/9 Manka68 ***** válasza:

Tudom hogy a closti hivatalosan nem hormon, ettől függetlenül átjárhatósági nélkül, rendesen kezelt IR nélkül nem kéne adni senkinek sem. Sokat ront az IR-en, és ha nem vagy átjárható, akkor időpocsékolás az egész. Azért adják a dokik mégis előszeretettel így, mert a tb-nek olcsóbb a te időd, mint egy kivizsgálás, és hátha így összejön. Nem akarlak rábeszélni fölösleges vizsgálatokra, csak a saját tapasztalataimból és a dokijaim által javasolt dolgokból kiindulva szerettem volna hasznos tanácsot adni a hogyan továbbra. .-)

Viszont ha 15-ik dpo-n vagy, akkor már tesztelhetsz. :-)

Drukkolok!!!

2013. okt. 28. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen, igazad van (sajnos)... Ma már 17 dpo-n vagyok, de a hőm csökkent. A biztonság kedvéért veszek egy tesztet, nehogy az legyen, hogy babás vagyok, csak nem termelődik rendesen a progeszteron. Köszi a drukkot is! :)
2013. okt. 28. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!