El 'múlhatott' a pco-m?

Figyelt kérdés
Kb.1éve pco gyanúját igazolták nálam mert hol meg jött hol kimaradt 3honapot. Nem szedek gyógyszert sem semmi nem történt azóta . Viszont már vagy fél éve normálisan meg jön és nincs baj.
2013. nov. 4. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem PCOS-em és IR-em is van. Nem maradt ki mensim soha, 28 napos ciklusaim voltak, csak épp ovuláció nélkül. Ha nem változtatsz azon, ami kiváltotta, akkor nagyon kevés esélyed van rá, hogy magától elmúljon. Szerintem kb. semmi.
2013. nov. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
sok pcos-nak nincs is vérzés problémája mégis van a betegség. Az Ir csak kezeléssel gyógyul. A policisztéák meg hol vannak hol nincsenek sokaknál ez nem mérvadó. Attól hogy rendesen megjön még egyáltalán nem biztos hogy van rendes ovud vagy hogy teherbe tudnál-e esni.
2013. nov. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Voltam cukor terhelèsen két eredmény van ez az egyik : vércukor hk : 5.1 inzulin: 30 cukros lötty után : glükoz terhelés: 5.2 inzulin : 219 szerintetek? Doki nem mondott semmit csak annyit hogy menjek az endokrinologiára
2013. nov. 4. 11:06
 4/15 anonim ***** válasza:

Világ életemben pontos volt a ciklusom, es cisztam is csak háromszor (de akkor rohadt nagy)


A pcos sajnos nem egy tünet, es nem múlik el, csak kordában tartható, pedig örülnék neki :)

2013. nov. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
eleve nem a cukor az igazán fotnos hanem az inzulin. ha csak a ccukrot nézték akkor az édes kevés. Épp azért mondta hogy menj az endokrinológiára mert ez nem rá tartozik. Jól tette hogy tovább küldött ez endikrinológsra tartoziik mivel nem nőgyógyászati betegség. Nem mentél endokrinológushoz? Mindenképp kell inzulin terhelés.
2013. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Menj bizony!! Es keress majd egy dietetikust is, kelleni fog mindketto


3 pontos terheleses meg jobb lenne (0, 60 es 120 perces inzulin, cukor)

2013. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát ez gyönyörű.... a nőgyógyász küldött el erre a vércukor terhelèsre...és kiderül hogy nem is azt nézik amit kell.. amúgy terhelésen egyszer vettek vért..
2013. nov. 4. 11:13
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Min. 3 pontos (de alkalmanként 5 pontosról is olvastam) cukor ÉS inzulin eredményből lehet IR-t megállapítani. Random egy-két adatból sajnos nem.
2013. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat!!!!!!!!
2013. nov. 4. 11:54
 10/15 anonim ***** válasza:

219???? Az brutálisan magas.

Kb. 25-ig lenne jó.

Az éhgyomri 30 is rengeteg, annak 10 (de inkább 7) alatt kellene lennie.

2013. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!