Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A PCOS-nál a peteérés nem...

A PCOS-nál a peteérés nem fejeződik be és ezért alakul ki a policiszta v hogy van ez, attól még rendes peteérés van?

Figyelt kérdés
És ebben az esetben mi a helyzet a hőgörbével? Mutat rendes peteérést?
2013. dec. 7. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:

PCOS-nél a tüszők érése elkezdődik, de (elég komplex okok miatt) nem tud befejeződni, így a tüsző nem reped meg, hanem pici "cisztákat" alkot.

Ez a leggyakoribb verzió.

Azonban a PCOS-nek (bár a neve ezt sugallja), nem alapvető kritériuma a policisztás petefészek.

Vannak olyan PCOS-esek is, akiknek van tüszőrepedésük, és nincsenek cisztáik, de ez a ritkább.

A hőgörbe csak akkor mutat ovulációt, ha tényleg volt is.


Ui.:

Maga a "policisztás" szóösszetétel "sok cisztát" jelent. A policisztás szó egy jelző, tehát a petefészek lehet policisztás.

Olyan, hogy "policiszta" nincs.

2013. dec. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a választ. Nekem vannak ciszták a petefészkemen,viszont a hőgörbe szerint van peteérésem is minden hónapban,akkor régebben alakulhattak ki ezek szerint? LH-FSH arány adott 1OO%-os választ arra,h PCOS-ám van egyébként, az uh-on azt mondta a doki,h vannak ciszták,de nem vészes,szal csak pár darab van,ha jól értettem,az igy lehetséges?
2013. dec. 7. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:
A policisztás petefészek akkor mondható ki, ha a petefészek a normálisnál nagyobb, és legalább 12-12 apró tüsző található benne.
2013. dec. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De mint mondtam, a policisztás petefészek nem diagnosztikus kritériuma a PCOS-nek.
2013. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagyis nem elengedhetetlen kritériuma.
2013. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha a petefészekben ciszta van, ami régebben alakult ki, akkor megakadályozhatja a peteérést. Emiatt rendszertelen a menses. Hőgörbe sem mutat peteérést, ha az nincs.

2013. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat. A doki is azt mondta,h a ciszták miatt nem biztos,h PCOS-ám van,de a vérvétel sajnos megerősitette. LH 9,2 FSH 1,8 volt.
2013. dec. 10. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!