Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

2,5 éve szeretnénk babát, most november közepén voltam laparon (méhtükrözéssel, átjárhatóságival egybekötve), az orvos rendelte. Utána kb. egy hétig véreztem/barnáztam, aztán elmúlt. Kb. 2 hete eszem a méhpempőt, mert csupa jókat olvastam róla, és a héten voltam természetgyógyásznál (igazából más miatt, de ha már ott voltam rákérdeztem, hogy gyerekügyben nem tud-e segíteni. Ő csak akupunktúrát csinált a fülemen.)

Jövő csütörtök-pénteken kéne megjönnie (gyanítom hogy meg fog, mert a lapar miatt várnunk kellett, és szerintem lekéstük a termékeny napokat). Péntek óta barnázok, néha a hasam is görcsöl egy picit. Még soha életemben nem fordult ilyen elő, és nem tudom mitől lehet. felborult volna a hormonháztartásom? Eddig minden hormoneredményem tökéletes volt. A méhpempő okozza? Vagy a műtétnek valami késői utóhatása? Ha valakinek van valami sejtése, azt szívesen fogadom.


2013. dec. 8. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szedtél valaha fogamzásgátlót? Függetlenül attól hogy mikor álltál le avval, mindenképp kellene egy méregtelenítést csinálnod, az antlavali oldalon van fent egy jó. Főleg gyerekvárás előtt ajánlatos vmit csinálni.
2013. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már 3 éve nem szedem, nem hiszem, hogy attól kezdtem el most hirtelen barnázni, de azért köszi az ötletet. :)
2013. dec. 9. 08:45
 3/12 anonim ***** válasza:
A gyógyszerek lerakódnak a májban és a méhlepényben is, mint minden egyéb méreganyag. Ezért (is) ajánlatos tisztítani.
2013. dec. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, de én továbbra sem hiszem, hogy a fogamzásgátló miatt volna. Valakinek egyéb ötlet?
2013. dec. 10. 08:48
 5/12 anonim ***** válasza:
Lelki okokra nem gondoltál? Keress rá Filotás Máriára. Szerinte nincs olyan hogy meddőség, csak akkor ha a lélekben túl sok dolog gyülemlett fel. Az aviva torna is sokat segít. Sőt, rengeteg meddő nő az avivával szabadult meg a meddőségtől. Pogány Zsuzsa az egyik legjobb.
2014. jan. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Még soha életemben nem fordult ilyen elő, és nem tudom mitől lehet. felborult volna a hormonháztartásom? Eddig minden hormoneredményem tökéletes volt. A méhpempő okozza?"


Gratulálok. Szerinted egy egy vény nélkül kapható dolog okozhatja, de egy olyan gyógyszer, ami drasztikusan belenyúl a hormonháztartásodba, az nem.

Igen, amúgy mindenféle hormongyógyszer felborítja a hormonháztatrást, ezek közül a legdurvábbak a fogamzásgátlók, amik évtizedek után sem ürülnek ki. Van ami nem drasztikus és van amit le tud küzdeni a szervezet, de a fogamzásgátlókkal nem tud megbirkózni. Sajnálom hogy nem hiszed el nekem, talán olvass utána.


[link]


[link]

2014. jan. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Lapar után előfordulhat ilyesmi, a hatása nem tartós. Nem kell megijedni és kombinálni, és főleg nem rákenni évekkel korábban szedett gyógyszerre. :-)

A következő ciklusod már jó eséllyel ugyanolyan lesz, mint korábban. :-)

A hormoneredmények akkor számítanak tökéletesnek, ha endokrinológus mondja róluk ezt. Nődoki nem ért hozzá. Ha még nem voltál endodokinál, menj el és vizsgáltasd ki magad vele.

A gyógynövényekhez és hasonló készítményekhez annyit szeretnék mondani, hogy ha egyébként nem lenne rá szükséged (nem ez a baj forrása), akkor azok is többet árthatnak mint amennyit használnak. Amíg nem tudod mi a gond, inkább ne kísérletezz magadon.

2014. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a normális választ.

Az utolsó előtti válaszolónak: Egy: normális hangnemben is lehet válaszolni egy kérdésre, ami nem provokatív, és bunkó.

Kettő: Azt meg te sem gondolod komolyan, hogy x évig szedsz egy gyógyszert, aztán abbahagyod, eltelik x+y év (ugyanis több telt el azóta, hogy abbahagytam, mint amig egyáltalán szedtem) és hopp egyszerre csak a semmiből egy hónapra felborítja a hormonháztartásom, majd nyomtalanul eltűnik.


Mankának: Voltam endodokinál, semmit nem tudott megállapítani (azt hiszem már összesen 4 orvos is látta az ereményeket, bár nem mind endokrinológus)

Valóban visszaállt a ciklusom, nem mintha mennék vele bármire is. Már lassan feladom a reményt...

2014. jan. 5. 21:37
 9/12 Manka68 ***** válasza:

Ne add fel, azt nem szabad!

Milyen eredményekre mondták, hogy jó? Milyen vizsgálatot kért az endodoki?

Tudod egy csomó olyan vizsgálat van, amit csak akkor csinálnak, ha minden mást rendben találnak. A hormonlabor és az átjárhatósági csak az alap.

2014. jan. 6. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindenkinek köszönöm a normális választ.

Az utolsó előtti válaszolónak: Egy: normális hangnemben is lehet válaszolni egy kérdésre, ami nem provokatív, és bunkó.

Kettő: Azt meg te sem gondolod komolyan, hogy x évig szedsz egy gyógyszert, aztán abbahagyod, eltelik x+y év (ugyanis több telt el azóta, hogy abbahagytam, mint amig egyáltalán szedtem) és hopp egyszerre csak a semmiből egy hónapra felborítja a hormonháztartásom, majd nyomtalanul eltűnik.



Hurrá végre valaki bunkónak hívott. Amint láthattad én nem mondtam rád rossz szót.

Anyway: A májban lerakódnak a gyógyszerek. ÍEgyszerűen csak erre utaltam. Ráadásul a második szerv ami mérget raktároz az a méhben van. Tehát igen aki szedett fogamzásgátlót és soha nem is méregtelenített az bajban lehet fogamzással kapcsolatban sőt nagyobb eséllyel ad életet fogyatékos gyereknek.

2014. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!