A mai nappal petefészek cisztát állapított meg a sz orvos. Sem tapintással, sem uh-val nem tudta megmondani, hogy jó vagy rossz indulatú. Vettek vért is, ami azt jelenti, hogy baj lehet/van a hormonjaimmal is. Túljutok ezen valaha is?

Figyelt kérdés
Nagyon félek és csak az jár az eszembe, hogy már megint műteni kell, holott tavaly szeptemberben már volt egy vakbélműtétem. Úgy látszik nem kaptam még eleget az élettől (terhesség megszakítás, utána vakbélműtét és most még ez is.
2014. febr. 3. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért az ereidet nem kell rögtön felvágni, meg koporsót sem kell rendelni:D

A nők legalább felének van az élete során legalább egyszer petefészekcisztája. Az esetek nagy részében magától elmúlik pár hónapon belül. Műteni csak akkor kell, ha nagyon nagy és nem múlik. Hány centis a cisztád?


Vakbélműtéten szintén sok ember átesik. A terhességmegszakítást nem kommentálom, mert nem tudom milyen okból történt.


Nyugodj meg, nem lesz semmi baj. Felesleges előre parázni a dolgon, lehet egy hónap múlva már ott se lesz az a ciszta.

2014. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3 nap alatt nőtt meg 2-2,5 cm-re.
2014. febr. 3. 13:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Huhh, hát nekem ciszta ciszta hátán van, mindig van egy-két nagyobb is, PCOS-em is van, az egész petefészkem cisztikus jellegű, és a terhességem alatt is volt egy 7 cm-es cisztám, a hormonjaim totál dilisek voltak, és inzulinrezisztanciám is van.


Ezek többnyire maguktól felszívódnak. Nem szabad ennyire kiborulni, fel a fejjel. :) Én a harmadik hónapban várandós lettem, 2 éves a lányunk.

2014. febr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-2,5 centis képlet nem ciszta. Cisztáról 3 cm felett beszélünk. Simán lehet, hogy csak egy érő tüsző...

Hol tartasz a ciklusodban? Hanyadik napon vagy, és milyen hosszúak szoktak lenni?

2014. febr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A ciklusaim általában 27-29 naposak, de az utóbbi időben 28.

Érő tüsző sem lehet, mert az ovulációs napon már túl vagyok.

2014. febr. 4. 00:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor sem jelentős méretű, mondom, igazából 3 centi alatt nem is ciszta. Nézesd meg egy hónap múlva, addigra lehet, hogy simán elmúlik. Nekem 4,5 centis is elmúlt egy hónap alatt.
2014. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!