Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Menstruáció előtt 1-2 héttel...

Bius06 kérdése:

Menstruáció előtt 1-2 héttel kis csomó a mellben, mindig ugyan ott (+ mindkét mellem érzékeny). Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Fél éve hagytam abba a fogamzásgátló szedését, mert kistesót szeretnénk. Miután abba hagytam a gyógyszert rendszertelen lett a mensim, nem volt peteérésem (Clostit kaptam rá), de mielőtt megjött mindig megjelent ez a kis csomó. Volt már valakinek ilyen? Előre is köszi a válaszokat!
2014. febr. 6. 12:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, elfelejtettem írni, hogy mensi után el is tűnik.
2014. febr. 6. 12:18
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csak menstruáció előtt, akkor az a hormonváltozással függhet össze és a hormonváltozás miatt fáj a cici is.

De biztosat csak orvos tud mondani, mutasd meg neki, mikor megint megint tapintható a csomó.

2014. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megduzzad benne a mirigy. Ez hormonális dolog lehet valószínűleg. És mivel írod, hogy menzesz előtt van, utána elmúlik, így valószínűleg a menzeszhez kötött dolog. És a mellérzékenység is azzal függhet össze.

De ha számodra megnyugtatóbb, akkor fordulj vele mindenképpen orvoshoz.

2014. febr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Meg fogom mutatni orvosnak, a Closti miatt járok is rendszeresen uh-ra, csak ugye az középidőben van, s akkor nincs ott a csomó.

Utalhat ez valamilyen hormonzavarral, ami miatt nehezen esek teherbe?

2014. febr. 6. 12:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha még csak fél éve hagytad abba a fog. gátlót és utána kezdtetek el babával próbálkozni, akkor az még nem hosszú idő, hogy azon kéne aggódni, hogy van valami, ami miatt nem estél teherbe.

Nekem az utoljára szedett fogamzásgátló okozott ilyen problémát, hogy nekem a gyógyszer szedése mellett volt ilyen, hogy mielőtt megjött volna a vérzésem, megduzzadtak a mirigyek a mellemben és nagyon fájtak, érzékenyek voltak, aztán ahogy megjött a megvonásos vérzésem, el is múlt. És mivel ugye a fog. gátló hormontartalmú, így nálam a hormonok okozták ezt. Aztán írtak egy másik fajtát, annál nem voltak ezek a problémák, azt 3 hónapig szedtem és mi utána vágtunk bele a babatervezésbe és 7 hónap alatt fogant meg a fiúnk.

Szóval még nem kell elkeseredni, hogy nem jött össze a baba, még egy pár hónapot érdemes próbálkozni.

2014. febr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na itt-ott írtam félreérthető dolgokat, szóval az utolsó előtti fog. gátlómnál jelentkeztek ezek a tünetek, aztán 3 hónapig szedtem egy másik fajtát, annál nem volt ilyen és aztán mivel babát terveztünk, abbahagytam abszolút a fog. gátlót. És utána fogant meg 7 hónap után a fiúnk. És azóta sem volt ilyen problémám.:)
2014. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit megszoktál a fogamzásgátló szedésekor, az a nem normális, mivel a fogigátó szedése meggátolja a petefészek működését.

Most, hogy már nem szeded, beindultak a hormonjaid, működik a petefészked, termeli a hormonokat és ennek a következménye, hogy mensi előtt ilyen tüneted vannak. Ez nem rossz, hanem normális.

2014. febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 12:54-es válaszoló.

Tudom, hogy fél év nem olyan sok, de PCOS gyanús vagyok, az első babánk is Clostival jött össze. A fogamzásgátló mellett nekem soha nem voltak ilyen panaszaim.

Igyekszünk hogy minél hamarabb kis tesó legyen, de úgy is akkor jön majd amikor akar.

2014. febr. 6. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!