Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha minden hormon eredményem...

Ha minden hormon eredményem jó, viszont extra túlsúllyal rendelkezem, lehetek még terhes?

Figyelt kérdés

Havim aránylag rendszeres, bár 38-40 naposak a ciklusaim.

Nincs PCo-m, pajzsmirigy rendben, meg alapból minden hormonszint, a tesztoszteronom magasabb, de az is a felső határértéken.

Szóval mi lehet még az akadálya?


2014. márc. 15. 23:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát a 38-40 napos ciklus az egyáltalán nem normális. Milyen lett a terheléses cukor és inzulin vizsgálatod, mert nagy túlsúlynál szinte biztos, hogy gond van vele. 3. napi hormonsorod meg tudod írni?
2014. márc. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Mit jelent az extra túlsúly? Hány kiló vagy?

Egy bizonyos érék után úgy ítéli meg a szervezet, hogy a terhesség életveszélyes állapotot idézne elő, ezért akadályozza meg a teherbe esést.

A szervezetünket pedig nem lehet átverni.

2014. márc. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%

én is nagy tulsullyal estem teherbe, ráadásul az elsö együttlét alkalmával.

nem volt gond soha az inzulinnal, se a hormon szintekkel, se vérnyomással, se semmivel és terhesség alatt sem. mindig minden eredményem kiválo volt.

arra sajnos nem tudok választ adni, hogy mi akadálya lehet, hogy nem jön össze nálatok még a baba.

2014. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
De azért nem mindegy hogy mi az extra túlsúly. 90 kg (ami ugye kb 30 kg-nyi pluszt jelent) vagy 150 kg (ahol az extra súlyfelesleg 90 kg). Ugye hogy mennyire nem mindegy? Az utóbbinál már teljesen esélytelen a teherbe esés.
2014. márc. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
nem esélytelen :D és ugye nem mindegy , hogy ki hány cm, mert esetemben a 90kg 10kg felesleget jelent, 186 cm vagyok.
2014. márc. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem 90 kg-nál esélytelen hanem 150-nél, mert én pl még nem láttam 240cm-es nőt, akinek ez lenne az ideális testsúlya. Te egyedi eset vagy azt hiszem. A nők nagyobb többsége nem nő ilyen magadra mint te. Az átlag a 160-170 cm-es magasság amihez az ideális testsúly bmi szerint 50-60 kg.
2014. márc. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

igen, ezt aláirom :)

viszont...én 132 kg val estem teherbe, és kb. az "elhatározástol" számitva egy héten belül. én ugy voltam 132 kg, hogy akkor 6 éve napi kétorát edzettem, mikor elmentem az orvoshoz és megmért, nem akarta elhinni, azt mondta 95kg-nál nem lehetek több... két mérlegen mért le, elküldött minden vizsgálatra (persze akkor én már tul voltam minden ilyesmin), inzulin, vérnyomás, pajzsmirigy minden rendben volt (van).

kellett járni a nögyogyászhoz, meg a védönökhöz is, na azok se akarták elhinni ezt az oriási sulyt..egyik mérlegröl a másikra kellett állnom.

most vagyok 34 hetes terhes, 4kg plusz sullyal és még mindig naponta tornázok, spinningelek egy orát.

2014. márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Gratulálok a babához, remélem minden továbbra is rendben lesz nálad. 160 g-os ch diétát próbáltad, nem javasolták még?
2014. márc. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

köszi :)

nem..meg is lepödtem, mert azért szoktak valami diétát javasolni..pláne, hogy tényleg extrém többletem van. külföldön élünk, elöször Magyarországon mentem el orvoshoz, ö emlitette, hogy hagyjam el a kenyeret, tésztát, péksüteményt, de megnyugtattam, hogy már évek ota nem eszek ilyesmit, nem is hiányzik. itt, ahol élünk, semmit nem mondtak, csak annyit, hogy egyen normálisan.

elég sokáig minuszban voltam a kilokat illetöen, szinte rám támadtak, hogy miket eszek, nehogy fogyokurázzak, egyek rendesen, mert igy a baba nem fog nöni stb. stb... teljesen rám ijesztettek. kérdezték a férjemet, hogy napközben mit csinálok, mit eszek. ö is elmondta, hogy dolgozok, lotok-futok, este 6 után nem eszek, almát, zöldséget, sajtokat, husokat eszek, de köretet, mint rizs, tészta, krumpli nem. hozzáteszem a sulyom engem is teljesen ledöbbentett, söt rendesen sirogörcsöt kaptam az orvosnál, hogy hogy a francba lehet ez...mikor tornázni kezdtem akkor voltam ennyi kilo..de annak már 6 éve, és a z 58-as ruhákbol lettek 46-osak. megnyugtatott, hogy ezzel ne törödjek, egészségesek vagyok, ráadásul senki nem mondaná meg a sulyomat, illetve szülés után találunk rá megoldást, ha nem érzem igy jol magam. (tudom, hogy nem leszek egy rudtáncos, de nekem már az is elég lesz, ha a mérleggel jobb lesz a viszonyom)

2014. márc. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Hát igen, külföldön máshogy állnak a dolgokhoz. Kívánom hogy gyors problémamentes szülés után gyorsan meg tudd valósítani a céljaidat.
2014. márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!