Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tudnátok segíteni abban, hogy...

Tudnátok segíteni abban, hogy a barátnőm nőgyógyászati problémájára magyarázatot találjunk? (hátha valakinek volt hasonló. Részletek lent)

Figyelt kérdés

A barátnőm 38 éves, gyerekvállalás előtt. Januárban meghosszabbodott menstruációval (10-11 napra hosszabbodott) felkereste az előző orvosát, aki (mint utólag kiderült) vérvétel nélkül felírt Neki 3 havi adag Utrogestant hormonpótlás céljából (16. naptól szedette vele). 2 adag után teljesen felborult a ciklusa, szinte állandóan vérzik. Most orvost váltott, elment egy másik magánrendelésre, ahol meddőségi centrum is van. Az új orvos 3. és 21. napi hormonsort javasolt, az elsőt már levették, de sajnos a másodikig el sem jut, mert megint 14. napra jött meg neki... :o( Itt a 3. napi hormonsor lelete:

TSH 1,770 mIU/l (0,270-4,200)

FSHL 5,7 IU/L (folliculáris 3.50 - 12.50 IU/l)

LHL 3,8 IU/L (folliculáris 2.40 - 12.6 UI/l)

Prolactin 444,7 mIU/l (102,0-496,0)

Prolactin 444,7 mIU/l 102,0 496,0

Tesztoszteron 0,649 nmol/l (0,278-1,730)


Előre s köszönöm a segítő válaszokat! :o))))


2014. márc. 25. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek az eredmények normálisak, bár a prolaktin közel van a felső határhoz.

Milyen a vérzése? Először csak pecsétel, aztán megjön rendesen, vagy megjön rendesen, és a végén pecsételget?

Tehát az eleje vagy a vége húzódik el?

Ha az eleje, akkor tényleg lehet progeszteronhiány. Ha utána, az ált. inkább szervi probléma (pl. myoma vagy polip). UH készült?

2014. márc. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :o)

Az előző "ciklusában" a rendes vérzés előtt volt pecsételés, majd rendes menstruáció. Ezután a menstruáció után 1 hét szünet, semmi pecsét, majd a 14. napon megint megjött Neki... Lehet ez még az Utrogestan hatása????

2014. márc. 25. 09:21
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy UH még nem volt, mert az előző konzultációs időpontra is pont vérzett, most várja, hogy elmúljon, és akkor megpróbál UH-ra menni... :o(
2014. márc. 25. 09:23
 4/7 anonim ***** válasza:

UH-t egyébként csinálnak a nődokik vérzés alatt is.

Az enyém azt mondta, hogy csak nekem lesz kellemetlen, őt nem zavarja :)

2014. márc. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rendesen megjött neki, vagy csak pecsétel?
2014. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia.


az FSH LH arány, az 1:1 kellene lennie a tankönyv szerint. picit az fsh felé el van tolódva az arány. nem kifejezetten kóros még, de oda kell rá figyelni.


sok sikert :)

2014. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont így volt, 14 naponta menstruáltam és közbe még pecsételgettem is. Nálam endokrinológus kiderítette Pco és inzulin rezisztencia, kaptam kezelést, beállt a ciklus és később a baba is sikerült.

Én amit ajánlanék, egy jó endokrinológus, nem nőgyógyászt. Megnézi a hormonokat, csináltat terhelt vércukor és inzulint.

2014. márc. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!