Mit gondoltok az alábbi eredményekről?

Figyelt kérdés

A vérvétel az 5. ciklusnapon történt.


TSH: 1,1 mIU/l

FSH: 8,7 lU/L

LH: 10,0 lU/L

PRL: 182,9 mIU/l

Ösztradiol: 122,4 pmol/l

Tesztoszteron: 0,482 nmol/l


Mivel nem doki kérte a vérvételt, ezért orvosi tanácsot egyelőre nem tudok kikérni. Csak abban az esetben tervezem endokrinológus felkeresését, ha valami eltérés van.

Én úgy látom, hogy ezek az eredmények jók, tartományon belül vannak, viszont kicsit azért aggaszt az FSH és az LH. Nem túl magasak? Az arányuk nagyjából jó. Ha esetleg van vélemény, szívesen fogadnám. Köszönöm előre is.



2014. ápr. 3. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Én azt mondom jó.Az Fsh-d is.Bár az enyém is olyan lenne.Nekem sajnos 13 majdnem és ezért stimulálni kell.A tsh-d szuper ha babát akarsz,a prolaktin is jó.Szerintem összességében jó.Amit én megkérdeznék az LH,mert elvileg az LH és FSH arány 1:1-hez,és az LH ehhez képest magasabb.Ezt nézesd meg,lehet hogy semmi gond,de érdemes.Ne aggódj!Ha babát szeretnél sok sikert.Ha nem sikerül akkor érdemes a párodat is megnézetni.
2014. ápr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Köszönöm a véleményt. Hasonlóképpen gondolom, mint amit te is leírtál. Igen, az LH kicsit magasabb (bár én úgy érzékeltem, hogy az FSH is ehhez viszonyítottan lehetne kicsit alacsonyabb).

Vetélések kapcsán gondoltam, hogy nézetek 3. (5.) ciklusnapi hormonokat, mert sajnos a doki, akihez járunk teljesen más oldalról (genetikailag) vizsgál minket. Viszont úgy voltam vele, hogy feleslegesen nem szeretnék endodokinál plusz kört futni, ha nem indokolt. Páromat is vizsgálták, vele is minden rendben van.

Valószínűleg csak pechünk volt az eddigi terhességeim során, vagy a természet végezte a dolgát.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm.

2014. ápr. 3. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!