Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Megosztanátok velem mindent a...

Megosztanátok velem mindent a laparoszkópi és az átjárhatósági műtétről? Műtét utáni lábadozásról? Vérzés? Kórházi napok?

Figyelt kérdés
30.-án műtenek bal oldali petefészek endometriózis-sal és megcsinálják az átjárhatóságit is!Félek,mert 4.évvel ezelőtt már volt a jobb oldali petefészkemen egy ciszta,sajnos el kellett távolítani a petefészket és a petevezetéket is!
2014. máj. 20. 07:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, nekem laparoszkópiát, és átjárhatóságit csináltak.

Én iszonyúan féltem, még sosem műtöttek előtte. Még mikor toltak a műtőbe, akkor is folytak a könnyeim annyira féltem.

Aztán jött az altatóorvos, megkaptam az altatót, a következő amire emlékszem, hogy a szobában ébredezek. A műtét után a vállad fog fájni, olyan, mintha két kézzel marokolná valaki, az elég kellemetlen. Attól van, hogy valami olyan pozítcióban műtenek, amiben a válladon van a testsúlyod.

Vérezni azt hiszem két napig véreztem, de az volt a legkisebb gond, először többet, utána meg már csak pecsételtem. Felállni már ébredés után rögtön akartam, de aznap még nagyon rossz volt, csak a WC-re tudtam elmenni meg vissza. Mikor a folyosó végéig akartam, rosszul is lettem, gurulós széken toltak a szobáig vissza, ami volt vagy 4 méterre, négy nővér ugrált körülöttem (más dolguk úgysem volt :D ), tisztára, mint a Vészhelyzetben. Akármilyen rosszul voltam muszáj volt mosolyognom, én nagyon abszurdnak éreztem a helyzetet. Aztán másnapra sokkal jobban lettem, kikötötték az infúziót, és hazamehettem. Én 3 napig nem tudtam ülni, fájt az a 3 pici seb. Nem tudtam a nadrágot behúzni, vagy ruhát vettem fel, vagy magad derekú szoknyát. Miután kivették a varratokat, sokkal jobb lett. (Ugye addigra eltelt egy hét, és gyógyult a seb). Elvileg a műtét után 6 hónapig nagyobb az esélyed a babára, különösen ha endometriózisod van, nekem semmit sem találtak, már lejárt a hat hónap, és még mindig semmi. :(((

Szerintem mindenképpen beszéld át az orvossal, hogy ha esetleg most bal oldalon is nagyon gáz a helyzet, akkor milyen lehetőségek vannak, és melyik esetben hogyan járjon el, talán te is megnyugszol tőle.

Remélem, hogy minden rendben lesz és segít a műtét, szurkolok neked!

2014. máj. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!