Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A napokban biztossá vált, hogy lombikkal lehet csak babánk, mert a férjem eredményei 3 hónap profertil után sem sokat javultak. Hívtam a debreceni Kaáli Int-et, idén már nincs TB-s időpont konzultációra sem. Viszont egyszeri 95000 ft-ért bekerülhetnénk soron kívül, okt.1-jén mehetnénk első konz-ra. Mindeközben felújítjuk a házunkat, minden gondolatunk és pénzünk erre megy, idegeskedés stb... De az anyagi részét még meg is tudnánk oldani, csak a többi miatt, gondoltam rá lehet várni kellene még ezzel. tegnap még úgy voltam vele, fizessük ki és minél hamarabb legyen baba, ma reggel már úgy, hogy várjunk és ha kész a ház addigra telik le a várólista, megmarad 95000 ft és nem tiszta idegben kell még dokihoz, vérvételre vzsgálatra stb. járni. Viszon t nagyon szeretnénk már babát. Nem tudom... ti mit tennétek?

2014. szept. 20. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha fiatalok vagytok nem számít pár hónap, végülis kivárhatjátok a sort. Viszont jó ha tudod, hogy akkor is sokba fog kerülni, ha ezt a 95 eFt-ot most megússzátok. (Mi el sem jutottunk a lombikikg, mert a 3. inszeminációnk sikerült és így is kb. 1 millióba került, hogy terhes legyek. Ebből max. 2-3 százezret spórolhattunk volna meg, mert néháy dolgot magánban csináltattunk, de a többi a receptre felírt gyógyszerekre ment.)
2014. szept. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Amíg idegeskedtek, addig szerintem nem is érdemes - lehet, amúgy sem lesz eredménye...

Viszont számtalan esetről hallottam már, amikor 10-12 évig próbálkoztak eredmény nélkül, majd amikor feladták, nem "görcsöltek rá", akkor jött a baba természetes úton.

Szóval csak lazán, természetesen :-))

2014. szept. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, én is gondoltam erre is, hogy adjunk még esélyt a természetnek is. Első! Mi volt ami 1 millióba került? Kérlek írd már le, már csak azért, hogy mire készüljek. Nálatok mi volt a probléma ha megkérdezhetem?


Várom a további véleményeket is!

2014. szept. 20. 19:37
 4/11 Különlegescsajszi ***** válasza:
0%
Én szexelnék kétnaponta,(mert úgy kell) és hátha mégsem magtalan az ember.. :D Komolyan.!!.
2014. szept. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben egyelőre akkor próbálkoznék a férjjel, veszíteni valótok nincs vele. Nem tudom, van-e valami, amivel a spermaszámot lehet növelni...


Aztán ha rendeződik a felújítás stb és még akkor sem jön össze, akkor gondolkoznék újra.

2014. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Manka68 ***** válasza:

Én sem tudom, mi kerülhetett ilyen sokba, gondolom minden vizsgálatot magánban oldottak meg. De azokat lehet tb-re is, csak sokkal tovább tart.

Nekem az inszemhez használt gyógyszerek alig kerültek pár ezer forintba, a lombik gyógyszerköltsége pedig 60-100 ezer között volt lombikonként.

Szerintem sem érdemes kifizetni ezt a rengeteg pénzt pár hónap miatt, viszont nem várnék addig míg kész a ház, mert egy családi házon mindig van mit dolgozni, sosincs "kész". :-)

2014. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Már az első válaszomban is leírtam, hogy csak néhány dolgot csináltattunk magánban. Nekem egy inszeminációhoz csak a gyógyszerek 130 eFt-ba kerültek, ebből volt 3 és ezek előtt volt egy hónap, amikor közel 200 eFt értékű injekciót szúrtam magamba és még így sem tudták megcsinálni az inszemet, mert így sem volt peteérésem. Ez volt egyébként a probléma. Volt még néhány apró elkerülhetetlen kiadás, meg volt olyan is, amit lehetett volna TB-re, de a magán mellett döntöttünk, de minimum 700 eFt volt az, amit semmiképp nem tudtam volna megúszni. Egyébként én még csak ezen az oldalon olvastam ilyet, hogy pár 10 ezer Ft-ból megúszták a kezeléseket. Sok lombikos ismerősöm van és mindegyik minimum többszázezres összegekről beszél és több olyat is ismerek, aki bőven millió fölött jár és még gyereke sincs. De legyen szerencséd és sikerüljön elsőre és akkor nem lesz olyan drága, főleg ha nálad nincs probléma és nem kell olyan nagy dózisú gyógyszer, mint nekem (mondjuk zárójelben jegyzem meg, hogy a barátnőmék is millió fölött járnak már több sikertelen inszem és 3 sikertelen lombik után, pedig náluk egyiküknél sem találtak problémát, tehát neki sem kell az átlagnál több gyógyszer).

Azt meg végképp nem értem miért írják többen, hogy természetes úton próbálkozzatok. Nyilván azon már túl vagytok. A csodára lehet várni, csak nem érdemes.

2014. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Manka68 ***** válasza:

Én inszemhez csak clostit kaptam, az most ha jól látom, nem egészen 1000Ft, egy tüszőrepit 8000Ft, és progeszteron pótlást utána, kb 4 dobozzal az most kb 7500Ft. Persze annak, akit nehéz stimulálni, lehet hogy sokkal komolyabb hormonturbó kell, de inszemnél általában azért ennyi elég.

A lombik más tészta, ott nekem is kellett szuri, gonal-f pen-t kaptam, az önmagában is elég drága, jelenleg 75000Ft a 900-as kiszerelés, és lehet hogy nem is elég egy stimuhoz. 1-es válaszoló, te mit kaptál, hogy ilyen drága volt?

2014. szept. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Gonal-f-et kaptam az átlagnál nagyobb dózisban, mellé clostyt, majd tüszőrepesztőt, később progeszteronpótlást.
2014. szept. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi 1,5 hónapra nov. elejére kaptunk időpontot a Bp. Kaáliba!

15 ezret kell vinni az első konzultációra,a nőgyógyászom minden vizsgálatot megcsinált itthon TB.re!Hormonvizsgálat,spermavizsgálat,átjárhatósági,vérkép!

Felajánlotta ha még kérnek vizsgálatot segít és amit lehet megcsinálunk TB.re!

Eddig csak a dokit fizettem magánrendelésen!

2014. szept. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!