Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehet hogy valami gond van?...

Lehet hogy valami gond van? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10hónspja próbálkozunk a babával.Az elején még ovuteszteltem meg méregettem,de utána abbahagytam ezeket mert nagyon rágörcsöltem a dologra.Úgy gondoltam,h jöjjön spontán,de azóta se jött.Arra azért figyelek minden hónapba,h félidő tájt sűrűn együtt legyünk.Szerintetek van valami gond,vagy ennyi idő próbálkozás normális? Menjek dokihoz?ha igen hova? Magánba,vagy TB-sre is lehet? Plusz infó: előtte fogamzásgátlót szedtem +az ovu tesztjeimet vagy rosszkor csináltam,v ndm tudom de soha nem volt igazi pozitív.



2014. okt. 8. 14:20
 1/5 Manka68 ***** válasza:

A TB szerint egy év sikertelen próbálkozás után számít a pár meddőnek, csak akkor kezdik el a kivizsgálásokat. Tehát az sztk sajnos felejtős, hacsak nincs valamilyen tüneted, amit kezelni kell. A negatív ovuteszt nem számít annak. :-( Ha a ciklusod rendszertelen, vagy túl hosszú, túl rövid (21 napnál rövidebb, vagy 36 napnál hosszabb), akkor esetleg elküldenek hormonvizsgálatra, de tapasztalatom szerint nem mész vele sokra. :-(

Azért van az egy év türelmi idő, mert a tb-nek így olcsóbb. Utána is csak megszabott sorrendben, az eredményektől függően halad a dolog (tehát először neked hormonlabor, ha az nem jó, hormonkezelés, ha jó, akkor párodnak andrológia, ha ott is monden ok, akkor átjárhatósági neked.) Ez rengeteg idő, és sajnos egyik probléma nem zárja ki a másikat, de ez a tb-t nem érdekli, nehogy fölöslegesen csináljanak meg egy vérvételt. :-(

Szerintem érdemesebb magándokihoz menni, akivel megcsináltathatod az átjárhatóságit, közben endokrinológushoz (hormondoki), és a párodat elküldeni spermavizsgálatra. Ha találsz jó dokikat, akár egyszerre meg is lehetnek az eredmények, és nem kell hónapokig kínlódni. És a lényeg, hogy így általában ki is derül mi a gond. (vagy gondok, mert az sincs kizárva)

2014. okt. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ! Akkor elmdgyek egy magánrendelésre.Hormon tesztet tudok csináltatni más úton is(anyukám egészségügyis, vesz le vér úgyis a héten pajzsmirigy vizsgálatra,egyúttal megnézettetem akkor ezeket a hormonokat is) Pontosan milyen hormonokat néznek egyébként?
2014. okt. 8. 18:17
 3/5 Manka68 ***** válasza:

A hormonvérvételek ciklusfüggők, és jobb, ha endodoki mondja meg miket kér. Azokon kívül pedig terheléses cukor + inzulin (fontos hogy azt is nézzék ne csak a cukrot) vérvétel és a pajzsmirigy hormonok. Nem írom le a hormonokat, mert sok van és biztosan kifelejtenék párat. :-)

Egészségügyis családtaggal könnyebb dolgod lesz. :-)

2014. okt. 9. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megyek jövő héten vissza pajzsmirigy kontrollra az endokrinológusomhoz,szerinted ott mondhatom neki ezeket? Vagy ehhez előbb nődokitól kell kérnem papírt?
2014. okt. 9. 10:00
 5/5 Manka68 ***** válasza:

Nem, nem kell a nődokitól papír, ez pont az endodoki szakterülete, és jobb ha nődoki nem kontárkodik bele a hormonokba. :-)

Csak mondd neki, hogy babát szeretnétek, és szeretnéd ha kivizsgálna miért nem sikerül. Persze nem biztos, hogy pont erre specializálta magát, már közöttük is van kimondottan meddőségre szakosodott endodoki. Ha a tiéd nem ilyen, kérj tőle tanácsot kihez menj. :-)

Egyébként mi a gond a pajzsmirigyeddel?

Csak azért kérdezem, mert a pajzsmirigy fontos babásodási szempontból is. Ha nincs rendben, akár alul, akár túlműködik, szinte semmi esély a sikerre, vagy ha mégis összejönne, nagy a vetélés kockázata. Csak jól beállított pajzsmiriggyel érdemes nekivágni a babatervezésnek. Simán lehet hogy amiatt nem jött össze eddig nektek.

2014. okt. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!