Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Háziorvos kérhet T3, T4 és...

Háziorvos kérhet T3, T4 és Anti-TPO vizsgálatot?

Figyelt kérdés

2015. jún. 1. 14:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy csak szakorvos? TSH-m 2,940 lett
2015. jún. 1. 14:12
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak szakorvos kérhette, próbálkoztam a nőgyógyászomnál is, de ő sem adott beutalót, azt mondta ő csak tsh-t nézethet, azt is csak terhesség alatt. De úgy vettem észre ez orvosfüggő dolog. Kérdezz rá telefonon, legalább nem mész oda feleslegesen.
2015. jún. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérhet, de nem csinálják meg, csak ha a TSH határértéken kívül van (nálunk legalábbis).
2015. jún. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Manka68 ***** válasza:
Ezeket csak endokrinológus kérheti és tudja értelmezni, gyógyszert írni ha szükséges.
2015. jún. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Háziorvos csak TSH-t nézethet, a többit meg endodoki.
2015. jún. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ezeket ciklus elején kell nézni vagy mindegy?
2015. jún. 2. 10:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel ezek nem nemi hormonok, mindegy.

Amúgy én nemrég magánban csináltattam egy ilyen 4-es panelt (TSH, T3, T4, antiTPO), és nem volt egy őrölt összeg, 8000 körül. Magánlaborban 0 sorbanállás, eredményt 2 napon belül emailben kiküldték... Nekem nagyon jó volt, hogy láttam, kelle- sürgősen endokrinológushoz mennem, vagy ráérek kivárni az a 3 hónapot míg fogadnak.

2015. jún. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a nőgyógyász (magán) a hormonsorban mindig kéri a TSh, T3, T4 hormonokat, így megnézik TB-re, és ehhez magánlaborban megcsináltattam az antiTPO-t, mert ezt viszont csak endodoki írhatta volna ki, de legkorábban szeptemberben kaptam volna időpontot. Mindenképp látni akartam, merre mozdult tavaly óta, amikor a felső határ alatt volt egy picivel. Szerencsére most jóval alatta van.

A SynLab-nál csináltattam és még aznap jött e-mail-ben az eredmény, hihetetlenül gyorsak voltak ahhoz képest, hogy 5 munkanapot mondtak. :)

2015. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!