Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit kell pontosan tartalmaznia...

Mit kell pontosan tartalmaznia az inszeminációhoz szükséges élettársi nyilatkozatnak?

Figyelt kérdés
2015. jún. 18. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy háztartásban, élettársi viszonyban vagytok, esetleg beleírja, hogy mióta. Ennyi, olyan mint egy oklevél :D A közjegyzők tudják mit kell beleírni, bízd nyugodtan rájuk, de esetleg hívd fel azt a centrumot amelyikbe jársz, hogy kell-e valami speciális. Nekünk azt is beleírták, hogy miért állították ki az okiratot.
2015. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondoltam. Ellenben a párom mindenáron éllettársi szerződést akar kötni mindenre kiterjedően...hiába mondom neki, hogy nem kell.
2015. jún. 18. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Kaáli intézetben adtak egy papírt, amin ott szerepelt, hogy mi legyen benne pontosan ( reprodukciós eljáráshoz ilyen és ilyen paragrafus alapján) ha gondolod előkeresem a papírt és bemásolom azt a pár sort.
2015. jún. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt megköszönném, aranyos vagy!
2015. jún. 18. 13:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Megkerestem, nekem ez szerepel benne:

Kérjük az asszisztált reprodukciós eljárás elvégzését. Kijelentjük, hogy a reprodukciós eljárásból származó gyermeket vagy gyermekeket a magunkénak ismerjük el.

Ezt a nyilatkozatot a reprodukciós eljárást végző intézmény részére tettük, amely a Kaáli Intézet (cím)

Ezt az okiratot élettársi kapcsolatunk fennállásának igazolására, az egészségügyről szóló 1997.évi CLIV. törvény 168§ (1) bekezdése értelmében együttes kérelmünkre történő reprodukciós eljárás elvégzéséhez tesszük.

2015. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most hogy olvasom: Nekünk is hasonló volt. Amit Te írtál, hogy a párod szeretné, a teljes abban vagyonnyilatkozat is van, ahhoz meg nincs köze egyik intézetnek sem. Mondd a párodnak, hogy majd a közjegyző megmondja mi legyen, ne Te vitázz vele ,)
2015. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még annyi, hogy nekünk azt mondták a klinikán, hogy jó lesz akkor is, ha ügyvéd ellenjegyzi, nem kell közjegyző. Ezzel kapcsolatban vkinek tapasztalat?
2015. jún. 18. 15:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Erről nem tudok nyilatkozni, de biztos elfogadják azt is. A közjegyző is 18 000 forintért karmolta le azt a pár sort (vagyis a titkárnője) :)
2015. jún. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!