Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Debrecenbe szeretnénk menni a...

Debrecenbe szeretnénk menni a meddőségibe. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

A férjemmel több éve próbálkozunk már, soha nem estem teherbe. Valószínűleg a férjemmel van a gond - gyerekkori rendellenesség miatt a herék nem fejlődtek rendesen. Kétszer járt spermaszám vizsgálaton, elsőre azt mondták, kb. 10 millió, másodjára (kb. fél évvel az első vizsgálat után) viszont azt, hogy alig látható életképes hímivarsejt (mindezt úgy, hogy pont közben szedte a Fer 14-et, ami elvileg megdobja a kisfickók számát). Az urológus a lombik programot javasolta.

Kelet-Magyarországon élünk, így Debrecen tűnik a legjobb választásnak. Aki átment már ezen, mit tanácsol? Érdemes az OEP által finanszírozott lehetőségekkel élni, vagy jobb, ha magánba megyünk?

Az OEP-es megoldást a Klinikák meddőségi centrumában keressük? Úgy anyagilag mennyire terhelne meg minket? Mi várható, miket kell majd elvégezni, ellenőrizni mindkettőnknél, és milyen kiadásokkal jár majd?

És mindez magánban? Van Kaáli is Debrecenben, ugye? De az magán?

Minden tapasztalat megosztásáért hálás lennék. Köszönöm!



2015. nov. 15. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Remélem tőlem konkrétabb választ is kapsz, mert én a meddőségi vizsgálatokban nem vagyok jártas. Viszont van egy szuper orvos, aki annak idején végig vitte mindkét terhességemet, és rendkívüli szakembernek tartom. Leskó Róbert. Korábban nőgyógyászként volt miskolcon a megyeiben, most viszont a Kaáli intézetben van Debrecenben. Nem pénzéhes, és nagyon remek. Nyugodt szívvel ajánlom. Sok sikert!
2015. nov. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Manka68 ***** válasza:
A Kaáliban is oep finanszírozott a lombik, ha orvosilag indokolt. 5 aklalmat fizet a tb, ez intézményfüggetlen. Az előzetes vizsgálatok kerülnek pénzbe a magnáinzézményekben, de elfogadnak hozott leleteket is. A Kaáli tiltja a hálapénzt, megfizetik az orvosaikat. :-) Ettől függetlenül sajnos a gyógyszerek nagyon drágák (mindenhol)
2015. nov. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is Kaaliba jartunk. Mar bejelentkezeskor kellett az átjárhatósági vizsgalat hormonsor es a ferj lelete. Első konzultacio 10-15 ezer forint. Aztán ha kell további vizsgalatok. Ez nagyon egyen fuggo. Mivel nekem elzarodas volt nem volt szukseg sok masra. Igy 3 hónap mulva megvolt a stimulacio es a lombik. Kb 150 ezer. Ha jol tudom az inszeminacio is kb 100 ezerre jon ki. A mi lombikunk oep támogatott volt. Ez a lényeg csak tamogatja mert minden gyogyszer injekcio sajat koltseg es azok nagyon dragak. Sajnos.
2015. nov. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor gyakorlatilag mindegy, hogy hová megyünk? Nincs nagy különbség?

Gondolom időben a Kaáli ügyfélbarátabb. Mivel 100 km-t kell majd így is utaznunk oda-vissza, fontos lenne, hogy időpontokban rugalmas legyen a kórház és hogy ne kelljen sokat várni.

Ti melyik lehetőséget választanátok?

Amúgy a férjemnek van 2 spermaszám- és urológia-vizsgálati eredménye, nekem pedig hormon eredmények (kicsit alacsony progeszteronnal) és általános vizsgálatok. De átjárhatóságim például még nem volt. Az itteni orvos azzal nyitott, hogy: méhtükrözés kell a lombikhoz. Én meg csak pislogtam, mert mindenhol az átjárhatóságit olvastam, ami tudtommal nem nagy műtét altatásban (mint a méhtükrözés), hanem meg lehet csinálni egyszerűbben altatás nélkül. Erről mit tudtok?

Köszönök szépen minden választ!

2015. nov. 17. 18:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Sztem sima kórház nem csinal lombikot. De ezt nem tudom. Az átjárhatóságit nekem altatasban csinálták. Mehtukrozesem nem volt. Ez rövid altatas volt, feluletes es egy folyadekot jutattak fel. Közben rontgennel neztek hova jut el. Lehet ebbol a meh allapota is latszik nem tudom. Ez sztem első kellene h legyen. Hisz ha nincs talalkozas nincs baba. Enélkül mar mindegy is milyen a meh hisz el se jut addig :)
2015. nov. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Manka68 ***** válasza:

Mi a budapesti Kaáliba jártunk, bánásmódból csillagos ötös. Egyáltalán nem kórház jellegű, mindenki kedves és segítőkész. Mióta ott jártam, azóta tudom, hogy lehet a páciensekkel emberként bánni és nem kell a vizsgálatoknak és kezeléseknek megalázónak és kellemetlennek lenni. Nincs fölösleges várakoztatás, a megadott időponttól max néhány percet csúsznak, nem kell egész nap ott ülni a váróban. Vizsgálatok alatt nincs mászkálás, csak egy nővér lehet jelen, a doki is csak akkor megy be a vizsgálóba, ha már az asztalon vagy letakarva. Ezek nem nagy dolgok, de szerintem igenis fontosak.

Ha a doki kért méhtükrözést, és nem állnék ellen. Azzal egy időben tudnak átjárhatósági vizsgálatot is csinálni(laparoszkópos, nyoma sem marad) és úgy sokkal kevésbé kellemetlen mint ébren. Nem nagy műtét ez, egynapos klinikán csinálták nekem. Reggel bementem, délután már sétálgattam, és másnap reggel hazaengedtek. Én inkább ezt vállalnám be, mint a hagyományosat, az nekem nagyon fájdalmas volt. És persze nem utolsó szempont, hogy így több mindent meg lehet tudni. :-)

2015. nov. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!