Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Valaki aki ért a spermaeredmén...

Valaki aki ért a spermaeredményekhez megnézné nekem?

Figyelt kérdés

Párom nemrég kapta meg az eredményt.Az orvos Normozoospermiát állapított meg ami ugyebár azt jelent,hogy minden rendben van.Viszont mivel ez volt az első ilyen vizsgálatunk nem értem mi mit jelent a leleten.Ha ebben valaki segítene nagyon szépen megköszönném :).


Térfogat 2,50 ml (>1,5 ml)

Szín Fehér

Szag Jellegzetes

Elfolyósodási idő 30 perc

Consistentia Normál

pH 7,5 (7,2-8,0)

Spermium koncentráció 47,6 millió/ml (>15 millió/ml)

Teljes spermiumszám 119,0 millió (>39 millió/ejaculátum)

Teljes motilitás 57% (>40%)

Progresszív motilitás 50% (37%)

Non-progresszív motilitás 7%

Immotilis 43%

Kereksejt koncentráció 7,40 millió/ml (<5 millió/ml)

Morfológiai festés módja Diff-Quik

Normál morfológia 24% (>4%)

Kóros morfológia 76%

Fej eltérés 18%

Nyak és középdarab eltérés 14%

Farok eltérés 20%

Kombinált eltérés 20%


Aerob baktérium nem tenyészett ki.Gomba nem tenyészett ki.


Előre is köszönöm a segítséget!


2015. nov. 20. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bocs h nem a kérdésedre válaszolok,de hogy tudtad rávenni a párod???csináltak neki rákszűrést vagy csak ezt???
2015. nov. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nincs semmi baj,hogy kérdeztél :)!

Én úgy tudtam rávenni,hogy már elég régóta próbálkozunk sikertelenül és kerek perec megmondta a dokim,hogy addig nem csinál átjárhatóságit vagy lapart míg nem megy el a párom spermavizsgálatra.Ez volt április-májusban.Párom ódzkodott tőle így ráhagytam mivel tudtam,hogy tudja,hogy fontosak azok a vizsgálatok így majd magától fogja mondani,hogy menni akar.Így is lett.1,5 hónapja közölte,hogy elmegy a vizsgálatra.

Maga a vizsgálat itt úgy zajlott (Szeged,Női Klinika-Andrológia),hogy 5 napig nem volt semmi majd bement produkált mintát,felvették a kórismeretet,kérdeztek rólam is pár dolgot majd a doki megvizsgálta a heréit.Kb fél órás procedúra az egész (attól függ ki mennyi idő alatt tud mintát produkálni).

Szerintem Te is nyugodtan mondhatod a Párodnak,hogy azért kell elmennie mert másképp Neked nem fognak tovább menni a vizsgálatokba.

Sok sikert!

2015. nov. 20. 10:05
 3/12 anonim ***** válasza:

Amit én látok, az az, hogy sok spermája van a mintában, ami bőven elég is lenne a gyermekvállaláshoz, abban az esetben, ha ezen spermák jó része szerkezetileg normális lenne. Azonban férjednél a minta szerint a spermáknak az 57%-a mozog (ebből 50%-a mondjuk, hogy jól, 7%-a nem olyan jól), 43%-a nem mozog. 24% a normal szerkezetű, 76% a kóros szerkezetű sperma, melyből a kóros szekezetűek 18-a fej eltéréssel rendelkezik, a 14%-a nyak és középdarab eltéréssel, 20%a farok eltéréssel, szintén 20%-a ezek kombója eltéréssel. Ezen eltérések jórészt nemzőképtelen spermákat jelentenek.)

Magyarán hiába van sok spermája a párodnak, a levett minta szerint olyan eltérések vannak benne, amik jelentősen megnehezítik a természetes úton történő gyermeknemzést.


Az androloógus dokik több dolgot is szoktak javasolni ilyenkor. X hónapig szedjen gyógyszert, amit felír. Vagy szedjen x hónapig ilyen-olyan vitamin, leginkább az E vitamin az, aminek jótékony hatása van a spermaszámra (alacsony spermiumszámú férfiak esetében ez jó szokott lenni), de a morfológiai eltérésekre nem feltétlenül ad megoldást. Vannak gyógynövénykivonatok, amiket ilyen esetben még meg szoktak próbálni a párok. És persze x hónap után érdemes egy újabb mintát kielemeztetni, mennyiben változott a helyzet.


Amennyiben nem sokban, akkor ezzel a mintával mesterséges beavatkozást szoktak javasolni, az inszemináció nálatok sikeres lehet, mert a laborosok ebből a sokból azért ki tudnak választani szerkezetileg normális, jól mozgó spermiumot. Aztán, ha az inszemek mégsem sikeresek, akkor marad a lombik.

2015. nov. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes és érthető választ.

Akkor ezek szerint mégsem olyan jók ezek az eredmények mint ahogy a doki mondta.Ha inszemhez viszont elég akkor már nagyon örülök.Velem is vannak problémák,nem is kicsik úgyhogy nagy valószínűséggel ha nem is a sperma miatt,de miatta minden féleképp inszem lesz hiába sikerült eddig spontán teherbe esnem (mindig vetélés lett a vége...).

Még egyszer köszönöm szépen a választ és ment a zöld kéz :)

2015. nov. 20. 11:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Szívesen. Ha nálad is gondok vannak, akkor a mesterséges felé hajlik a mérleg. Nem annyira borzasztó az eredménye, mert van miből úgymond válogatni, de sajnos nem is túl jó.
2015. nov. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem csak annyi bajom van,hogy magas a prolaktinom és emiatt minden hónapban nem tud vagy csak nagyon ritkán tud megrepedni a tüszőm így nagyon sokszor van cisztám.Az előző dokim nem foglalkozott vele,de most másikhoz fogok járni aki majd ad a magas prolaktinra gyógyszert.
2015. nov. 20. 12:39
 7/12 anonim ***** válasza:

Normozoospermiának valószínűleg azért írta, mert a hímivarsejtek száma a leletben több mint 15 millió/ml, illetve az összes hímivarsejtszám a leletben több mint 39 millió / ejakulátum. Eszerint a két adat szerint valóban normozoospermiáról van szó.


De! Mivel jócskán van csökkent mozgású spermium és károsodott szerkezetű spermium is a mintában, ezért szerintem a lelet úgy lenne teljes, hogy asthenozoospermia (csökkent mozgású spermiumok) és

teratozoospermia (károsodott felépítésű spermiumok) is jelen van.


Amúgy a prolaktinra kaphatsz gyógyszert, ez a legkevesebb, de a hyszteroszkópia és laparoszkópia még hátravan nálad. Azokon is legyél túl. Ha mesterségesre kerül a sor, azokat már lassan úgyis szinte alapból kérik egyes helyeken.

2015. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Addig semmi féleképp nem szeretnék belevágni se inszembe se lombikba míg nincs meg se az átjárhatósági se a lapar.Először azok legyen rendben.

Viszont valami ötlet,hogy Párom mit szedjen,hogy javuljon egy kicsit a spermakép?

2015. nov. 20. 13:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha a kevés spermaszám lenne a probléma, úgy azt mondanám, hogy e-vitamin-t, c-vitamint és ebben gazdag ételeket, sok zöldséget, gyümölcsöt, gyógynövényes tinktúrákat egyen-igyon, persze ne cigizzen, ne igyon, satöbbi. Ez segíthet, de önmagában ez sem oldja meg ezt a problémát.


Azonban neki neki nem a spermaszámmal van gond.


A morfológiai eltérés leginkább genetikai eredetű és/vagy a jelen világunk káros dolgaiból (sok e-betűs étel, tartósítószerek, mesterséges ízfokozók, tömegnövelők, szoros gatya, szoli-szauna, satöbbi) eredhet. Minimalizálni lehet ezeket, de kikerülni nem. Inkább a dokival beszéljetek, hogy van-e valami, amit ajánl. És persze pár hónap múlva ismételjétek meg a mintavételt.

2015. nov. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!
2015. nov. 20. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!