Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nekem a méhnyálka 7 milliméter...

Nekem a méhnyálka 7 milliméter vastag ez mit jelent, hogy megfog jönni nagy bánatomra?

Figyelt kérdés
Le írom pontosan, hogy miről is van szó! November 24-én jött meg a menstruációm tartott 4 napig, a dokim azt mondta, hogy minden másnap legyünk együt a férjemmel ez már sajna így megy 6 éve reménytelenül. A tegnapi nap voltam a dokinál azaz december 19-én mert szúrkáló fájdalmakat éreztem a hasamban meg ultrahangozot és ennyit mondot, hogy nincs semmi baj ő nem lát semmit a méhnyálka 7 milliméter vastag nem értettem semmit de azt is mondtam neki, hogy a mellbimbóm tapintásra érzékenyek pedig én még ilyet soha nem éreztem. Most akkor megfog jönni megint nem sikerült a teherbeesés? Azt sem tudom milyen vastagnak kell lenie a méhnyálkának amikor megjön vagy ha terheségről lene szó. Kérlek segítsetek a nem várt menstruációmnak majd most kellene megjönne december 24-én :(

2015. dec. 20. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
a terhességhez minimum 10 mm-esnek kell lennie e méhnyálkahártyának. persze vannak kivételek, de ez általában így van. sajnálom, remélem pozitívat tesztelsz hamarosan :( de amúgy 6 év után miért nem mentek el meddőségi központba?
2015. dec. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsővel egyetértek, 7-10 mm peteérés környékén kellene, hogy legyen, ovu után ez még vastagszik, ha terhesség van, méginkább. Babás hónapban nekem 12. ciklusnapon ovu előtt 9,2 volt, 27. napon pozi teszttel 14 mm.


A progeszteronnak nagy szerepe van a nyálkahártya felkészítésében a beágyazódáshoz, neked néztek mostanában? Egyéb kivizsgálásokkal hogy álltok?

2015. dec. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi már az összes kivizsgáláson túl vagyunk én még műtéten is voltam amit rendben talált a doki de mind hiába most arra a következtetésre jutottunk a férjemmel, hogy Pestre megyünk februárban és megpróbáljuk a lombikot ha az sem sikerül akkor már semmi nem fog. :( Akkor nekem pontosan megfog jönni 24-én? Mert én azt sem tudom milyen vastagnak kell lenie a méhnyáknak, hogy megjöjjön.
2015. dec. 21. 07:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 19.cn-on 11 mm vastag volt.
2015. dec. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vilcsianyuja ***** válasza:

Az, hogy mikor jön meg, nincs feltétlenül összefüggésben a méhnyálkahártya vastagságával. Lehet, hogy megjön időre, de az is lehet, hogy késni fog, aztán majd megjön. Meg az is lehet, hogy teherbe estél. De a teherbe eséshez ennél tényleg vastagabb nyálkahártya kellene. Lehet, hogy most nem is volt peteérésed. A petefészkekben mit látott a dokid? Nem volt ciszta? Látott sárgatestet?

Nem tudom, 6 év alatt mit nézett és mit nem a dokid, de ennyi idő alatt azért hormonális vérvételek, esetleg Clostilbegyt kúrák, kiegészítve ösztrogénpótlással a méhnyálkahártya erősítésére, párodnál andrológiai vizsgálat, nálad petevezető-átjárhatósági, ezeken már túl kell(ene) lennetek, akár többszörösen is. Szóval ha mindezen már túl vagytok, akkor még ott az inszem lehetősége is, aztán ha ez se működik vagy valami miatt eleve nem végezhető el, akkor jöhet a lombik. Mindenképp menjetek el meddőségi központba, biztosan többet tudnak tenni a bajok orvoslásáért, mint a jelenlegi dokid.

Aztán csodák is vannak egyébként, még az is lehet, hogy a bimbóérzékenység tényleg terhességi tünet. Nem kizárt ilyen vékony nyálkahártyával sem teherbe esni, de azért nem mindennapos. Viszont akkor a petefészekben látszani kellett sárgatestnek mindenképp. Ha az nem volt, akkor csak a hormonok játszanak veled.

Lehet, hogy próbálkoznod kellene gyógyteákkal is (már ha most nem jött össze a baba), ebben nem vagyok túl profi, de sok kérdés van itt a gyik-on is ilyen témában. Palástfű, barátcserje, hirtelen ezek ugrottak be, de tényleg nem akarok hülyeséget írni, nézz utána, milyen gyógyteákat ajánlott szedni a ciklus első és második felében (vannak, amik az ösztrogéntöbbletre segítenek rá a ciklus első felében, és vannak, amik a progeszterontöbbletre a másodikban, a barátcserje tutira az utóbbi, de abban nem vagyok biztos, hogy a palástfű az előbbi).

Majd írd meg, ha megjött, vagy netán ha késik. Mielőbbi két csíkos tesztet kívánok!

2015. dec. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia! Hát amit az elején felsoroltál mi már azon túl vagyunk 4 éve és nincsen baj így ezért nem értem az egészet, hogy akkor miért nem jön a baba sokan azt mondták, hogy lehetséges nem ipaszolunk ezen a téren össze egymásnak. Már nagyon el vagyok keseredve mert 6 év az nem kevés idő. Sajna a menstruációm is megjöt pont rosszkor is mert annyi a munka meg a dolog hát ennyi de azért köszönöm a segítséget a teákrol. Kellemes karácsonyi unnepeket és nagyon gazdag boldog új évet.
2015. dec. 23. 09:45
 7/7 anonim válasza:
szia, osszejott mar azota a baba? :)
2018. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!