Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulinrezisztencia szűrésere...

Inzulinrezisztencia szűrésere tényleg nem elég a homa index?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy alulmukodessel jarok sztk-s endokrinologushoz, akitol kertem ir kivizsgalast, es csak ehgyomri cukor es ehgyomri inzulin vervetelre adott beutalot. Kerdeztem, miert nem több pontos, azt valaszolta, boven eleg a homa index

... Keresnem kell masik dokit? 😞



2015. dec. 27. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, keress màsikat. A HOMA index alapján ir-t vizsgálni egy elavult, buta módszer.
2015. dec. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ahh, miért nem kepzik magukat a melyen tisztelt doktor urak/holgyek... Videken (Miskolc) nincs tul nagy valaszte sajnos.
2015. dec. 27. 13:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen. A homa indexből semmi nem fog látszani.
2015. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok, megvan a sima ehgyomri cukor meg inzulin eredmenyem, abbol a homa-indexem: 3.21 lett. A leletem szerint a normalis ertek 2.5 alatt van, az én ertekem valószínűsiti az IR-t. Irtatok, hogy a homa nem eleg, de ha ez is kimutatja, akkor sanszos az IR, vagy ez meg igy sem jelent semmit? Nemsokara megyek masik dokihoz is, de addig is kiváncsi vagyok.
2016. jan. 8. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 1 lett a homa index-em, mégis IR-es vagyok.
2016. jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ir nem sanszos, hanem elég valószínű... bár még mindig tartom, hogy Homa index alapján jó orvos nem diagnosztizál. Tüneteid vannak amúgy?

Magánban a 3 pontos ir vizsgálat, csak 7ezer forint körül van. (Én a Lövőház utcába járok Pesten, Synlab vérvételi helyre. Több helyen van az országban)


Az én endodokim a Róbert Klinikán van, olcsó, gyors, udvarias, ért a szakmájához.


Első válaszoló.

2016. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!