Hormonszakertök, valaki ismeri a DHEA-t?

Figyelt kérdés

Öt eve nem jön a baba, mindenre teszteltek mar, különösebb eredmeny nelkül.

Egyszer talaltak egy sor pici cisztat a petefeszkemben, illetve a tesztoszteronszintem gyakorlatilag nulla. Ezen kivül majdnemhogy kialakuloban levö IR-t diagnosztizaltak, amit elvileg sikerült kezelni.

Ezen kivül minden eredemenyem tökeletes, vagy azt mondjak nem relevans ( mint. a tesztoszteron). Mivel szerintem nem normalis, hogy menzesz elött mar min. 4 nappal verzek, illetve hogy van menzesz közben egy nap szünet addig kutattam, amig rajöttem, hogy valoszinü mellekvese problemam van. A cortizolom elvileg ok (bar csak egyszeri, reggeli mintat kellett leadni, ami sztem nem eleg), viszont a DHEA-m nagyon keves. Ez sz elsö igazan rossz eredmenyem. Aki ert hozza: Van ennel a hormonnak köze a teherbeeseshez? Mindenfelet talaltam, igen, nem, lehetseges... Elvileg a cortizol ellenhormonja, amiböl ha hiany van nem lesz baba.. Es ha a DHEA-bol ban keves?

Ismer valaki jo orvost, aki kiismeri magat a temaban? Az eddigi endokiknak meg sem fordult a fejeben, hogy meg kene nezni. Köszi elöre is a valaszokat!


2016. márc. 17. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Én Dr. Szunyogh Magdolnához jártam, amikor nem jött a baba és igazából nekem mindent megnézett anno, a hormonokkal nem volt semmiben probléma a labori határok szerint.

D vitamin kúra után nagyon hamar jött a baba nálam.

2016. márc. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem biztos az a mellekvese problema. A mensi elotti verzes inkabb progeszteronproblemara utal. Irtad, hogy minden erteked rendben, vagy nem relevans. Ez mit jelent? TSH, FSH, LH, progi?

A DHEA egy olyan alaphormon, amibol kialakulhat barmi: tesztoszteron, osztrogen, stb. Nem tudom, az mit jelent, hogy ez alacsony.

Keress uj endokrinologust.

2016. márc. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2016. márc. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pont azt gondolom, hogy ez utal a mellekvese problemara. Mert a cortizolt progeszteronbol allitja elö a szervezet, ha gond van. Es a kronikus stressz nalam fent all, sajnos. A keress masik endokrinologust mondattal önmagaban nem sokaz tudok kezdeni, haromnal voltam, annyit csinalnak, hogy kernek egy hormonsort, megnezik mi nincs a hatarerteken belül, tesznek oda egy csillagot es megkapom a leletet oszt mehetek isten hirevel. Multkor ezert fizettem 60.000 Ft-ot.
2016. márc. 17. 22:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Ó, te szegény, akkor jól odateszik magukat. Hatvanezer forint a nagy semmiért! Keress rá erre az orvosra: dr Pusztai Zoltán. Infravizsgalat.hu -Ajánlom. Bár ő nőgyógyász és természetgyógyász, de endokrinvizsgálatot is végez.
2016. márc. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!