Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 60 perces cukorértéknek van...

60 perces cukorértéknek van referenciatartománya?

Figyelt kérdés
Kedden voltam cukorterhelésen, az inzulinmeghatározás még nem készült el, csak a cukor. Ami kicsit magasnak tűnik nekem a 60. percben.
2016. ápr. 15. 06:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!!

Írd le a cukor értékeidet!

mondjuk kellene az inzulin is mert együtt lehetne értékelni!!

2016. ápr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

0'......4,4

60'....8,3

120'..5,7


Nem tudom, mikorra lesz meg az inzulin, de kicsit megijedtem a 60 percestől, mindenkinél 6 körüli értékeket olvasok. Vagy rendben van ez is?

A 120 perces cukor eléggé visszaesett, vagy lehetne az is alacsonyabb?

Szerintetek milyen inzulinértékekre számíthatok?


Köszi a választ!

2016. ápr. 15. 08:07
 3/13 anonim ***** válasza:

a 120 perces cukrod lehetne egy kicsit lejjebb!

nekem most ilyen lett de én ir es vagyok!!

cukor

0 perces:5,4

60 perces:8,2

120 perces:5,6

inzulin

0 perces:10,0

60 perces:97,6

120 perces :58,8

nem szedek rá gyógyszert!

2016. ápr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor inofolicot szedsz? Vagy csak diéta+mozgás?

Nekem ez volt az első terhelésem, igazából akkor is kétségbeesnék ha kiderülne az IR, meg akkor is, ha nem. :(

Talán egy enyhe IR-nek "örülnék" a legjobban.


Egyébként a 0 perces cukor kivételével eléggé hasonlóak a cukorértékek. Remélem emiatt nem lesz nálam magasabb az inzulin, mint nálad.

2016. ápr. 15. 08:23
 5/13 anonim ***** válasza:

igen iszom az inofolic újra!

diéta mozgás van jelenleg kedden megyek vissza a dokihoz!

aztán látom mit is mond!

pajzsmirigyemmel is baj van! arra is szedek gyógyszert +szelént

d vitamint,magne b6

2016. ápr. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ja az inzulin fogja megmondani ,hogy van e ir vagy sem .ha van mennyire rossz!

pajzsmirigy lett nézve?

2016. ápr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Folyamatosan volt nézve a pajzsmirigyem, 2,3-5 kozt volt, de a volt orvosom nem foglalkozott ezzel.

1-2 hónapon belül szeretnénk elkezdi próbálkozni, de nem merünk, mert 2 éve a 30-35 napos ciklusaimban összesen 20-22 napot vérzek.


1 hónapja orvost váltottam, ő kérte a terheléses cukor+inzulin vizsgálatot, meg írt fel 50 ug letroxot. Majd arra a vérvételre a jövő héten megyek. Prolaktinra szedek még évek óta norprolacot.

2016. ápr. 15. 08:40
 8/13 anonim ***** válasza:

akkor pajzsmiriggyel is baj van úgy mint nálam!

30-35 naposak a ciklusaid?? jól értem?

2016. ápr. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A 2,5-5 tsh nagyon sok, foleg a babasodashoz!! Azt a dokit aki erre azt mondta jo, nagyon gyorsan valtsd le. Mar ez, meg a verzeszavar sajnos boven utal arra, hogy nem vagy rendben, es sajnos az IR is benne van a pakliban. De nem kell egyaltalan ketsegbe esni, nekem 3. szor sikerult teherbe esnem emellett (az elsonel meg nem is tudtunk rola) rovid probalkozasokkal. Persze a megfelelo kezeles (dieta, sport, gyogyszer) elengedhetetlen, es nem csak probalkozas, es terhesseg idejere, hanem egesz eletedre!!
2016. ápr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, 30-35 körül van a ciklusom, csak nagyon elhúzódó a vérzésem és ciklus közben is szoktam még egy hetet vérezni, így gyakorlatilag kb. 10 "tiszta" nap jut egy ciklusra. A nyálkahártyám is mindig vastag a ciklus végére, 16-17-20 mm körül szokott lenni. Ez megy 2 éve...márciusban szóltam az endokrinológusnak, hogy nyáron szeretnénk elkezdeni próbálkozni a babával. Mosolyogva mondta a fentiek ellenére, hogy semmi akadályát nem látja a teherbeesésemnek és próbálkozzunk nyugodtan. :(

Pedig csupa jó véleményeket olvasni róla.

Aztán hazaértem és foglaltam időpontot új orvoshoz. Kicsit bánt a dolog, hogy miért nem léptem meg ezt korábban.

2016. ápr. 15. 09:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!