Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehet valakinek PCO-ja úgy,...

Lehet valakinek PCO-ja úgy, hogy nincsen egy darab cisztája sem? A betegség egypár jellemzője igaz rám.

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam kézhez a hormonvizsgálati leletemet, és az LH/FSH hányados 1.9 lett. Azt olvastam, hogy 1.1-nek kellene lennie. Továbbá a prolaktinom, és a kortizol szintem is magas lett.
2017. jan. 11. 09:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hânyadik ciklusnapon voltál?

3. Es 21. Napinak van èrtelme igazãn!

2017. jan. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

3. napin voltam, a 21. napi eredmény még nem jött meg.

FSH 6.7 (ref:3.5-12.5)

LH 12.8 (2.4-12.6)


Azt olvastam , ennek a két értéknek nagyjából egyformának kellene lennie

2017. jan. 11. 09:34
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Èrtem.

Nem feltètlen PCOS noknél fordul elő hormongond.

Neked simán hormonproblèmád van , nem kell ahhoz pcosnak lennI.:)

Kèrd ki a dokid vèlemènyét!! Amugy nem olyan rossz eredmenyek.

2017. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én fordított helyzetben voltam: tökéletes hormonok mellett, peteéréssel, tele voltam cisztákkal. A PCO tünetei közül még a fokozott, férfias szőrnövekedés volt rám igaz. A nőgyógyász szerint nem voktam PCO-s, az endokrinológus szerint igen, mert vannak enyhébb típusok is. Az IR csak 5 pontos terheléssel derült ki. A nőgyógyász csak 2 pontosat kért, az jó lett. Kaptam Merckformint + diétáztam, és most sikerült teherbe esnem (előtte 5 évig nem).

Szerintem csináltass Te is egy 5 pontos cukorterhelést, és keress egy jó endokrinológust!

2017. jan. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a férfias szőrnövekedés rám is igaz, de diétáznom nem kell talán, 53 kg vagyok. Köszi a válaszokat, ment a zöld! :-)
2017. jan. 11. 10:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
van ilyen,igen. a kezelés ugyanaz.
2017. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok ismét. Diétáznom nekem sem a súlyom miatt kellett (52 kg vagyok),hanem az IR miatt. Semmi cukor, fehér liszt, szénhidrát számolgatás...

Ha IR-ed van, akkor diétáznod kell. Ha van túlsúlyod, ha nincs. Különben a magas inzulin szint ugyanúgy fenntartja a pco-t.

2017. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ! és nem fogytál le a diétától? mert én hajlamos vagyok rá :-(
2017. jan. 11. 14:13
 9/12 Manka68 ***** válasza:
A diéta nem fogyókúra. :-)Napi 5 étkezés, mindegyikre meghatározott mennyiségű szénhidrát. Olvass utána, keress csoportokat, akik már profik ebben, sokat tudnak segíteni. Ha nem jól csinálod, rontasz a helyzeten. Esetleg dietetikust is felkereshetsz. Érdemes lenne még a pajzsmirigy értékeidet is megnézetni, az is sokmindent befolyásol, és gyakran együtt jár az inzulin rezisztenciával (a PCOS alapbetegsége).
2017. jan. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is hajlamos vagyok rá. De rászoktattam magam a gyakoribb evésre. Napi 5-6x ettem. Igazából én nem a diétától, hanem a hormonkezelésektől fogytam, akármit ettem. Most a terhességemet 48 kg-val kezdtem :( Azóta visszaszedtem 4-et, és most stagnál- egyelőre.
2017. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!