Ha a progeszteronszintem kicsit alacsony, de amúgy a ciklusom 26-28 napos és van peteérésem, akkor csak a palástfű teát igyam szerintetek?

Figyelt kérdés
A második szülés óta alacsony a progeszteronszintem, ovu és mensi közt sokat barnázok. Az első két baba a második ciklusban összejött, problémamentes volt minden. Októberben összejött a 3. baba szintén a második ciklusban, de a 7. héten elhalt. A dokim azt mondta, ha legközelebb pozit tesztelek ad hormonpótlást, ha kérem. Ettől kicsit idegenkedem. Ti mit tanácsoltok?

2017. febr. 14. 17:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Félek így próbálkozni, ezért most nem is tesszük, a palástfüvet sokan ajánlották, ezért kérdezem. De a cickafarkot nem innám. Ez így működhet?
2017. febr. 14. 17:28
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Azt, hogy ne végezz emberkísérletet, hanem fogadd meg az orvos tanácsát. Ha nem fogadod el a hormonpótlást, újabb vetélés lesz a vége. Egyébként semmi extra, Utrogestant fogsz kapni, vetélés után a köv. alkalommal automatikusan adni szokták.
2017. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Én ezt értem, a doki ugyanakkor arra is rávilágított, hogy hormonpótlással életben tarthatunk egy olyan terhességet is ami egészséges hormonháztartás esetén is vetéléshez vezetne valamilyen rendellenesség miatt, ezért számoljak ennek a kockázatával. Tehát valamilyen módon ez is abba sorolható, amit te írtál. Kísérlet arra, hogy mi lesz, ha megszülsz egy természet által kiszelektált gyereket. Ezért szeretném a hormonjaimat rendbeszedni előtte és a továbbiakban nem beavatkozni.
2017. febr. 14. 21:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az embrió életképtelen akkor valószínűleg meg fog állni a fejlődésben,csak a hormonpótlás miatt max nem indul be spontán a vetélés.

A progeszteron akkor segít ha progeszteron hiány miatt elvetélnél.

Ha más a gond akkor is elvetélsz ha használod a progit.

Én ittam palástfű teát hónapokig...és tudod mit csinált?Semmit!

Ha nem kapok ovu után utrogestant most nem lennék 32 hetes várandós a 3.babával.

2017. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Az Utro nem csodaszer. Ha egy baba beteg, akkor nem fejlődik tovább, elhal, max. nem indul meg a vetélés. (De sok esetben azzal együtt is megindul.)

2.

2017. febr. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod.


Ezt már mondta más is, hogy ha más a probléma, akkor úgyis elvetélsz. Csak azt nem értem, hogy miért mond minden orvos mást? Mert nem én találtam ki, amit leírtam.


De nem csak erről. Pl missed ab után várjak ki 3 ciklust. Barátnőm orvosa azt mondta, hogy nem kell várni és egyből babás is lett és minden rendben volt. Másiknak azt, hogy ki kell várni a fél évet.


Mindegy, megfontolom, köszönöm. Amúgy sem szeretnék bezavarni a rendszeres ciklusomba.


Gratulálok a babához! Jó egészséget és sok örömöt kívánok a hárpm gyerkőchöz. :)

2017. febr. 14. 23:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen!Nektek is mihamarabbi teherbe esést kivánok!
2017. febr. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!