Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Progesterone Exeltis szedése...

Progesterone Exeltis szedése okozhat menstruáció késést?

Figyelt kérdés
Már egy ideje próbálkozunk a párommal, sajnos eddig sikertelenül. Az orvosom progesterone exeltist írt fel amit 16 napig kell szednem. Még csak 1 napja késik ugyan a menzeszem, de reggel csináltam tesztet, ami sajnos negatív lett. 12 napja szedem, még hátra van 4. Az orvos azt mondta, e mellett is meg fog jönni ha nem jött össze a baba,de olvastam olyat aki az ellenkezőjét írta. Kérdésem, hogy okozhatja-e a gyógyszer, vagy reménykedhetek, hogy esetleg csak a teszt nem mutatta még ki?

2017. márc. 20. 07:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Bàrmilyen progreszteron gyogyszer szedése melett addig nem jön meg a menstruácio mig abba nem hagyod a szedését.Tehát azért nemjőn meg mert még mindig a gyogyszert szeded,szerintem nyugodtan válts orvost mert neki ezt tudnia kellene.Én ugyanezt a gyogyszert szedtem a ciklus 2 ik felétöl jopàrszor és soha nem jött meg mellete.Söt màsfajta progi gyogyszer szedése melett sem,van olyan akinek megjön melette de az nagyon ritka.
2017. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 es vagyok de ne legyen igazam ès neked a baba miatt késik màr.
2017. márc. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, egyébként még aznap este meg is jött. Talán majd legközelebb összejön.
2017. márc. 22. 13:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Abbahagyása után meg kell jönnie.
2018. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem igaz, hogy bármilyen progi szedés mellett addig nem jön meg a mensid, míg abba nem hagyod. Jól mondta a dokid, meg fog jönni mellette is.

Én már nagyon sokszor kaptam progeszteront, egy évvel ezelőtt műtétek és vérzés miatt kaptam progeszteront, 2 hónapig egyfolytában szedtem, nem kis dózist, és ugyanúgy megjött a mensesem, sőt ugyanúgy pecsételtem is előtte. Max. kevesebb volt a vérzésem. Az orvos azt mondta mikor felírta, hogy ugyanúgy megfog jönni, csak nem fogok annyira vérezni. Azóta volt 4 inszeminációm, mindegyiknél kaptam progeszteront, és mindig megjött időben rendesen. Talán a mensim picit kevesebb volt, de semmi más nem történt. A progeszteron pótlás nem arra való hogy ne jöjjön meg a vérzésed. Nagyon sokan szednek havonta pótlást vagy használnak progeszteron krémet, és mégis minden hónapban rendesen menstruálnak. A progeszteron nem azt hivatott funkcionálni, hogy ne vérezz. Hanem azt hogy ha létrejön a terhesség, segítsen azt fenntartani. Ha nem jön létre terhesség, akkor prog pótlás ide vagy oda, a mnyh le fog válni.

2019. júl. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!