Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehet majd idővel gyerekem,...

Lehet majd idővel gyerekem, ha fogamzásgátlót szedek?

Figyelt kérdés
Belátás fogamzásgátlót szedek menstruációs problémákra, nőgyógyász írta fel. Még csak 17 vagyok, de 3-4 év múlva szeretnék gyereket, lehet komplikáció?

2017. aug. 1. 15:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*Belara fogamzásgátló, bocsi, autokorrekt
2017. aug. 1. 15:45
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Menstruációs problémákra MEGOLDÁS kellene, nem Tüneti Kezelés...a fogamzásgátló meghozza a megvonásos vérzést,de az nem menstruáció....

Meg kell keresni a baj okát,és azt kezelni! Mert a kezelés hiánya vezethet teherbeesési problémákhoz. Egyáltalán mi a bajod? Pcos ki lett zárva?

2017. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Így lehet. Rendszertelen menstruációra NEM gyógyír a tabletta, hosz kikapcsolja a saját ciklusodat, elfedi a tüneteket, művi ciklust kreál.


A post pill amenorchea (tabletta abbahagyása utáni vérzéskimaradás) is gyakoribb, ha így írják fel.

2017. aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
a kérdésedre válaszolok:igen lehetsz terhes majd(de nem azt irtam h leszel is rögtön mikor akarsz) 8 évig szedtem az első fiam előtt,második előtt 4 évig.Mindkétszer elsőre sikerült a baba első hónapban(előtte nekem is rendszertelen volt,bár nem mindegy te mit nevezel annak,nekem 26-36 naposak voltaka gyogyszertől beállt 28 napra)
2017. aug. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem anno Diane 35-el "kezeltek", PCOS vagyok. Azóta is szidom fel-le menő águkat a kedves orvosoknak. Tojnak a bajodra, adnak egy bogyót aztán mehetsz, majd gyere vissza mikor már 2 éve abbahagytad és azóta se gyerek, se rendszeres menzesz. Én a helyedben be nem szedném és sürgősen kivizsgáltatnám magam akár magánban, mert ha ugyan ez a bajod akkor sürgősen életmódváltás kell!! Én évekig szedtem a fogamzásgátlót, olyan volt a "ciklusom" tőle mint az óramű, csakhogy kétpofára zabáltam mindent amit nem kellett volna és az inzulinrezisztenciám csak romlott és romlott, mire oda kerültem hogy gyerekvállalás, a szervezetemet a béka segge alól kellett visszahozni.
2017. aug. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
PCOSról nem tudok, és nekem épp ez az, hogy NAPRA PONTOSAN mindig megjött, ezzel nem volt baj, viszont első két napban sosem tudtam menni suliba, vagy sehova, olyan szinten fájt, anyukám szerint olyasmi fájdalmaim lehettek, mint a vajúdó nőknek :/ Ezért vitt el nőgyógyászhoz, de én nem nagyon örülök a fogamzásgátlónak, főleg, hogy 25 mikrogramm Euthyroxot is szedek pajzsmirigy alulműködés miatt, viszont ennek a szedését az utóbbi pár hónapban abbahagytam, mert nem tetszik, hogy ilyen sok hormongyógyszert kell szednem. Gyereket meg nyilván még nem szeretnék, de fiatal anyuka szeretnék majd lenni, ami olyan 4-5 évet jelent :/
2017. aug. 2. 11:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt szedem pajzsmirigyre és szerintem rosszul csinálod. Ne hagyd abba az euthyroxot, inkább hagyd abba a fogamzásgátlót és vizsgáltasd ki magad. Attól hogy pontos a ciklusod még lehetsz IR-es. Endometriózisra sem vizsgált senki?
2017. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ennyire fájó görcsölés hátterében biztosan áll valami gond, ezt csak elfedi a fog. gátló sajnos és ront a helyzeten!


Kérdésedre válaszolva: én 2 éve hagytam abba a tablettát, egy évig nem volt ovulációm, a fog. gátló úgy elaltatta a szervezetemet, hogy csak gyógyszerrel (closti) tért magához, és annyira elsorvasztotta a méhnyálkahártyámat, hogy szinte nem is volt.


Az biztos, hogy ha sikerül teherbeesnem, én soha de soha többet egy szemet se veszek be, 3 másik barátnőm ugyanígy járt sajnos.

Vannak, akiknél nem árt semmit, van, akinél igen.

Nem tudhatod, melyik csoporthoz tartozol, de mondd, érdemes kipróbálnod és kockáztatnod? Mert ha eleve van nőgyógyászati gondod, akkor nem biztos, hogy vígan rögtön teherbe tudsz esni a bogyók után.

2017. aug. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
17 éves vagy. Milyen alapon találsz ki ilyeneket, hogy neked nem tetszik, hogy sok hormont szedsz és akkor abbahagyod a pajzsmirigy gyógyszert? Tudod egyáltalán mi az és miért kell szedned, vagy csak olvasol valami hülye weboldalakat és beflasheled magadnak, júúúúúj a hormon az rossz úristen úristen?
2017. aug. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: amiért 17 vagyok nem azt jelenti, hogy hülye is lennék. Ha nagyon érdekel biológia osztályon vagyok, apukám és nagybátyám is orvosok, nagyon jól tudom miről beszélek. Az, hogy abbahagytam az Euthyroxot nem azt jelenti, hogy a "hormon rossz lenne" (ahogy te fogalmaztál), hám azt, hogy nem éreztem jól magam, hogy mindkét hormongyógyszert egyszerre szedtem. Imádom az ilyen embereket, mint te, akik a kor miatt azt hiszik, hogy még idióták is vagyunk. Valószínűleg mindenki saját magából indul kim
2017. aug. 4. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!