Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Metformin+L-thyroxine szedésse...

Metformin+L-thyroxine szedéssel tapasztalatok, tünetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Miután egy év alatt sem sikerült spontán teherbe esnem és alulműködik a pajzsmirigyem, bő másfél hónapja Metformint és L-thyroxine-t szedek, az első hónapban egy, a másodikban két szemet naponta. Ez idő alatt többször is voltunk együtt védekezés nélkül. A ciklusom rendszertelen, szóval ebből nem merek kiindulni, de tény, hogy júniusban volt meg utoljára, és most pár hete határozottan másképp érzem magam, mint eddig, alul olyan fura a hasam, bugyborékol vagy nem is tudom, néha hányingerem van, érzékenyebbek a melleim, nagyon fáradékony vagyok... A kérdésem, hogy a fent említett két gyógyszer okozhat-e hasonló tüneteket? (Természetesen rendszeresen tesztelek, de eddig mindig negatív :()
2017. aug. 23. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A metformin okozhat emésztési panaszokat, így ezt a bélkorgást is akár.


én is szedem ezeket (2x1000 met és 75 letrox), igazából tünetek jönnek-mennek mellette.

2017. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A metformin a szedés elején olyan cifrafosást tud csinálni, hogy csak na, örülj, ha neked "csak" zuborog. A pajzsmirigyhormon is kihathat a közérzetre. Szerintem simán érezheted ezeket a gyógyszerektől!
2017. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 húha, én csak 2*500 mg-t szedek, de már erre is azt mondta az orvosom, hogy elég sok :D


#2 köszi! amúgy semmi emésztési problémám nincs, és ez a bugyorgás is az alhasamban van, nem a gyomrom környékén.

2017. aug. 23. 15:53
 4/5 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok, én is 2x1000-et szedek a metből és 0,25 mikrogrammot Letroxból. (Ugyan az kb., mint az L-thyroxine)


Egyébként 26 hetes ikres kismama vagyok, hidd el, jó úton jársz! ;)

2017. aug. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#2 óóóó gratulálok, és de jóóó, és köszi!! mennyi idő után sikerült Nektek? és kellett hozzá plusz beavatkozás, vagy elég volt a gyógyszer?
2017. aug. 23. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!