Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért ilyen egy nőgyógyász?

Miért ilyen egy nőgyógyász?

Figyelt kérdés

25 vagyok, de soha életemben nem volt pontos ciklusom. Eddig ez nem zavart. (Fiatalság bolondság) Hamarosan gyereket akarunk a férjemnel, így el is mentem orvoshoz. Évek óta hozzá járok rákszűrésre, de ami sok az sok.

Eddig a rendezetlen vérzésemre mindig norcolutot írt, hozzá exacylt és ennyi. Szedjem ezt minden hónapban így kiszámíható a vérzés. Ok, gondoltam eddig...

Emellé szedek mercformint ami szerintem alapvetően jó. Na de.

Most hogy a dokinál is jeleztem, terhes lennék, felírta a clostyt. Mondta hogy szedjem be, nézzem meg lesz e ovulációm. (Mielőtt felírta csinált egy uh-t).

Azt mondja norcolut mellett is terhes lehetek, ha így lesz akkor nem fog megjönni és menjek rögtön...


Mostanába elég sokat olvasok a témában, és mindenki azt mondja, ezekkel nem lehet az ember terhes, ide komolyabb beavatkozás kell. Hormonsor, vérvétel...stb.


Ha tényleg ezek kellenek a terhességhez, akkor az én orvosom miért hiteget, minek alkalmazza ezeket a gyógyszerkúrákat? Hisz a csodákban vagy mi? De komolyan, miért kezel így egy nőgyógyász?


(Nyilván belépek tőle, de én most kiakadtam kicsit rá, és nem értem ez neki/a hírének miért jó?/


2017. nov. 15. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Hát elég durva, hogy egy uh alapján clostit ír. Az egy peteérés serkentő, nem épp játékszer.

Merckformint miért szeded? Ir vagy esetleg pcos? Hármas kezelést csinálod? Pajzsmirigy rendben?


Tényleg keress egy másik orvost, a legjobb lenne, ha nőgyógyász-endokrinológust egyben. Az ilyen rendszertelen, kimaradozó mensi ezer dologtól lehet (pcos, mióma...)

2017. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Maximálisan egyetértek! Ha gyakorikérdéseken anyudoki117 azt írja, hogy nem úgy van, mert nála sem úgy volt, akkor azonnal dokit váltani! Ő legalább 11 évet tanulta ezt, míg a gyakorin legjobb esetben is mindenki a saját tapasztalatát tudja leírni, amihez nem is értem miért nem adnak azonnal MTA klubtagságit.
2017. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Második, neked mi bajod van?


A mercformint csak azért írta fel, mert úgy gondolta pcos inzulin eredetű problémám lehet, amire ez segítség. Ultrahangon nézte meg a petefészkeim, és megállapította hogy nem policisztás. A merckforminra nem történt semmilyen vizsgálat. De erre én még azt mondom oké.

Pajzsmirigy vizsgálat se volt.


A merckformint szedem, figyelek az ételekre és mozgásra.

Illetve eddig minden hónapban beszedtem a norcolutot, de most eléggé megvilágosodtam, és nem értem hogy egy jóhírű magánrendeléses nődokinak miért jó ez a kezelés ha semmit nem ér?

2017. nov. 15. 20:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem endokrinologus irt fel norkolutot a semmire..minden leletem negativ a verzeskimaradasok oka utolag kiderult hugyuti gyulladas miatt volt.

En nem szedtem be semmi hormonalisat soha es konnyen is jöttek a babák


Ennyit a dokikrol tenyleg.

2017. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem értem mi a gondod.

Ha nem bízol az orvosod döntésében, keress másikat.


Jó cucc az, amit felírt. Norcolut megvonásos vérzést csinál, utána a closti peteérést.

Ezek a gyógyszerkombinációk működnek már 20-30-40 éve... amikor még nem volt elérhető sem az uh (cikluskövetés), sem pedig széles körben a hormonvizsgálat.


Nekem speciel 7 éve született ezeknek a gyógyszereknek köszönhetően a kisfiam.


Egyébként az is kérdés, hogy miért jobb a neten a névtelen "mindenki"-nek hinni, mint annak az orvosnak, aki évek óta ismer?

2017. nov. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én sem értelek titeket. Legtöbb esetben az ilyen kérdéseknél azt írják be válasznak, hogy "norcolut mellett nem lehet teherbe esni, a clostit bűn beszedni uh figyelés nélkül...stb". Erre most jöttök itt páran nekem, hogy mekkora buta nő vagyok hogy nem hiszek a doktornőmben. Hogy is van ez?

Ez az oldal lassan tényleg lassan egy nagy 0.


Ahogy írtam sosem volt rendes ciklusom.Ahogy elkezdtem szűrésre járni, a doki javasolta hogy ha már úgyis lassan jöhet a gyerek, ne fogamzásgátlót szedjek, hanem norcolutot. Így kiszámítható lesz a vérzés.

Ahogy írtam kaptam még Merckformint is, amire szintén nem volt komolyabb vizsgálat, és most végül a clostit, szintén vizsgálatok nélkül.


Ahogy egyre jobban babát akarok lassan, úgy ásom bele magam ebbe a témába, és régi-új kérdéseket keresek vissza.

És az van, hogy itt a nők 99%-a szerint Norcolut mellett nem lehet terhes valaki, meg azt hogy clostit csak kísérő uh-val lehet beszedni. Itt mindenki akinek teherbeesési baja van endokrinológushoz jár, vért vesznek tőle, meg mindenféle hormonokat néznek,és így se lesznek terhesek. Szerintem nem alaptalanul keseredtem el, hogy az én orvosom ezek mellett milyen "kúrákkal" akarja hogy terhes legyek, és azt a 1-2 válaszolót sem értem, aki rám van kiakadva mert hogy én megkérdőjelezem a doki kezelését.

Hát jó hogy megkérdőjelezem amikor nem lehet olyat látni/olvasni aki ennyivel terhes lett...

2017. nov. 16. 11:03
 7/11 anonim ***** válasza:

a clostihoz nem kell külön vizsgálat. még olyanoknak is felírják, akiknek amúgy van ciklusuk, csak a baba nem jön.

a norcolut progeszteron-féle. mint ilyen, ha teherbe esel, támogatja a terhességet. nem erre való, de kárt nem tesz benne, sőt segíthet megtartani, ha ez a baj (Bár ahhoz vannak modernebb készítmények)


Nem értem mit vagy kiakadva. Nem megkérdőjelezni kell az orvost, hanem ha nem vagy elégedett, nem bízol benne egyszerűen arrébb állni.


Ennek ellenére továbbra is azt mondom, a norcolut+closti kezelés teljesen jó, és bizony elérheti a kívánt célt.

a metet nem értem mire és minek szeded mondjuk, de ha ezzel eddig nem volt gondod, akkor most hirtelen miért?

2017. nov. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Manka68 ***** válasza:
100%

A legtöbb nőgyógyász ilyen. Mindegy hogy sztk-s, vagy magán. Ő tüneteket kezel. A norcolut progeszteron pótlás, kárt nem tesz egy megfogant babában, de nem segíti elő a megtermékenyülést. A closti elősegíti a peteérést, de célszerű lenne nyomonkövetni a hatását, és a megfelelő időben tüszőrepesztőt adni. Ezzel szemben kúraszerűen alkalmazza a legtöbb nődoki, nem túl nagy sikerrel. A dokid azért alkalmazza ezeket, mert amikor az orvosira járt, akkor ezt tanították. Az azóta eltelt 10-20-30 év alatt viszont az endokrinológia hatalmasat fejlődött, és sokkal sikeresebbek a kezeléseik, mint a hagyományos closti-progipótlás kombó. De mivel ez másik szakterület, ezt a nődokik nem veszik figyelembe. Tisztelet a kivételnek. Hogy ez miért jó nekik? Mert az ő zsebüket tömik a betegek hónapokig, évekig. A tb pedig ezt támogatja, míg a kivizsgálást csak komoly feltételekkel. Pl minimum 1 évig kell próbálkozni a babával, és csak akkor kezdődhet el bármilyen vizsgálat, és csak meghatározott sorrendben, a legolcsóbbtól haladva, nehogy egy fillért is fölöslegesen elköltsenek ránk. A beteg ideje nekik ingyen van, a gyógyszerekért fizetünk. Hogy egy vérvétellel kiderülhetne a leggyakoribb probléma? Az nem érdekli az oep-et, mert a vérvétel pénzbe kerül nekik.


Emiatt az orvosi hozzáállás miatt hallgatunk inkább mások tapasztalataira, mint az orvosokra.

Nem számít hány diplomája van egy dokinak, ha a tudása elavult, és nem érdekli a beteg gyógyulása, csak a saját zsebe. A jóhíre nem érdekli, mert bőven akad utánpótlás a lelécelt betegek helyett és így is-úgyis mondanak róla jót is, rosszat is. És persze a többi is így áll a dologhoz, tehát nem kapsz jobb ellátást máshol sem. Persze tisztelet a kivételnek.


Szerintem a megfelelő hozzáállás ez lenne : Kedves hölgyem, a rendszertelen ciklus hormonproblémára utal, ami nem az én szakterületem, fáradjon el egy endokrinológiai kivizsgálásra. Szeretettel várom majd az első terhesultrahangjára a pozitív teszt után kb két héttel. Esetleg ha szükséges, egy átjárhatósági vizsgálatra, vagy méhtükrözésre. Ne felejtse el a párját is kivizsgáltatni, mert az egyes problémák nem zárják ki egymást.


Ha jót akarsz magadnak, keress egy meddőségre specializálódott endokrinológust, elküld terheléses cukor + inzulin vérvételre, pajzsmirigy hormonokat nézet. Mivel eleve problémás volt a ciklusod, jó eséllyel meg is lesz a hiba.

A metformint elvileg csak receptre lehet kapni, amit endodoki írhat fel, így nem igazán értem, a nődokidtól hogyan kaphattál erre receptet. Kivizsgálás nélkül pedig elég nehéz belőni az adagolást, ráadásul önmagában a gyógyszer nem fog segíteni, csak megfelelő diétával és rendszeres mozgással együtt. Remélem ezt azért elmondta a dokid.

2017. nov. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kikkina88 ***** válasza:
24%
Nem rosszbol de egyenlire meg egy honap nem telt el nalatok probalkozassal tehat azt sem tudhatod h teherbe tudsz e esni v sem.attol h rendszertelen a ciklusod meg nem biztos h nem fogsz teherbe esni.feleslegesen minek vizsgaltatnad magad halomra.de ha ugy gondolod akk menj el egy endokrinologushoz senki nem tiltja.viszont a dokidnak vszinu van par ev tapasztalat a hata mogott amibol kiindul.addig amig nem probalkoztok addig honnan kene tudni h egyaltalan kell e masik vizsgalat...az en nogyogyaszom is mikor elmentem h szeretnenk babat megcsinalta a rakszurot pkusz uh es ennyi.ha nem sikerult volna 1 evig teherbeesnem akk vizsgalodott volna.ez a protokoll.havi szinten van max 1-3napod teherbeesni ezert adjak az egy evet ra.nem kell rogton hulyenek es nemtorodomnek nezni az orvost...
2017. nov. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, te hol olvasál olyanról hogy 1 hónapja se próbálkozunk, vagy hogy most kezdtük???!!!
2017. nov. 18. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!