Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Spermavizsgálat eredménye: 1%...

Spermavizsgálat eredménye: 1% normál alakzatú. Mire számíthatunk?

Figyelt kérdés

A többi érték rendben volt, de ez ugye határ alatti, minimum 4%-nak kellene lennie. Orvoshoz csak jövő héten megyünk, de addig is szeretnék tájékozódni, hogy mik az esélyeink. Lehet javítani valahogy a minőségén vagy csak a lombik jöhet szóba?

Már mindent elolvastam a neten a témában (teratozoospermia), de alig találtam valamit. Mindenhol csak a csökkent mennyiségről vagy mozgásról írnak. Egy külföldi oldalon pedig elég ijesztő dolgot találtam: azt írták ilyen esetben lehetséges, hogy lombiknál is egy nem normális alakú spermával történik a megtermékenyítés, ami beteg babát eredményezhet.

Valakinek van esetleg tapasztalata a témában?


2018. febr. 22. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A vitaminok segíthetnek. Gondolom az önmegtartóztatás meg volt előtte. Nem kell szerintem annyira elkeseredni. A lombik akkor miattad kell, ha minden más érték jó volt? Mert azért ott is igyekeznek a legeslegjobbat kiválasztani, beteg baba meg nem valószínű, hogy emiatt születne, mert valószínűleg túl sem élné az embrió az első trimesztert. De csak emiatt nem kell a lombik, ha a többi érték szuper, akkor nem lehet ebből gond.
2018. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát tényleg nem a legjobb eredmény. De ga a mennyiség szép nagy szám akkor annak az 1% is elég lehet.

Páromnak 6% lett, a többi értéke jó. Végülis az alakzat is normál de épphogy. Doki sima multivitamint javasolt neki, plusz ha dohányozna hagyja abba.


Végül a doki utáni nap teszteltem pozitívat így nem kellett különösebben tenni semmit. :)

2018. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjemnek 3% volt az érték, kicsit kétségbe is estünk. Az orvos javasolt egy speciális vitamint, nem tudom, hogy ettől-e, de 3 hónap után spontán terhes lettem.
2018. febr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyanezzel kűzdünk. 1% normális. A többi érték tökéletes, sőt annál is jobb. 3éve próbálkozunk. Kipróbáltunk már egy csomó vitamint, de még nem sikerült
2018. febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia. Azóta sikerült? Orvos mit ajánlott?
2018. márc. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy ez nem okozhat problémát, mert a spermaszám magas, így annak az 1%-a is elegendő. Vitaminokkal lehet javítani a minőségén. De más rendellenességet nem találtak nálunk, úgyhogy az átjárhatóságim után kezdjük a kezeléseket.
2018. márc. 23. 19:52
 7/12 A kérdező kommentje:

Azért még reménykedem hátha összejön spontán.

Valakinek van még tapasztalata?

2018. júl. 10. 17:27
 8/12 A kérdező kommentje:

Két havi vitamin kúra után az eredmény 3%. :D

De még mindig lombikot javasolnak... Jobb lenne, ha spontán sikerülne, vagy esetleg elég lenne az inszem.

2018. júl. 28. 19:50
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha valaki rátalálna a kérdésre, - amit én tettem fel, csak azóta újra regisztráltam más néven - és kíváncsi a fejleményekre:


3,5 év után spontán sikerült, abban a hónapban, amikor gyógyfürdőben voltunk.

Most vagyok 12+1 hetes 🤰🥰

2020. nov. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Most olvastam újra a kérdésed, gratulálok!

Mi most a második gyerkőcre várunk, 1 éve várat magára.

2020. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!