Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan zajlik az inszemináció?

Hogyan zajlik az inszemináció?

Figyelt kérdés
Mit kell tenni és mennyi ideig tart?

2018. okt. 22. 18:17
 1/2 northplace ***** válasza:
100%
Először is injekciós hormonkúra, amit felír az orvos, személyre szabottan. Nekem 2 naponta volt szuri. Nagyon sok esetben Bemfola injekciót kapnak. UH-n vizsgálnak, hogyan állnak a dolgok (petefészkenként tüszőmérés, és ez alapján pontos meghatározás, mikor van tüszőrepedés). Az inszemináció előtti napon tüszőrepesztőt kapsz. A beavatkozás napján elmész a női klinikára, leadod a párod által kilövelt anyagot. Ott meg fogják vizsgálni mennyi, és milyen minőségű a spermája. Ha Ő rendben van felfektetnek és célzottan feljuttatják a megfelelő helyre a spermiumját. Ezután majd kapsz egy ágyat, ahol néhány órát feküdnöd kell. Maga a beavatkozás kb 2 perc. nem fájdalmas. Végül kapni fogsz egy zárójelentést. Ez általában 1 napot vesz igénybe. Sajnos így is max 10%, nekünk 5 volt, semmi eredmény nem volt.
2018. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Abban az intézményben, ahová én jártam, ott így ment: volt egy konzultáció, akkor felírták a gyógyszereket, menses első napjától kellett elkezdeni, majd a ciklus 9. napjától jöttek az UH-ok, mérték a tüszőket. Megfelelő nagyságnál be kellett adnom a tüszőrepesztőt, és rá 30-36 órára volt az inszemináció.

Aznap a férjem leadta a spermát, kb. 2 óra alatt azt előkészítették, majd egy katétert felvezetve a méhembe, befecskendezték. Fél órát kellett ott feküdnöm még a vizsgálóasztalon, és mehettünk haza.

Maga a beavatkozás egyáltalán nem fájdalmas, ugyan olyan, mint egy rutin nőgyógyászati vizsgálat.

2018. okt. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!