Miert nem esek teherbe?

Figyelt kérdés

Fogamzasgátló tablettát szedtem sokáig kb 2hónapja hagytam abba.

Párommal 8hónapja próbálkozunk de semmi.

Orvos szerint testi probléma szóba se jöhet.

Van ötlet?



2018. nov. 9. 14:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Erre már válaszoltak, otthon sehogy.

Ehhez endokrinológus kell.

2018. nov. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Igen.

Mind a kettonk nemzésképes.

Es nem fogamzasgatlas celjabol iratott fel a doki tabit hanem hogy beallitsa a hormonhaztartasom

2018. nov. 9. 15:15
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"hogy beallitsa a hormonhaztartasom"

A tabival nem állít be semmit. Kilövi a ciklusod. Sajnos akinek eleve hormonzavarai vannak azon a tabi sok esetbe nem segít.

A hormonháztartást nem lehet otthon beállítani és nem is érdemes ezzel kisérletezni, mert tönkreteheted magad.


Ha a kérdésed lényegében arra irányul, milyen természetes módszerekkel lehet segíteni a fogamzást, csak mondjuk nem tudom olyan zavarosan fogalmazol, akkor arra a válaszom a méhpempő+virágpor.

2018. nov. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Azért írt fel az orvosod hormonbombát, hogy helyreálljon a hormonháztartásod. Aha. És te ezt elhitted?

Én is szedtem fogamzásgátlót, nem is túl sokáig, de azóta már nincs pajzsmirigyem. Úgy hívják a betegséget, hogy Hashimoto Thyreoiditis. Sosem lehet gyerekem, pedig ezen kívül egészséges vagyok.

Gyakorlatilag a fogamzásgátló miatt hullott szét totálisan bennem minden, ami hormonális. Bődületes tünetei voltak, ám a körzeti orvosi rendelőben évekig nem jöttek rá mi a bajom. El kellett mennem egy magánklinikára, ahol a bejelentkezésemet követő ötödik napon kiderült mi a probléma

Házilag hiába barkácsolsz. Ez nem egy lepukkant autó, amit otthon megbütykölhetsz.

2018. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

A menzesszel van problemam.

Hol megjon hol nem egy honapban tobbszor megjon maskor nem.

De mondták hogy lehet azért nem esek teherbe mert tulsagosan azon gorcsolok hogy vegre terhes legyek.

2018. nov. 9. 15:23
 16/25 A kérdező kommentje:
En olvastam hogy a barátcserjét feketete teat foghagymat vitaminokat ajanlanak
2018. nov. 9. 15:29
 17/25 anonim ***** válasza:
95%

Ha ennyire problémás a menzeszed, miért nem mész el egy tisztességes kivizsgálásra?

A körzeti orvosi rendelőben csak megpiszkálnak, és felírnak valami tablettát. Érdemes lenne egy pár ezer forintot rászánni egy alapos kivizsgálásra, mert a candidától kezdve, a petefészek polipon át, a méhgyulladásig, bármiféle problémád lehet.

2018. nov. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Épp az a baj hogy magan orvosom van es eleg szep osszeget szoktam adni hogy rendesen megvizsgaljon es egeszseges mehtol kezdve minden rendben kiveve a hormonom.
2018. nov. 9. 15:36
 19/25 anonim ***** válasza:

Ha csak körzetihez mész akkor tőlük meg is halhatsz.

Menj el egy tisztességes klinikára, rendes kivizsgálásra.

2018. nov. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
97%

Milyen vizsgálatokat végeztek?

Átjárhatósági volt? Én méhnyálkahártya mintavétel?

Hormonvizsgálat?

Csak mert ezek nélkül csak annyit tud megállapítani a doki, hogy nincs szervi elváltozás.

Ha a menzeszed nem mindig jön még, akkor tuti van hormonális probléma, ehhez pedig speciális vérvizsgálat kell.

Házilag nem fogod tudni helyrehozni.

Amikor a doki fogamzásgátló segítségével "beállítja", az csak humbug.

Fogamzásgátló mellett nincs menzesz, csak rendszeresen jelentkező megvonásos vérzés. Rendszeres lesz, de ezzel nem oldja meg a problémát, csak elfedi.


Párodnak spermavizsgálat volt?

2018. nov. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!