Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nem sokkal jobb lenne; ha az...

Ildi32 kérdése:

Nem sokkal jobb lenne; ha az állam jobban támogatná az inszeminációs és lombik programok költségeit az útiköltségtől kezdve a gyógyszerekig és nemcsak Budapesten és a regionális központokba;hanem minden megye székhelyen lenne lehetőség ezekre?

Figyelt kérdés
Sokan közülünk meddők közül is vállalnánk; akár 2-3 gyermeket is. Viszont magankezeléseken sokan egyáltalan nem vagy csak kevés alkalommal tudnak útiköltség idő-és pénzhiány miatt részt venni. Az allamilag támogatott kezelésekre viszont nagyon sokáig tart bejutni és a színvonaluk hagy kivetni valót maga utàn. Nem mellesleg a lombik programok előtti vérvételek jelentős részét sem lehet tb-re elvégeztetni. Pl. Alloimmun panel; cytogenetikai vizsgàlat stb. Akkor milyen lombik program támogatásról beszélünk 2018 végén?
2018. nov. 9. 15:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki hogy van vele; de szerintem ez a mesterséges megtermékenyítés nagyfokú támogatàsa propaganda egy nagy kamu. Én inkább úgy érzem; hogy nem elég bajom van; hogy lombikkal lehet gyermekem; még a gyógyszerekért és a vérvételekért így is egy vagyont kell fizetnem.
2018. nov. 9. 15:49
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha az útiköltség is problémát okoz, akkor hogy neveled fel a gyereket? Nem lenne jobb, nem értem, miért vársz több pénzt. Te akarod azt a gyereket, akkor te fizetsz - ha máshogy nem megy. És de, tudom, miről beszélsz, mi is évekig vártuk az elsőt, de sosem gondoltam, hogy ezért nekem pénz járna.
2018. nov. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

"Az allamilag támogatott kezelésekre viszont nagyon sokáig tart bejutni és a színvonaluk hagy kivetni valót maga utàn."


Már bocsi, de van támogatott.

Én is fizetem a magán nőgyógyászt\fogorvost\szemészetet... ha nem vagyok elégedett az államival.

2018. nov. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, nekem állami lombikom volt több is. 3 a támogatás emelése előtt, egy utána. Nagyon érezhető a támogatás emelése!


Várni max. 3 hónapot vártam, de volt amikor két héttel a konzultacio után már szurtam a szurikat.


Májusban születik a 2. es a 3. Babank, semmi kivetnivalót nem találtam a szinvonalban, sőt maganinzezmenyrol váltottam államira!

2018. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

?!?

3 inszeminációm, 6 lombikom volt.


1. Az útiköltséget részben téríti az OEP, ha állami intézménybe jársz

2. Az emelt támogatás előtt ugyan azokért a gyógyszerekért 250.000-et fizettünk. Utána 140.000.-et

3. Ha lombik programból születik gyermeked, akkor a 2. és 3. gyermekre további 4-4 alkalmat finanszíroz az OEP; előtte meg gazdálkodhattál 5-ből, aztán lesz, amennyi lesz...

4. Állami intézetbe jár(t)unk, nincs várólista, csak a konzultációra kellett 1-2 hónapot várni, addig elkészültek az induláshoz szükséges leletek, és ha azok rendben voltak, kezdhettünk is.

5. Semmi kivetnivalót nem tapasztaltam az állami intézményben sem.


Nagyon összetett problémával 6-ból 2x sikerült. Spontán sincs 15-20%-nál nagyobb esély, ami lombikkal is 'csak' 30-35%-ra emelkedik még a mindent tudó Amerikában is. El kell ezt a tényt fogadni, és addig próbálkozni, míg nem sikerül. Ezért nem az orvos, vagy a meddőségi központ a felelős...

Az alloimmun, és hasonló vizsgálatok szerintem azért nem finanszírozottak, mert arról, hogy pl. egy magas NK mennyire gátolja a teherbeesést, szerte a világon megoszlanak az orvosok között a vélemények. Nincs olyan tanulmány, ami teljesen egyértelműen alátámasztaná ezt.


Még nagyon sok kutatnivaló van ezügyben. A tudomány még csak tapogatózik sok téren ebben a témában. Még évtizedek kellenek ahhoz, hogy sikeresebbek lehessenek ezek az eljárások, és annak megfelelően fog változni majd a kivizsgálási és eljárási protokoll is. Ez van. Örülni kell, hogy egyre több lehetőség nyílik még akkor is, ha az 'csak egy lehetőség' és nem egy recept a sikerhez.

2018. nov. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

#5


A finanszírozáshoz meg csak annyit tennék hozzá, hogy Magyarországon támogatják a legjobban, az egész világon!

Utána lehet olvasni, hogy melyik országban mennyit finanszíroznak.

A legtöbb országban pedig biztosítási rendszer van, és kategóriát kell váltani, hogy beleférjen egy lombik, vagy egy szülés, tehát van önrész, amit nekik ki kell fizetniük.

Csak itt van olyan jó dolgunk, hogy bemész egy állami intézménybe, és csak a gyógyszerekért kell fizetned. Azt meg egy megfázásnál is ugyanúgy meg kell tenni mindenkinek.

Itthon 1 lombik eljárás kb. 1 milliós nagyságrendet takar.

Én tisztában vagyok vele, hogy 6 lombikommal, egy életen át nem fogok annyit bedolgozni a rendszerbe, hogy fedezze mindezt. Pláne nem úgy, hogy utána még évekig itthon vagyok a gyerekeimmel, ami más országokban jó, ha van 1 év.


És még arról nem is beszéltünk, hogy egy olyan beavatkozást finanszíroz az egészségbiztosító, aminek köze nincs az egészségedhez. Csupán a vágyaid megvalósításához adnak támogatást...


Szóval érdemes ilyen téren tájékozódni és elgondolkodni, mielőtt nekiáll követelőzni az ember...

2018. nov. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg inkább a "megelőzést" kell támogatni, azaz azt kell vizsgálni miért kell ennyi lombik:

- keveset sportolnak az emberek, ez férfiaknál káros a hormonszintre -> támogatni kell a sportot

- a nők túl későn vállalnak gyereket -> erre van fuatalok családalapítási támogatása

- cukros üdítők/dohányzás -> adók kivetése

Tehát a terméketlenségnek számos oka van, amiből sokat meg lehet oldani megelőzéssel.

2018. nov. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!