Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hormon panel vizsgálat mindegy...

Hormon panel vizsgálat mindegy mikor?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, és pár napra mennénk haza Magyarországra. Szeretnék megnézetni amit csak lehet, mert itt ilyenre nem nagyon van lehetőségem.

3 hete volt vetélésem a 12. héten szakadt meg a terhesség.

Mennyire fontos, hogy az előírt 3. illetve a 21. napon történjen a hormon panel vérvétel?

Mivel még nem volt vérzésem sem, így pláne nehezebb, hogy melyik napra fog esni a vérvétel.

Utólag persze kiderül majd.

Lehet volt most ovulációm, a teszt is úgy mutatta. Tehát a hazautazás a ciklus végére esne pont. Van értelme megnézetni a hormonokat ? Vagy pénz kidobás?

Újra szeretnénk babát majd, ezért fontos a vizsgálat nekem.

Köszönöm a segítséget előre is!



2019. jún. 29. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:

A 3. Napi vérvétel a ciklus 1-5 napján mutat releváns eredményt, a 21. napinal is pár napos intervallumon belül értékelhető.


Más időpontban felesleges menni.


Ami ciklusfüggetlen es hozzáértő orvisnak pontos visszajelzest ad, az amh szint ellenőrzése, ezt kb 6000 forintért veszik le. Sima vérvétel.

2019. jún. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Megnéztem benne van a csomagban az AMH.

Akkor reménykedem, hogy megjön addig. Ha nem akkor kérek másik csomagot. Nem tudom helyszínen lehet-e variálni.

Úgy számolom, hogy kb. aznapra esne a ciklus 1. vagy 2. napja.

2019. jún. 29. 08:58
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy progeszteron nincs a csomagban. Az a ciklus első felében nem is adna értékelhető eredményt ugye?
2019. jún. 29. 09:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem sajnos.
2019. jún. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Progreszteron a ciklus második felében termelődik a beágyazódást és a terhesség megtartását segíti. Akkor érdemes nezetni.
2019. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor azt most nem kérem pluszba. 😊
2019. jún. 30. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!