Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás

A kérdés

A magzatvíz mintavétel során megnézik az összes kromoszómát? Több rendellenességet vizsgálnak mint pl a kombinált teszten? Egyébként anyai kérésre elvégeztethetem?

Tudom, hogy a kombinált szűrés valószinűség számítás, nem keverem a dolgokat. És hasonlítani sem szeretném a két vizsgálatot, de arra lennék kiváncsi, hogy más genetikai rendellenességeket is megnéznek-e mint az a 3 a kombinált szűrésen, illetve, hogy ott a mozaikos szindrómákat vizsgálják-e. Amúgy 34 éves vagyok, második terhességem. Az elsőnèl, 4 éve volt egy kis riogatás ami miatt sokat izgultam a szülésig, ezt most nem szeretném még egyszer. Viszont a férjem nagyon tart a vizsgálattól, nen szeretné veszélyeztetni a magzatot.

Keress kérdéseket hasonló témákban: amniocentézis, magzatvíz mintavétel, invaziv vizsgalat, terhesség, genetika

júl. 24. 18:35  Privát üzenet  

A válaszok

Igen az összeset, a legalaposabb vizsgalat, kicsit fájdalmas, viszont a lepény biopszia nekem nem fajt és ugyanazt nezi.

Igen elvégzik anyai kérésre is.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont júl. 24. 20:00 Privát üzenet
Igazából ha van pénzetek rá, akkor én a nifty tesztet csináltatnám...

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont júl. 24. 21:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Gondolkoztam a Niftyn is, de az előzőnél a Prenat test után tudtam meg, hogy nem szűr pl. a mozaikos szindrómákra, a nifty meg ugyan több betegséget vizsgál de nem minden kromoszómát és a mozaikosságot ugyanúgy nem.

Tudom, hogy kockázatos az amnio, de a nifty és a prena ugyanúgy csak kockázatbecslések igazából. Én mindenképp biztosra akarok menni, mert az előző terhességemet megfertőzte az a bizonytalanság, a félelem, a kétseg amiket a fülembe ültettek. Nem szeretném ezt még egyszer.

# 3/7Időpont júl. 25. 00:42 Privát üzenet

1. Vagyok én is kifizettem egy csomó pénzt prena tesztre, majd utólag tudtam meg, hogy ami nálunk felmerült arra nem szur (a nifty sem). A chorionboholy mintavétel nekem pl. egy szép emlék volt, sőt az orvosok és a kórházi dolgozok hozzáállása miatt az amnio is.

Tehát én hiába tehettem volna meg,hogy kifizetem ha bármi felmerült volna a második terhessegemnel, mindenképp a biopsziat választottam volna. Szerencsére ott nem volt gond.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont júl. 25. 07:39 Privát üzenet
Hát akkor marad az amnio. De megéri? Nagyobb a kockázata a vetélésnek, minthogy bármi baja lenne a babának. Bár ezt nyilván te is tudod. De hát ez is egy döntés amit mérlegelned kell. En amúgy úgy tudom, hogy mozaikosságot nemigen tudnak biztosra szűrni sehogy. De lehet hogy én vagyok lemaradva. Drukkolok, hogy minden rendben menjen.

# 5/7Időpont júl. 25. 11:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm!🙏

Lehet, hogy nem éri meg a számok alapján kockáztatni.. sőt biztos. De Mit az első terhességemnél átéltem azt sem szeretném kockáztatni, sőt nem szetetnék még 1 évet végigizgulni, a babámat állandóan vizsgálgatni, amiatt mert azt hittem talán mégis baj van. Megmérgezte az anyaságonat mind a terhesség mind a kisfiam első éve alatt. Tudom, hogy az én hibám is hogy hagytam elhatalmasodni, de sajnos lelkileg annyira meggyötört a dolog, nem tudtam mit tenni ellene. A vizsgálatot, ha elvégeztetem, akkor biztosan 1 hétig pihenni fogok, mert segítenek majd nekem. Bízok a legjobbakban (mind az eredmeny és mind a vizsgálat kimenetelét illetően) de egyre inkább úgy érzem kockázat ide vagy oda meg kell tennem.

Köszi a válaszokat!

# 6/7Időpont júl. 25. 12:13 Privát üzenet
Akkor tedd 😊 ha neked ez ad megnyugvást. Az is fontos hogy az anya nyugodt legyen.

# 7/7Időpont júl. 25. 20:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kombinált teszt eredménye?
Nifty vagy méhlepény biopszia/magzatvizböl mintavétel? Részletek lent
Volt valakinek a kombinált tesztnel a szabad béta hcg Alacsony volt?
Kombinált teszt eredménye: magas kockázat (1:190), ultrahang tökéletes, tarkóredő 1, 08, orrcsont látszik.30 éves vagyok. Megcsináltassam a méhlepény/magzatvíz mintavételt?
Pozitív kombinált teszt (12 hetes) esetén a mintavétel (cls) mennyi esetben inkább pozitív mint negatív? Szerintetek ha 100 terhességet vizsgálnak abból 5 vagy 10 vagy? Aminek jó...
Korionboholy mintavétel vagy kombinált teszt?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesgondozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!