Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A magzatvíz mintavétel során...

A magzatvíz mintavétel során megnézik az összes kromoszómát? Több rendellenességet vizsgálnak mint pl a kombinált teszten? Egyébként anyai kérésre elvégeztethetem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a kombinált szűrés valószinűség számítás, nem keverem a dolgokat. És hasonlítani sem szeretném a két vizsgálatot, de arra lennék kiváncsi, hogy más genetikai rendellenességeket is megnéznek-e mint az a 3 a kombinált szűrésen, illetve, hogy ott a mozaikos szindrómákat vizsgálják-e. Amúgy 34 éves vagyok, második terhességem. Az elsőnèl, 4 éve volt egy kis riogatás ami miatt sokat izgultam a szülésig, ezt most nem szeretném még egyszer. Viszont a férjem nagyon tart a vizsgálattól, nen szeretné veszélyeztetni a magzatot.

2019. júl. 24. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen az összeset, a legalaposabb vizsgalat, kicsit fájdalmas, viszont a lepény biopszia nekem nem fajt és ugyanazt nezi.


Igen elvégzik anyai kérésre is.

2019. júl. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Igazából ha van pénzetek rá, akkor én a nifty tesztet csináltatnám...
2019. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Gondolkoztam a Niftyn is, de az előzőnél a Prenat test után tudtam meg, hogy nem szűr pl. a mozaikos szindrómákra, a nifty meg ugyan több betegséget vizsgál de nem minden kromoszómát és a mozaikosságot ugyanúgy nem.

Tudom, hogy kockázatos az amnio, de a nifty és a prena ugyanúgy csak kockázatbecslések igazából. Én mindenképp biztosra akarok menni, mert az előző terhességemet megfertőzte az a bizonytalanság, a félelem, a kétseg amiket a fülembe ültettek. Nem szeretném ezt még egyszer.

2019. júl. 25. 00:42
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Vagyok én is kifizettem egy csomó pénzt prena tesztre, majd utólag tudtam meg, hogy ami nálunk felmerült arra nem szur (a nifty sem). A chorionboholy mintavétel nekem pl. egy szép emlék volt, sőt az orvosok és a kórházi dolgozok hozzáállása miatt az amnio is.


Tehát én hiába tehettem volna meg,hogy kifizetem ha bármi felmerült volna a második terhessegemnel, mindenképp a biopsziat választottam volna. Szerencsére ott nem volt gond.

2019. júl. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Hát akkor marad az amnio. De megéri? Nagyobb a kockázata a vetélésnek, minthogy bármi baja lenne a babának. Bár ezt nyilván te is tudod. De hát ez is egy döntés amit mérlegelned kell. En amúgy úgy tudom, hogy mozaikosságot nemigen tudnak biztosra szűrni sehogy. De lehet hogy én vagyok lemaradva. Drukkolok, hogy minden rendben menjen.
2019. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!🙏

Lehet, hogy nem éri meg a számok alapján kockáztatni.. sőt biztos. De Mit az első terhességemnél átéltem azt sem szeretném kockáztatni, sőt nem szetetnék még 1 évet végigizgulni, a babámat állandóan vizsgálgatni, amiatt mert azt hittem talán mégis baj van. Megmérgezte az anyaságonat mind a terhesség mind a kisfiam első éve alatt. Tudom, hogy az én hibám is hogy hagytam elhatalmasodni, de sajnos lelkileg annyira meggyötört a dolog, nem tudtam mit tenni ellene. A vizsgálatot, ha elvégeztetem, akkor biztosan 1 hétig pihenni fogok, mert segítenek majd nekem. Bízok a legjobbakban (mind az eredmeny és mind a vizsgálat kimenetelét illetően) de egyre inkább úgy érzem kockázat ide vagy oda meg kell tennem.

Köszi a válaszokat!

2019. júl. 25. 12:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor tedd 😊 ha neked ez ad megnyugvást. Az is fontos hogy az anya nyugodt legyen.
2019. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!