Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korionboholy mintavétel vagy...

Korionboholy mintavétel vagy kombinált teszt?

Figyelt kérdés

Jövőhéten leszek 12 hetes. A kórházban ingyenes a kombinált teszt, amit természetesen megcsináltatok.

Ma hívtam az Istenhegyi Géndiagnosztikát ahol azt mondták, hogy ez a kombinált teszt NEM AZ a kombinált teszt amit ők csinálnak. A kórházi 80%-os csak, az övék 97% biztonsággal szűr, de csak 3 betegséget néznek vele.


A korionboholy vizsgálat 99,8%-os eredményt ad és minden génhibára szűr, nem csak 3-ra, mint a kombinált teszt!


Terhelő előzmények után Ti melyiket választanátok?


2011. máj. 6. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen azt ami pontosabb eredményt ad.
2011. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyik sem szűr minden génhibára. Ez teljesen biztos, nemrég voltam biopszián. Én a helyedben a biopsziát választanám, bár nem írtad az előzményeket pontosan.
2011. máj. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha beteg a magzat, nem akarod megszülni? Ebben az esetben nem elég a vérvizsgálat, mert ott mindig marad pár százalék bizonytalanság, hogy esetleg még sem egészséges a baba. Ha meg mindenképpen megszületik, felesleges a vizsgálat. A chorionboholy mintavétel illetve a magzatvízvétel némiképpen növeli a vetélés kockázatát.
2011. máj. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a Géndiagnosztikán csináltattam a kombináltat, és úgy voltam vele, hogy ha nem lesz jó az eredmény, akkor még ott a helyszínen megcsináltatom a korionboholy mintavételt, nem szerettem volna feltétlenül hasbaszúrást. Szerencsére 36 éves korom ellenére nagyon jó lett az eredményem, így elmaradt a mintavétel.
2011. máj. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!