Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ilyen esetben kellene a...

Ilyen esetben kellene a terheléses vércukor vizsgálat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Épp a 23. hetet töltöm. Dunaújvárosban lakom, de Székesfehérvárra járok maszek nődokihoz magánklinikára. A nődokim a gravida gondozást a háziorvosomra és védőnőmre bízta, hogy a további vizsgálatokat (ekg, labor, diabetológia) itt csináljam meg Dunaújvárosban, hogy ne kelljen ezért a magánklinikán plusz pénzt kiadni, elég ha az UH-ra adok ki pénzt a nődokimra. A terhességem tervezett, de nem jött össze egyhamar, mivel fél évig elkezdett 2 havonta megjönno. Itt dunaújvárosba mentem nődokihoz, de 3 hónap alatt nem csinált semmit, nekem meg ugyan úgy késett. Megelégeltem a trehányságát, így kerültem a fehérvári maszekomhoz, aki kiderítette hogy PCOS és IR-em van. Neki és a gyógyszeres kezeléseinek köszönhetően hamar össze jött a babuci. Terheléses vércukor eredményénél azt mondta hogy a vércukrommal nincs gond,csak az inzulinom termelődik sokat. Arra kaptam gyogyót folyamatosan szedve és az Inofolicot meg lett a baba, és amint írtam a gravida gondozást a házi orvosom és védőnőm vesz alá. Mivel 1 hét és 24 hetes leszek, megint kell majd mennem ugye vizsgálatokra, hozzáteszem az elejétől kezdve 2 hetente járok péntekenként diabetológushoz úgy hogy előtte reggeliznem kell és másfél órával utána kell oda érnem hogy vért vegyenek, majd kövi alkalomra tudom meg az eredményt hogy jó e a cukrom. Igen eddig minden alkalommal jó volt. De ezért azt mondták hogy nem kötelesek vagyis nem kell elvileg elküldeniük terheléses vércukorra mert hogy megfigyelés alatt vagyok és jók a cukraim így nem küldenek el. De a nődokim direkt kérdezte hogy meg e van már a beutalóm rá, mert én nem itt szeretnék dunaújvárosban szülni hanem székesfehérváron a kórházban, mivel nem vagyok megelégedve az itteni kórházzal, mert nőgyógyászatilag, reumatológiailag sem csináltak semmit sem, mindnek a vége az lett hogy maszekhoz kellett járnom hogy helyre hozzanak. A labor vizsgálatokról nem is beszélve hogy ba..ák oda adni egyes leleteket és csinálhatom újra. Szóval mivel másik helyen akarok szülni, főleg fehérváron ezért szerintem fogják kérni a terheléses papírt. De így hogyan ha nem adnak beutalót? A háziorvosom jelenleg szabin és a helyettes azt mondta hogy ők nem adhatnak rá beutalót. Bízzak a diabetológusban? Mivan a székesfehérváron márpedig kérni fogják? Főleg hogy IR-em van.

#Terhelésesvércukor
2019. aug. 15. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csináltasd meg magánban, pár ezer forint csak.


Amúgy 28.hétig lehet megcsináltatni, addig visszajön gondolom a háziorvosod.

2019. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mivel a legelső terhelésest a magánklinikán csinaltam hogy kiderüljön az IR-em 16 ezerbe került, és most se változott az ára. Plusz nekem mellette mivel 3 hetente járok UH-ra hozzá, alkalomként 12 ezer forint. Ebbe a hónapba pont úgy jött ki hogy 6-án mentem és 28-án kell mennem következőnek ami már ebbe a hónapban 24 ezer. Igazából nem érdekel mert ha kell megcsináltatom ott 16 ezerért bár nem örülök neki, mert nem ezért fizetem a TB-t hol ott ingyen is megtudnák csinálni csak nem küldenek el :/
2019. aug. 15. 15:29
 3/11 A kérdező kommentje:
Megvárnám szívesen a saját házidokimat de mivel előtte megyek a nődokimhoz és megfogja kérdezni mi van a terheléses vizsgálattal, és ha elmondom neki mi a helyzet, akkor ott fogja megcsináltatni velem, ha eddig még nem sikerült. Csak tudod attól félek hogy a hái doki is ugyan azt mondja mint a helyettes hogy nem adhat rá beutalót csak a diabetológus. :/
2019. aug. 15. 15:33
 4/11 anonim ***** válasza:

Most akkor te minden pénteken jársz vérvételre a vércukor miatt (nagyon nehéz kihámozni a lényeget...)? Jó, akkor az utolsó leletet (múlt heti), ami van, add oda a nőgyógyászodnak és kész.

Minden leleted fenn van az interneten az EESZT Lakossági portál felületén. Elmész egy kormányablakhoz, 5 perc alatt csináltatsz Ügyfélkapu hozzáférést (ha még nincs), majd akkor és ott töltesz le és nyomtatsz ki bármilyen orvosi leletet, amikor akarsz.

Ha diabetológus vigyázz rád, és minden héten nézi a cukrod miért kellene egy újabb vizsgálat?

2019. aug. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer se csináltak terhelést. Jártan rendszeresen vérvételre és diabetologiára. Ott azt mondták nem terhelik le feleslegesen amikor tudják, hogy ír van. Diéta és cukor mérés volt. Egészséges gyerekeim születtek. Normál súllyal.
2019. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom, hogy kéthetente jársz diabetológiára. De akkor is folyamatosan figyelnek rád, gondozva van az IR.
2019. aug. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Félre érted, a diabetológushoz 2 hetente járok pénteki napon, és ott nem adnak leletet, nem is terhelésest végeznek. Ott csak reggeli után vesznek le vért, aminek az eredményeit egy lapja írja az összeset, egy példányba magának, 1 példányba pedig nekem. Tehát a lapon van egy táblázat és arra írja minden alkalmi eredményemet plusz hogy hány hetes voltam akkor. De a reggeli nem egyenlő a 75g glükóz terheléses vércukorral. Tehát a 75g glükózzal sokkal nagyobb mértéket viszek be amivel jóval eltérhet a 120 perces eredmények attól hogy én most durván reggelire ehetek egy 1db zsömlét olyan feltéttel ami másban nincs CH csak a zsömlében 30g. És a kettő nem ugyan az. A terhelésesnél viszont vesznek glükóz előtt éhgyomira, glükóz után 1 és urába 2 órára rá. Szóval amire én járok 2 hetente az nem ugyan az. És nincs lelet csak egy szaros papír amivel tollal írják rá az eredményt. Csak ez lehet hogy fehérvárra kevés lesz.
2019. aug. 15. 16:06
 8/11 A kérdező kommentje:
De elméletileg a terhelésest kötelező megcsinálni, nem véletlen kérdezte a nődokim is mivel ő fog preferálni ott székesfehérváron a kórházba. Szóval ő tudja hogy ott milyen papírokat fognak kérni.
2019. aug. 15. 16:08
 9/11 anonim ***** válasza:
5# vagyok. Ha a diabetológus ad papírt arról, hogy rendszeresen ir gondozott vagy nem kötelező. Kérdezd meg a diebetologudos ő mit mond erről. De ha rendszeresen méred, laborban nézik a cukrod és a diabetológus is látja és kiállítja a papírt, hogy jársz hozzá, akkor nem kell. 2 terhességen vagyok túl hidd el, hogy van tapasztalatom. (Legalábbis felénk így csinálják, de ha elmondod merre laksz akkor ajánlom az én dokim. Akihez 6 éve járok)
2019. aug. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azzal kezdtem fent hol lakom ;) Dunaújvárosban.
2019. aug. 15. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!