Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ilyen esetben kellene a...

Ilyen esetben kellene a terheléses vércukor vizsgálat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Épp a 23. hetet töltöm. Dunaújvárosban lakom, de Székesfehérvárra járok maszek nődokihoz magánklinikára. A nődokim a gravida gondozást a háziorvosomra és védőnőmre bízta, hogy a további vizsgálatokat (ekg, labor, diabetológia) itt csináljam meg Dunaújvárosban, hogy ne kelljen ezért a magánklinikán plusz pénzt kiadni, elég ha az UH-ra adok ki pénzt a nődokimra. A terhességem tervezett, de nem jött össze egyhamar, mivel fél évig elkezdett 2 havonta megjönno. Itt dunaújvárosba mentem nődokihoz, de 3 hónap alatt nem csinált semmit, nekem meg ugyan úgy késett. Megelégeltem a trehányságát, így kerültem a fehérvári maszekomhoz, aki kiderítette hogy PCOS és IR-em van. Neki és a gyógyszeres kezeléseinek köszönhetően hamar össze jött a babuci. Terheléses vércukor eredményénél azt mondta hogy a vércukrommal nincs gond,csak az inzulinom termelődik sokat. Arra kaptam gyogyót folyamatosan szedve és az Inofolicot meg lett a baba, és amint írtam a gravida gondozást a házi orvosom és védőnőm vesz alá. Mivel 1 hét és 24 hetes leszek, megint kell majd mennem ugye vizsgálatokra, hozzáteszem az elejétől kezdve 2 hetente járok péntekenként diabetológushoz úgy hogy előtte reggeliznem kell és másfél órával utána kell oda érnem hogy vért vegyenek, majd kövi alkalomra tudom meg az eredményt hogy jó e a cukrom. Igen eddig minden alkalommal jó volt. De ezért azt mondták hogy nem kötelesek vagyis nem kell elvileg elküldeniük terheléses vércukorra mert hogy megfigyelés alatt vagyok és jók a cukraim így nem küldenek el. De a nődokim direkt kérdezte hogy meg e van már a beutalóm rá, mert én nem itt szeretnék dunaújvárosban szülni hanem székesfehérváron a kórházban, mivel nem vagyok megelégedve az itteni kórházzal, mert nőgyógyászatilag, reumatológiailag sem csináltak semmit sem, mindnek a vége az lett hogy maszekhoz kellett járnom hogy helyre hozzanak. A labor vizsgálatokról nem is beszélve hogy ba..ák oda adni egyes leleteket és csinálhatom újra. Szóval mivel másik helyen akarok szülni, főleg fehérváron ezért szerintem fogják kérni a terheléses papírt. De így hogyan ha nem adnak beutalót? A háziorvosom jelenleg szabin és a helyettes azt mondta hogy ők nem adhatnak rá beutalót. Bízzak a diabetológusban? Mivan a székesfehérváron márpedig kérni fogják? Főleg hogy IR-em van.

#Terhelésesvércukor
2019. aug. 15. 15:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat.. kicsit alvás hiányos vagyok a 6 hetes kislányom és egy örökmozgó 2 éves kisfiú mellett 😂😂
2019. aug. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!