Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Sztk-s terhesgondozásra is...

Sztk-s terhesgondozásra is járni kell ha magándokihoz járok?

Figyelt kérdés
Valaki magyarázza már el nekem miért kell az Sztk-s rendelésre is járnom ha direkt a fogadott orvosomhoz járok havonta egyszer. Nem lenne ezzel gond de csak megnézik a papírokat az sztk-son mivel van sajat dokim. De erre kB 3! Órát kell várni.. Inkább nem is részletezném. (most költöztünk az előző terhességemnél ilyen nem volt. De most a védőnő habzó szájjal követeli hogy menni kell az Sztk-s rendelésre is.)

2019. szept. 12. 19:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Ezek szerint nem vagyok megőrülve.
2019. szept. 13. 08:29
 12/15 anonim ***** válasza:
52%
En mèg ilyen hülyeséget nem hallottam.
2019. szept. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Tuti nem kell. Én csak magánba jártam, a magánorvos adott papírt, hogy a háziorvos vegyen táppénzre.. Védőnő, magándoki, háziorvos... Ennyi, na meg persze a fogászati ellenőrzés. Ez a 3.terhességem.
2019. szept. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

SZEGED??? - Merthogy első babánkat várva én is ebbe a lehetetlen helyzetbe ütköztem Szegeden...


A pozitív teszt óta választott orvosom van, akivel havonta találkozunk a magánrendelőjében - időpontra megyek, nem várat meg, férjemnek is elmagyaráz mindent, előzékeny, alapos, segítőkész, és még jó humora is van.

A kötelező vizsgálatokra az asszisztense kér időpontot a klinikára, ahol egy fokkal talán jobb ultrahang van, és ahol így megjelenünk az állami rendszerben is...

A körzetileg illetékes védőnővel szintén nincsen semmi gondom, de egyelőre úgy látom, hogy az ő szerepe inkább a baba érkezése után lesz érdekes - mert egyelőre jobbára csak a kiskönyvet töltögeti, és informál a soron lévő vizsgálatokról. Szerencsére vele is kellően egy hullámhosszon vagyunk, így amit kell azt megbeszéljük, annyit segít ammennyire igénylem, és nem raboljuk egymás idejét feleslegesen...


És itt jön be a Vasas Szent Péter utcai "SZTK"-s, centrális terhesgondozás (ez költözik át a Gogol utca 13 alá - állítólag jobb körülmények közé), amit ahogy megtudtam egy külön cég végez, aminek aktuálisan Dr. Kajtár István az ügyvezetője...

Úgy fest, hogy ide csak azért kell bejárni, mert a jelenleg működő rendszerben itt adják ki a "vizsgálatkérő lapokat", vagyis a labor- és ultrahangos beutalókat, illetve egy belgyógyászati beutalót is...

Na már most, itt az itteni védőnő 15-20 percnyi időpont melletti várakozást követően mér egy vérnyomást, kitölti a kiskönyv aktuálisan még ki nem töltött részét, és átküld az ott dolgozó szülész-nőgyógyász szakorvoshoz a szomszédba. Az orvoshoz közben átkerülnek a védőnő által ki nem adott papírok, és egy zsúfolt váróteremben töltött újabb 40-60 perces várakozást követően behívnak 4-6 nőt egy kisebb belső váróba, beosztják, hogy ki melyen sorrendben, melyik vetkőzőbe mehet, ahonnét felváltva hívják be a várkozókat. Bent kb. 2-3 perbe belefér a "na hogy vagyunk", a "hű de jó van szívhang", az "itt vannak a papírok" és a "viszont látásra".

Nálam ez az első alkalommal úgy alakult, hogy augusztusban 30-35 fokos melegben vártam ennyit 16 hetesen (túl működő légkondival), most meg 22 hetesen, egészségesen az ősz által ihletett köhécselő, orrfújó társaságban - annak ellenére, hogy második alkalommal, már jeleztem, hogy élnék a jogommal, és visszautasítanám - az orvosom által egyébként néhány napja már elvégzett - vizsgálatot... De ugye a papírokat csak ott adták ki...


Mit ne mondjak, ezzel az eljárással nagyon nem voltam kibékülve, ezért a papírokat átolvasva meg akadt a szemem azon, hogy bátran jelezhetem az ellátással kapcsolatos panaszaimat az intézmény vezetőjének, és ugyan a papírból nem derült ki egyértelműen, hogy ki az, de a fejlécen megadott osztályvezető orvos e-mail címét megtalálva írtam is egy levelet, amire gyors választ is kaptam.

A válaszlevélben a doktor úr kifejezte sajnálatát, és az alábbiakról tájékoztatott:


"Mindazonáltal tájékoztatom, hogy amennyiben Önnek választott orvosa van, ő a terhesgondozás során az úgynevezett "felelős személy", aki a terhesgondozással kapcsolatos valamennyi feladatot végzi. Így ebben az esetben Önnek nem is kötelessége megjelennie a centrális terhesgondozóban. Amennyiben viszont a centrális terhesgondozóra bízza a terhesgondozást, így annak minden részlete a terhesgondozóra hárul. A várandósgondozással kapcsolatos feladatokat, kötelességeket egyebekben egészségügyi miniszteri rendelet szabályozza, melytől nem csak Szegeden, hanem az ország más pontján sem lehet eltérni."


Na már most egy kérdésem maradt: ha ez (logikusan) így van, akkor a védőnők miért tényként közlik, hogy ez a rend, és amikor direkt rákérdezel, miért kapsz a fentivel nem egybevágó választ!?


Egy biztos: a doktor úr válaszlevelének a birtokában ezt biztosan megbeszélem a védőnőmmel és a választott orvosommal, mert az a rendszer amit szeretnének egy problémamentes várandósságot élő egészséges kismamára ráerőltetni, az minden csak nem normális - feleslegesen vesz el időt a kismamától, feleslegesen kényszeríti rizikós környezetbe, és nem utolsó sorban olyanoktól veszi el az amúgyis elfoglalt orvosok idejét, akinek ténylegesen szüksége lenne rá...

2019. szept. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
A 14-es sorszámú válaszomhoz annyit hozzáfűzve, hogy mindez természetesen úgy, hogy a centrális terhesgondozáson írásban nyilatkoztam az első alkalommal arról, hogy van választott orvosom...
2019. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!