Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Gyász és babavárás?

Gyász és babavárás?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve, hogy édesapám már nincs köztünk, fiatalon, 50 éves kora előtt hunyt el. Most 8 hetes kismama vagyok és nehéz ,,egyensúlyt" tartanom a negatív gondolatok (hogy apukám nagyon hiányzik és hogy szörnyű, hogy nem találkozhat az unokájával) és a pozitív gondolatok (hogy nagyon szerettünk volna családot alapítani a férjemmel és most nagyon boldogok vagyunk, hogy úton van a babánk) között.

Félek, hogy néha a negatív oldalra billen a mérleg, hogy a babánk nem kap elég ,,figyelmet"... Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy élte meg ezt az időszakot?


2019. okt. 12. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamám súlyos beteg volt, mikor anyukám terhes volt az öcsémmel. Csupán 4 hetes volt az öcsém, mikor anyu anyukája meghalt. Nehéz időszak volt neki, de ott voltunk hárman gyerekek, nem hagyhatta el magát. Nem éreztük úgy, hogy nem kapunk elég figyelmet.
2019. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem!

Tudom, miről beszélsz, nekem novemberben halt meg az Édesapám és a következő szeptemberben született a lányom.

Hogy Apukád hiányzik, az természetes, nekem is nagyon-nagyon hiányzik, annak ellenére, hogy jóval a halála előtt már elköltöztem otthonról. Az, hogy emiatt a baba nem kap elég figyelmet, ezzel ne foglalkozz, ebből nem lehet gond, meg ez nyilván nem is állja meg a helyét. Attól, hogy babát vársz, a gondolataidnak nem kell napi 24 órában a magzat körül forognia.

Mesélsz majd neki sokat arról,ha nagyobb lesz, milyen volt a nagyapja, meg hogy mennyire szeretné őt, ha még köztetek lehetne. Gyűjts össze fényképeket, emlékeket az Édesapádról, hidd el, a Pici is majd örülni fog neki. Idővel jobb lesz... tapasztalat.

2019. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
At erzem amit te. Sot lehet nekem rosszabb. November 1jen szulettem dedpapam ahogy megtudta a jo hirt kapott egy szivinfartust amibe bele is halt sajnos. Minden evben eszembe jut hogy mar engem nem lathatott pedig ennek mar lassan 34eve. Probalj meg mindig csak a babara koncentralni.
2019. okt. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos terhes voltam, amikor elvesztettem egy számomra nagyon fontos embert. Nem volt könnyű időszak, sokáig minden nap eszembe jutott. De ettől még ugyanúgy tudtam örülni a gyerekemnek.
2019. okt. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Tavaly augusztusban szültem, tavaly januártól októberig 4 temetés volt a szűk családban... 3temetésre terhesen mentem, a 4.re pici babával.
2019. okt. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk a családban minden terhesség alatt valamelyik nagyszülő, közeli rokon meghalt. El kell hesegetni a negatív gondolatokat. Citromfű tea, babás dolgokra koncentrálni
2019. okt. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
3# Nem mintha verseny lenne, de hogy lehetsz ekkora paraszt? Nagyon sok ember sajnos nem éri meg a dédunokája, sőt néha az unokája születését sem...persze neked rosszabb... Basszus neki fiatalon meghalt az édesapja...
2019. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2016 decemberében halt meg apám, 2018 januárban született a fiam. Sokszor nekem is fáj, hogy soha nem találkoztak. Apám már nem is tudhatott róla. Van egy 9 éves lányom, 6 éves volt mikor apukám meghalt, ő lesz tán az utolsó aki még emlékezni fog rá.
2019. okt. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap még ide kommenteltem, aztán reggelre meghalt a férjem nagyapja. November közepére vagyok kiírva. Ilyen sajnos az élet :(


4es

2019. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy ilyen sokan válaszoltok majd, nagyon sajnálom, hogy többen kerültek már ilyen vagy hasonló helyzetbe...

Ennek ellenére köszönöm az együttérző szavakat, főleg Neked második!

Ilyenkor érzi az ember, hogy nincs egyedül a problémájával, hogy az élet tényleg megy tovább és vagy így, vagy úgy de mindenki túl lesz ezen az időszakon valahogy, akkor is, ha nagyon nehéz!

Sok örömöt kívánok annak, akinek már megszüketett a babócája és békés boldog babavárást, akinek hamarosan érkezik!

2019. okt. 13. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!