Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szerintetek ez a nyákdugó...

Szerintetek ez a nyákdugó volt? Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
34.hetet töltöm. Ma reggel kb kisujjnyi nagyságú! barnás nyálkás valami kiesett belőlem. Azonnal küldtem a képet anyukáknak, akik nemrég szültek. Egyöntetűen mondta mindenki, hogy ne pánikoljak ez a nyakdugó irány kórház. A para azzal van, hogy a fogadott orvosom nyaral a héten külföldön. Felmentem, megvizsgált egy fiatal nőgyógyasz, látta a képet a reggeli cuccról, szerinte is nyákdugó, de nézzen meg egy főorvos. Főorvos 2 óraval később megnézett....azaz szárazon belém erőltette a kacsát. Szerinte gyulladásom van, és az nem a nyákdugó volt, zárt a méhszáj...persze ,hogy zárt b+, hiszen úgy szorítottam a hüvelyem a kacsa okozta fájdalomtól....mindegy. Szívhang rendben, picibabám mozog, minden okés. Doki felírt canesten gyno hüvelytablettát, mert gyulladás okozta azt a barna izét (hozzáteszem, hogy neki nem mutattam a képet a reggeli anyagról). Tudni kell ,hogy a fogadott orvosom 1 hete Macrmirorral kezelt, és mondta, nem használunk terhesség alatt mást, csak ezt....erre ez a doktor felírt canestent. Jeleztem felé, jogy a saját orvosom a Macmirort írta, aminek ugyanez a feladata mint a canestennek. Valasza az volt ,hogy "de én most ezt írtam". Öreg doki, biztos hogy jól végzi a dolgát, és amúgy kedves is, leszámítva, hogy szárazon vizsgált. Na mindegy, canestent kiválottam, haza jöttem aludni. Alvás után megyek pisilni és látom, hogy friss vér van a papíron, addig addig törölgettem magam, míg rájöttem, ez a hüvely bemenetnél vérzik, valószínűleg a vizsgálattól. Na itt eldöntöttem, hogy így nem fogom feldugni a canestent, hogy egyik azt mondja elment a nyákdugó, másik azt mondja nem. Így nem helyezem fel, mert ha tényleg nincs már védve a babám, akkor ne legyen ott canesten. Viszont a Macmirort használhatom, amit a saját orvosom írt fel? Tanácsokat szeretnék tőletek. Féltem a babámat, félek, nehogy baja essen. Mit tegyek? Ez a nyákdugó volt? Esetleg nézzen megy egy harmadik doki? Menjek pestre a nőgyógyászati klinikára? Mit tegyek, hogy ne kapjon fertőzést a babám, és ne legyen koraszülött, vagy beteg?
2019. okt. 22. 18:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, izgága a babám, csuklik, mozgolódik feszülget, szépen jelzi nekem hogy odabent minden rendben.
2019. okt. 22. 18:33
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az a szitu mikor keress fel egy harmadik orvost.
2019. okt. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

zárt a méhszáj...persze ,hogy zárt b+, hiszen úgy szorítottam a hüvelyem a kacsa okozta fájdalomtól


na, nyugodj meg, attól a méhszájad nem záródik.

HA nekem küldenél ilyen képet, az lenne az utolsó beszélgetésünk.

2019. okt. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Baratnőim. Akiknek küldtem. Mindent tudunk egymásról. Csak ők már szültek.
2019. okt. 22. 20:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan, hogy kijött valami kocsonyás cucc, szerintem nyákdugó egy része volt. 2doki megnézett, egyik sem mondta, hogy az mi lehetett, mivel nem látták, de azt mindketten meg tudták állapítani, hogy teljesen zárt vagyok. Azért azt észrevennék, hogy kezdesz kinyílni. Az meg hogy te szorítod a kacsát, nehogy azt gondold, hogy megakadályozza a dokit abban, hogy megállapítsa, hogy zárt vagy, vagy nyitott. Ez hülyeség... Ha nem hiszel annak a dokinak, akkor nézesd meg magad valaki mással is. Én semmit se raknék fel addig, amíg a saját dokim nem néz meg, így hogy bizonytalan vagy a 2doki véleményében.
2019. okt. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sztem is a nyakdugo lehetett,ugye az tavozhat tobb reszletbe is ossze vissza.

Ha serult a huvelyfalad,akkor tuti nem hasznalnam a canestent,meg egyebkent sem,ha nincs semmi panaszod.

Amit a sajat dokid mondott,azt csinald.

A nyakdugotol meg nem kell megijedni,lehet hogy meg tobbszor fogsz a darabjaival talalkozni :)

2019. okt. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A saját orvosom által felírt többször használt gyógyszert tettem fel, nem a canestent. Fő a biztonság. Haza jön és jól elpanaszkodok neki mindent, addig nem is teszek fel mást, csak amit ő jóvá hagyott. Ő azt mondta mielőtt elment: Bármilyen színű, szagú, állagú csák tegyek fel egy Macmirort. Úgyhogy én így tettem, legalább ha tényleg van ott valami, akkor ezzel segítek, de még véletlen sem ártok, mint a canestennel. Ez meg másik, higy megsértett a kacsa, így biztos hogy nek teszek fel gombaellenes szert. Azonnal kimarna
2019. okt. 23. 22:52
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Helyes dontes :)

En is igy tettem volna. A nyakdugo miatt meg ne aggodj,nem kell egybol korhazba menni,hiszen a szules elott hetekkel elkezdhet tavozni. Ugyhogy nyugi,csak akkor menj be ha gorcsolsz vagy verzel

2019. okt. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!