Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Volt már valakinek 13-as...

Volt már valakinek 13-as triszómája, annak gyanúja vagy mozaikosságaa baba kromoszómáiban? (amnion kromoszómavizsgálat után mozaikosságot találtak 2 sejtben)

Figyelt kérdés

#13. triszóma #patau szindróma #mozaikosság
2019. nov. 14. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, OFF: nekem nem. De ahogy tudom a Patau kór igen komoly rendellenesség. Genetikussal beszéltetek? Mit javasoltak eddig?

Ismeretlenül is kitartást kivanok ebben a nehez időben!!!

2019. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de én úgy tudom hogy ez az élettel összeegyeztethetetlen. Gondolom eleve gyanú miatt csináltak a vizsgálatot is, nem?
2019. nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Most ott tartok, hogy 300 sejtet vizsgáltak és összességében 2%-os kockázat jött ki eredményképpen. A genetikus szerint ez egy alacsony kockázat minden szempontból.( Az ő szavaival)

Magzati szívultrahangra és még a 20. hét előtt köldökzsinór mintavételre küldenek, hogy minden egyéb gebasz kizárható legyen. Egy picit megnyugtattak de teljesen nyugodt hogyan lehetnék iylen dolgok után?! Apropó, ha minden sejtben ott lenne, már tuti kiírtak volt... Bízom a legjobbakban.

2019. nov. 18. 09:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Hm. Na ez akkor tényleg nagyon specko. Magzatvíz mintavételrol nem volt szó? Csak mert mindig azt mondják, hogy az aztán a legtutibb eredményt adja.
2019. nov. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Dehogynem. Ezeket a sejteket mind a magzatvízből vizsgálták. Legutóbb azt monták nekem, hogy sok mindenkinél jelen lehet és vizsgálatkor észre sem veszik. :/

A biológusok 15 sejtet vizsgálnak ilyen mintavételkor. Ha ez a 18.-nál lett volna sosem derül ki. Ezért mentek tovább és tenyésztettek még 300 darabszámig sejtet, hogy megnézzék hány sejt érintett. A többiben nem volt jelen, így jött ki ez az alacsony kockázat.

Amíg időben vagyunk minden vizsgálatnak alávetjük magunkat. Pedig ellene vagyok a magzat "piszkálásának", de nincs más választásom.


Szorítsatok nekünk!

2019. nov. 19. 08:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta hogy vagytok?
2020. febr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!